banner114
banner146

Sizin ağa babalarınızı biliriz

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, birkaç gündür kendisiyle ilgili açıklamalar yapan CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman’na cevap verdi. Çebi, kendisine yönelik tehditkar açıklamalar yaptığını düşündüğü Oyman’a “Bizler, fildişi kulelerden, halka tepeden bakan anlayışınıza aşinayız, aynı şekilde habis zihniyetinizin tehditlerinin de bilincindeyiz.  Biz sizi de ağa babalarınızı biliriz, tanırız. Şunu çok iyi okumalısın ki biz bu yola kefenimizi giyerek çıktık. Bu tür kuru tehdit ve ithamlara pabuç bırakmadık, bırakmayız da” dedi.

KARIN AĞRINI ANLIYORUM

Oyman’ın kendisini ve AK Partiyi ağır şekilde eleştirmesine cevap veren Çebi, “Karın ağrını anlıyorum. Türkiye’nin bölgede sözü dinlenir bir güç haline gelmesini, hakkını aramak için masaya yumruğunu vurmasına katlanamıyorsunuz. Siz, cephede kazanılanları masada iade etmeye alışmışsınız, o Türkiye artık geride kaldı. Artık sahada da masada da dik duran, eğilmeyen bir siyasi irade ve Türkiye var. Sizi rahatsız eden, Türkiye’nin dik duruşudur. El pençe divan durmaya alışmışınız, ama o günleri özlediğinizi biliyoruz. Malumunuz, banknotların üzerinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ibaresi bulunmada metal paralar üzerinde ise Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası ifadesi yer almaktadır. İlkokullarda okuduğunu anlama etkinliklerinde öğretildiği üzere iki ibare arasında bir harf fark bulunuyor” ifadelerini kullandı.

TEK TEK İZAH ETTİ

Çebi, İlçe Danışma Meclisinde Merkez Bankası ile ilgili yaptığı açıklamalara tepki gösteren Oyman’a durumu tek tek izah ederek, “İş başa düştü, izah edeyim. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne ait değil, aynı şekilde belirttiğin gibi belli oranlarda paylar bulunmaktadır. Kurulduğunda yüzde 15 olarak ayrılan pay şu anda yüzde 55’e yükseltildi. Diğer paylar içerisinde kamu kurumlarının ufak miktarda payı olmakla birlikte yüzde 100’ü devletimize ait değildir. Örnek verdiğin yüzdelik dilimlere bakarsan rahatlıkla görebilirsin. Günün şartlarında, kuruluş döneminde yüzde 15 olarak belirlenen devlet hissesi zamanla artırıldı. AK Parti öncesinde ise yüzde 51 olan devletin hissesi AK Parti iktidarı döneminde yapılan çalışmalarla birlikte yüzde 55,12’ye yükseltildi. Ayrıca Ziraat Bankası’nın hissesi yüzde 19,22’ye yükselirken Merkez Bankası’nda yüzde 1,11 Halk Bankası hissesi, yüzde 2,33 İş Bankası hissesi yer alıyor” sözlerini kullandı.

ATATÜRK’ÜN HEDEF GÖSTERDİĞİ NOKTALARA ULAŞMAK İÇİN SİYASET YAPIYORUZ

“Atatürk’e laf edecek olanın cesaretini katlar aklını alırım” diye söylemlerde bulunan Oyman’a AK Parti’nin Atatürk’ün yolunda gittiğini söyleyen Çebi, “Biz konuşmamızda Türkiye Cumhuriyeti’nin bânisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret etmedik. Tam aksine Atatürk’ün partisinin bugünkü duyarsızlığını, vurdumduymazlığını açıkladık, bir gerçeği dile getirdik.  Atatürk’e sahip çıkmayı Atatürk’ün sözlerini tekrarlamakta görenlerin bizleri anlamalarını beklemiyoruz. AK Parti, iktidarı boyunca Atatürk’ün hedef gösterdiği noktalara ulaşmak için siyaset yapıyor, adımlar atıyor. Atatürk’ün “İstikbâl göklerdedir” sözü bugün AK Parti iktidarı ile vücut bulmuştur. Türkiye yerli ve milli hamleleriyle savunma sanayiinde destan yazıyor. S/İHA’larla, milli muharebe uçağıyla, savunma envanterimize kattığımız yerli ve milli ekipmanlarla geleceğe daha bir güvenle bakan, dik duran bir Türkiye var.  Özetle Atatürk’ün geleceğe yönelik hedeflerini bizzat AK Parti yerine getiriyor.  İsteğimiz Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın millileştirilmesidir. AK Parti’nin yaptığı da millileştirmedir” dedi.

ÇAMUR AT İZİ KALSIN

Oyman’ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili Çebi’ye yönelik ithamlarına cevap veren Çebi, Cumhuriyet Bayramı programlarına katıldığını söyledi. Ziya Paşa’nın sözlerini Oyman’a gönderen Çebi,Çamur at, izi kalsın nutuklarına, aslı astarı olmayan paylaşımda öğretmeni linç ettiğin iftiralarına alışkınız. Her gün pot kıran, iftirada sınır tanımayan CHP Genel Başkanı’nın ilçe temsilcisinden de yüksek beklentiler içine girmemek gerekir. Gerçekler karşısında gözünü kapayan, kulaklarının tıkayanlara Ziya Paşa’nın dizeleriyle cevap verelim. Erbâb-ı kemâli çekemez nâkıs olanlar/ Rencide olur dîde-i huffâş ziyadan” sözlerini kaydetti.

BİZ BU YOLA KEFENİMİZİ GİYEREK ÇIKTIK

Çebi, son olarak Oyman’ın açıklamalarına üzüldüğünü belirterek, “Kukla sözüme alınmışsın, Türk Dil Kurumu sözlüğünde kuklanın anlamlarında biri de  “Başkasının etkisinde olan, onun isteklerine göre davranan (kimse) demektir. Bugün eli kanlı terör örgütü PKK’nın siyasi şubesi HDP ile olan gayri resmî ittifakınız herkesin malumu. HDP istiyor, siz yapıyorsunuz. En son tezkere konusundaki talebi koşulsuz yerine getirdiniz, terör örgütünden “aferin”i kaptınız, tebrik ederiz!  Bizler, fildişi kulelerden, halka tepeden bakan anlayışınıza aşinayız, aynı şekilde habis zihniyetinizin tehditlerinin de bilincindeyiz.  Biz sizi de ağa babalarınızı biliriz, tanırız. Şunu çok iyi okumalısın ki biz bu yola kefenimizi giyerek çıktık. Bu tür kuru tehdit ve ithamlara pabuç bırakmadık, bırakmayız da. Bir meslektaşım olarak, makine mühendisi bir kardeşimin tehdit dili kullanmasına da üzüldüm” sözlerini kaydetti.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.