banner114

‘Sığıntı’ eğitime tepki

Anadolu Lisesinin bulunduğu binanın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsis edileceği gerekçesiyle, ilçenin Yaylacık Mahallesinde eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren Akçaabat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin bulunduğu binanın iki katına yerleştirilecek olması velileri isyan ettirdi.  İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Murat Demirtaş, Okulumuz, başka bir okulun giriş katına sığıntı gibi yerleştirilmek isteniyor. Ülke olarak yaşadığımız bu zor süreçte sağlıkçıya verilen değer bu mu? şeklinde sitemini dile yetirdi.

SAĞLIKÇIYA VERİLEN DEĞER BU MU?

Akçaabat İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin bulunduğu binanın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsis edileceği gerekçesiyle, Akçaabat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin bulunduğu binanın iki katına yerleştirilecek olmasına veliler isyan etti. Veliler adına açıklamalarda bulunan İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Murat Demirtaş, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, şu an ki binasını bir müddet daha kullanması mümkün olduğu halde öğrenci ve biz velileri mağdur etme pahasına bu ısrarı tarafımızdan anlaşılmamaktadır. Ülkemizin şu günlerde yaşamakta olduğu bu zorlu süreçte Milli Eğitim Müdürlüğünün asıl amacının Covid-19 hastalığının çocuklarımızın ve bizlerin üzerinde yarattığı olumsuz etkileri azaltmak olmalı iken, bu tutumu, yavrularımızdaki ve bizlerdeki stres ve kaygıyı daha da arttırmaktadır. Üstelik şu süreçte sağlık çalışanlarına bu kadar ihtiyaç varken, onları el üzerinde tutmak varken, motivasyonlarını arttırarak onları sahaya çıkarmak varken, onlara bu mağduriyeti yaşatmayı aklımız almıyor. Sağlık çalışanına verdiğimiz değer 3 akşam onları alkışlayıp, okullar açılırken onları kapı dışarı atmak mıdır? Şu an biz veli ve öğrencilerimizin kaygısı bu mu olmalıydı? Yeni eğitim- öğretim yılına başlarken düşüneceğimiz planlayacağımız eğitim öğretim adına işler varken, biz şu an bütün motivasyonu kaybolmuş, çocukları mutsuz, okula gitmek istemeyen, stresi üst düzeyde yaşayan birer öğrenci velisiyiz. dedi.

KOCA BİR OKUL BAŞKA BİR OKULUN ZEMİN KATINA SIĞAR MI?

Demirtaş, koca bir okulun sığıntı gibi başka bir okulun zemin katına sığamayacağını da ifade ederek, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Söğütlü İlkokulu yanında yeni yapılan ancak yarıda kalan yeni binanın bitirilip, Söğütlü Ortaokulunu oraya kendi binasına taşıyarak, şu anda Sağlık Meslek Lisesi için yapılıp Söğütlü Ortaokuluna tahsis edilen okulun, bizim okula verilerek Milli Eğitim Müdürlüğünde şu an ki okulumuza taşınarak sorunu çözebileceği halde niçin bu yola başvurulmadığı, çocuklarımızın mağduriyeti pahasına Milli Eğitim Müdürlüğünün yangından mal kaçırırcasına, okul müdürü, okul personeli, öğrenci velileri ve öğrencilere bilgi vermeden bu ısrar ve aceleciliğine bir anlam verememekteyiz. Milli Eğitim Müdürlüğünün en ufak bir sıkıntımızda yanımızda olmasını beklerken bizim çocuklarımıza yapılan bu muamelenin milli eğitim müdürlüğü tarafından da yapılmış olması bizi derinden üzmüş ve incitmişti. Biz, veliler olarak devletimize güveniyoruz. Hakkımızı çocuklarımızın motivasyonunun kaybolmaması ve gelecekleri için her yerde arayacağız. şeklinde konuştu.

HABER:Nesrin BAYRAM

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.