banner114
banner146

Şalpazarı’nda neler oluyor?

ŞALPAZARI Belediye Başkanı Refik Kurukız’ın, Şalpazarı’nda hizmet veren Anadolu Şapkacılık Üretim Tesislerine giderek firmanın Irak Bölgesel Yönetiminde seçimler için bir partinin ürettirdiği şapkaları çuvala koyarak fabrika dışında yaktırdığı iddia edildi. Firma Sahibi Ömer Özdemir sosyal medyadan yaptığı açıklamada Başkan Kurukız’ın şapkaları üretmenin yasalara aykırı olup olmadığını sormadan şapkaları yaktırdığını öne sürdü. Başkan Kurıkız ise yaşanan olay ile ilgili fabrikada çalışanların zarar görmemesi için daha sonra açıklama yapacağını belirtti.

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız’ın, Şalpazarı’nda hizmet veren Anadolu Şapkacılık Üretim Tesislerine gelerek firmanın Irak Bölgesel Yönetiminde seçimler için bir partinin ürettirdiği şapkaları çuvala koyarak fabrika dışında yaktırdığı iddia edildi. Firma Sahibi Ömer Özdemir sosyal medyadan yaptığı açıklamada Başkan Kurukız’ın şapkaları üretmenin yasalara aykırı olup olmadığını sormadan şapkaları yaktırdığını söyleyerek, “Şalpazarı Belediye Başkanımızın bugün yapmış olduğu ziyarette Irak için ürettiğimiz şapkaları görmüş ve bizlere bu şapkaların yasalara aykırımı sorusunu sormadan, herhangi bir kolluk kuvvetinden yardım istemeden oracıkta şapkaların yasalara aykırı olduğuna ilişkin kanaat getirmiş ve belediye zabıtaları maharetiyle ve nezaretinde şapkalarımızı çevre komşularımızın, bölgede yaşayan vatandaşlarımızın önünde hunharca yakmak suretiyle ciddi bir maddi zarara yol açmıştır” ifadelerini kullandı. Başkan Kurıkız ise yaşanan olay ile ilgili fabrikada çalışanların zarar görmemesi için daha sonra açıklama yapacağını belirtti.

Firma sahibi Özdemir, Başkan Kurukız’ın şapkaları çuvallara koyarak herkesin içinde yaktırmasından dolayı itibar kaybı yaşadığını belirterek yaşanan olayı, “Irak bölge yönetiminin önümüzdeki günlerde kendi bölgelerinde yapacakları seçim sürecinde kullanılacak, ihraç edilmek üzere şapka siparişi gelmiştir. Bu siparişler Türkiye Cumhuriyeti Devletinin izin verdiği çerçevede yasal yollardan ihraç edilmek suretiyle üretimine başlamış bulunmaktaydık. Bu üretim hem bölgemizde yaşayan bizimle çalışan vatandaşlarımıza iş olanağı sunmakta hem de devletimize döviz girdisi olarak fayda sağlamaktadır. Şalpazarı Belediye Başkanımızın bugün yapmış olduğu ziyarette Irak için ürettiğimiz şapkaları görmüş ve bizlere bu şapkaların yasalara aykırımı sorusunu sormadan, herhangi bir kolluk kuvvetinden yardım istemeden oracıkta şapkaların yasalara aykırı olduğuna ilişkin kaanat getirmiş ve belediye zabıtaları maharetiyle ve nezaretinde şapkalarımızı çevre komşularımızın, bölgede yaşayan vatandaşlarımızın önünde hunharca yakmak suretiyle ciddi bir maddi zarara yol açmıştır. Ancak maddi zarardan çok bölge halkı önünde yargısız infaz yapmak suretiyle şahsımı, tesislerimizde çalışan arkadaşlarımızı vicdanları yaralayacak ve izah edilmesi zor bir durumda bırakmıştır” diyerek anlattı. Yaşanan olayın ardından Başkan Kurukız’ın böyle bir şey yapmaya hakkı olmadığını söyleyen Özdemir yapılan hatanın doğruluğa kavuşturulabilmesi için yetkililerden yardım istedi. Vatanına zarar verecek hiçbir olayın içinde olmayacağını söyleyen Özdemir, “Bu olay özelinde bizler bölgede çok zor durumda kalmış ve hatta bu nahoş olay yaşanırken bölge halkı tarafından linç girişimine bile maruz kalabilirdik. Can güvenliğimiz dahi olmayabilirdi. Şu anda bile bu durumdayız.  Bizler Şalpazarı ilçesinde doğmuş bu bölgenin bir evladı olarak bölgemize yatırım yapmış namuslu şerefli bir esnafız. Bütün bu yanlış uygulama maalesef Şalpazarı Belediye Başkanımızın böyle bir uygulamaya hakkı olmamasına rağmen, bu çirkin ve nahoş olayın gerçekleşmesinde baş aktör olarak belirmiştir. Maddi zarar her zaman karşılanır ancak oluşan itibar kaybı geriye çok zor gelir. Bu bölgenin namuslu şerefli ve vatansever bir evladı olarak bu yanlışın derhal doğruyla buluşabilmesi için yetkililerden ivedilikle yardım bekler, bu nahoş olayın biran önce doğruyla buluşmasını talep etmekteyim. Bizler vatanını seven ve vatanı için çalışan bireyleriz. Vatanımıza zararı dokunacak hiç bir olayın içinde olmayız” içinde bulunduğu durumu açıkladı.

Anahtar Kelimeler:
şalpazarıKurukız
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
vatandaş... 5 ay önce

beşikdüzü beld.başkanı sn ramis beyden haber yok mu...meclis üyesi önder birşeyler paslamadımı...