banner114

Millet İttifakı Beşikdüzü’nü sarstı

Beşikdüzü Belediyesinde CHPli Başkan Ramis Uzun, İYİ Partili Meclis üyelerini yönetemiyor. Yanlışa hayır diyen ve karşı çıkan İYİ Partili Meclis üyeleri ise partiden ihraç ediliyor. Uzun süredir Meclisin iradesi karşısında zor durumda kalan Başkan Uzun, önceki gün tekrar perişan oldu. Eski Başkan Orhan Bıçakçıoğlu döneminde 14 milyon Euroya mal olan Beşikdüzü Teleferik Tesisinin işletilmesi (işletilememesi) tartışmaya açıldı. 29 yıllığına özelleştirilen teleferik tesis işletmesine firma tarafından 30 Haziran 2020 tarihine kadar 25 milyon Euroluk yatırım yapılacaktı. İhale şartnamesinde ve sözleşmede yer almasına rağmen tek kuruş yatırım yapılmadı. Ancak Başkan Ramis Uzun,  ahbap-çavuş ilişkisi kurarak firmayı korumaya aldı. Daha öncede yaşanan tartışmada fesih olayı komisyona havale edildi. Komisyon Başkan Uzun tarafından kurulmuş olmasına rağmen, fesih kararı verdi. Ayrıca belediyeye gelen müfettiş kamu zararını ve görevi kötüye kullanma fiilini açıkça beyan etti.

Önceki gün toplanan Meclis, komisyondan gelen kararı oylamaya sundu. Meclis üyelerinin 15i de fesih yönünde oy kullanırken Başkan Ramis Uzun hayır dedi. Daha önce de Uzunun çeşitli faaliyetlerini eleştirdiği bilinen Serkan Faiz, tekrar hedef oldu. İYİ Parti Yönetim Kurulu dün yaptığı açıklamada, Faizi kesin ihraç istemiyle disipline sevk etti.

MECLİS ÜYESİ BAŞKANI SUÇLAYAMAZ

İYİ Parti Trabzon İl Başkanlığı, Beşikdüzü Belediyesi Meclis Üyesi Serkan Faizi kesin ihraç talebiyle disipline sevk etti. Geçtiğimiz günlerde Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun ile aralarında yaşanan diyalog nedeniyle gündeme gelen Faizin partiden ihracı için konu disiplin kurulunun gündemine alındı. Söz konusu ihraç talebine ilişkin konuşan İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli şunları söyledi: Millet İttifakının Beşikdüzü Belediye Başkanı Sayın Ramis Uzun Beye yönelik basına da intikal eden; haddini aşan, suçlayıcı ve aşağılayıcı ifadeleri sebebiyle partimizin Belediye Meclis Üyesi Sayın Serkan Faiz kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilmiştir.

BEŞİKDÜZÜ SERKAN FAİZE SAHİP ÇIKAR

Öte yandan Faizin disipline sevk edilmesi Beşikdüzünde Milliyetçi yapı arasında büyük rahatsızlık yarattı. MHPli Beşikdüzü Belediye Meclis Üyesi Önder Öztürk, bir açıklama yaparak Beşikdüzünün Serkan Faize sahip çıkacağını söyledi.

MHPli Öztürk, şunları kaydetti: İYİ Partiden ihraç talebi ile disipline sevk edilen Serkan Faizin 18 aydır görev yaptığı Beşikdüzü Belediye Meclis üyeliğindeki yegane önceliği vatandaşın menfaati ve Beşikdüzünün çıkarlarını savunmak olmuştur. 

Temmuz meclisinde Başkan tarafından kurulan beş kişilik komisyonda her partiden üye vardı ve komisyon Başkanı Serkan Faizdi. Komisyonun görevi Beşikdüzü Teleferik Tesislerinin işletmesinin özelleştirme şartname ve sözleşmesine işletmeci firma tarafından uyulup uyulmadığının kontrol edilmesiydi. Komisyonun hazırladığı raporda 120 milyon TLye mal olan teleferik tesislerinin özelleştirme sözleşmesinde işletmeci tarafından yapılması gereken toplam 25 milyon tutarındaki yatırımın yapılmadığı dolayısıyla sözleşmenin fesih edilmesi gerektiği görüşü kanaatine oy birliğince varılmıştır. 

Hal böyleyken komisyon raporu Eylül meclisinde oylanarak 15e karşı 1 oyla kabul edilmiştir. 1 karşı oyu Ramis Uzun Başkan kullanmıştır. Teleferik gibi bir tesisin ilçemizin turizmini ve istihdamı artıracağı kesindir. Fakat gerektiği şekilde işletildiği takdirde. Maalesef bugün Trabzonda dahi birçok kişi Beşikdüzünde Türkiyede sadece iki taneden biri olan bu teleferik sisteminden haberdar değildir. Gereken tanıtım ve reklam yapılmamıştır. Ayrıca alanda işletmeci tarafından yapılması gereken sosyal donatılarda yapılmamıştır. Aynı işletmeci firma Afyon ve Kocaeli Kartepe Belediyelerinde de yaptığı sözleşmelerin gereğini yerine getiremediğinden ilgili belediyelerce fesih işlemi uygulanmıştır. Maalesef Beşikdüzü Belediye Başkanı, Belediyeye gelen müfettişin uyarmasına rağmen hala sözleşmenin gereğini yerine getirmemektedir. Görevi kötüye kullanma ve kamu zararı oluşmasına karşı ses çıkarıp Beşikdüzünün menfaatleri savunan başta Serkan Faiz kardeşime ve diğer meclis üyelerine ilçem adına teşekkür ediyorum. Siyasi ve şahsi mülahazalarla demokratik siyaseti içlerine sindiremeyenleri de milletim adına kınıyorum.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.