banner114

Millet istikrarı oylayacak

BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, önceki akşam gerçekleştirilen “Spor Camiası Buluşması”nda Trabzon spor camiasının kanaat önderleriyle bir araya geldi. Burada yaptığı değerlendirmede mevcut sistemin 1960’tan itibaren sürekli olarak tıkandığını kaydeden Gümrükçüoğlu, Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’nin istikrarı sağlayacağını söyledi.

TRABZON Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelerek Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’ni anlatmaya devam ediyor. Başkan Gümrükçüoğlu önceki akşam gerçekleştirilen “Spor Camiası Buluşması”nda Trabzon spor camiasının kanaat önderleriyle bir araya geldi. Burada yaptığı değerlendirmede mevcut sistemin 1960’den itibaren sürekli olarak tıkandığını kaydeden Gümrükçüoğlu, Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’nin istikrarı sağlayacağını söyledi.

ŞER ODAKLARI BU DEĞİŞİKLİĞİ İSTEMİYOR

Değerlendirmesinde Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’nin yalnızca yönetim sistemi değişikliğini içerdiğini vurgulayan Gümrükçüoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettikleri gibi ‘Evet’ diyen de ‘Hayır’ diyende saygındır, vatandaşlarımız en doğru kararı verecektir. Bu Anayasa değişikliği ile yapılmak istenen sadece hükûmet olma şeklinin değiştirilmesidir. Çünkü ülkemiz için, vatanımız ve milletimiz için, devletimizin en güçlü şekilde yönetilmesi gerekmektedir. PKK, siyasi uzantısı HDP, FETÖ, DHKP-C, YPG gibi tüm millet düşmanları Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’nin karşısında birleşmiştir. Herkesin kararına saygı duymakla birlikte, bu durumu kamuoyuna hatırlatmak hakkımızdır.” diye konuştu.

İFTİRALARLA ENGEL OLMAK İSTİYORLAR

Başkan Gümrükçüoğlu, değerlendirmelerinde şunları kaydetti: “Birileri çıkıyor, vatanımızın, milletimizin hayrına olan bu önemli değişikliğe iftiralarla, halkımızın kafasında soru işaretleri bırakarak mani olmak istiyor. Eyaletlerden bahsediliyor. Böyle bir şey söz konusu olabilir mi? Bu ülkenin birlik ve beraberliğinin teminatı Sayın Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Anayasa değişiklik maddelerinde asla ve kata böyle bir durum söz konusu olmadığı gibi, bu değişiklikler her yönüyle ülkemizin birlik ve beraberliğinin temini ve güçlendirilmesi için yapılmaktadır. Anayasamızın ilk dört maddesi bellidir. Vatanımız tek bir vatandır. Bu dört madde, değiştirilmesi dahi teklif edilemez olan anayasa maddeleridir. Bu dört madde açık açık korunurken böyle bir iftiraya kimler inanabilir? Anayasanın ‘değiştirilmesi dahi teklif edilemez’ maddelerine rağmen bunu kim teklif edebilecekmiş? Böyle bir şey söz konusu olabilir mi? Şer odakları iftiralarla devletimizin ve milletimizin yararına olan bu değişikliğe mani olmaya çalışadursun, bu 18 madde tamamen hükûmet etme sistemine getirilen bir düzenlemedir. Hükûmet etme sistemi 1946’daki çok partili hayata geçişten beri doğru yürüseydi, tıkanmasaydı bu değişikliklere gerek olmayacaktı. 1961 yılında Başbakan’ımızı, Dışişleri Bakanı’mızı ve Maliye Bakanı’mızı idama gönderdik. 1971’de 12 Mart muhtırası ile Millet Meclisinin diskalifiye edilmesi yaşandı. 1980’de ihtilalle birlikte Meclise son verildi. Sonra 28 Şubat post-modern darbesi geldi. Sonra ihtilallerin vesayet yoluyla; yargıyla, savcıyla yapılması şeklinde yargı ihtilalleri yaşandı. Son olarak da 2016’nın 15 Temmuz’unda beyinleri yıkanmış, birer piyon ve vatan haini hâline getirilmiş olanlarla yine askeri ihtilal denendi. Yani mevcut hükûmet etme sistemi yürümedi. İşte değiştirilmek istenen budur, hükûmet etme sistemidir ve aziz Türk milleti 16 Nisan’da gereğini yapacaktır.”

ÜLKEMİZDE SÜREKLİ İSTİKRAR TEMİN EDİLECEK

“Biz neyle hizmet ediyoruz? Siyasi istikrar ve ekonomik istikrarla değil mi? Bir zamanlar asla tek hanelere düşmeyen enflasyonlar, sürekli yükselen döviz fiyatları neyle dengelendi? Siyasi istikrar ve ekonomik istikrarla dengelendi. Bunu sağlayan ne? 15 senedir istikrarlı hükûmetlerin olabilmesi. Yani 15 yıldır koalisyonlara muhtaç ve mecbur olmadan yönetilen Türkiye, 15 sene öncesinin 4 misline ulaştı mı? 100 yıl önce Sultan Abdülhamit tarafından planlanan Boğaz Köprüsü’nün denizin altından geçişi şimdi yapılıp bitirildi mi? 30-40 yıldır hayalini kurduğumuz Körfez Geçişi bu istikrar sayesinde yapılıp 2 yılda bitirilmedi mi? Peki, o zaman nedir derdimiz? 2015 seçimlerinde hiçbir parti tek başına iktidar olmadı? Hükûmet kurulabildi mi? Kurulsaydı yaşayacak mıydı? Bizim tarihimizde kurulan hükûmetleri yıllara böldüğümüzde her bir hükûmete 16 ay hükûmet etme süresi kalıyor. Yani bir hükûmet 16 ay hüküm sürüyor. Böyle bir ülkede istikrardan, kalkınmadan söz edilebilir mi? İşte 18 maddelik Anayasa değişikliği ile yapılmak istenen çok daha demokratik bir şekilde, ülkemizin istikrarlı bir yöntemle yönetilmesini temin etmektedir.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner121