banner114

Megaların sevinci bitmiyor

DÖRT yıldır bekleyen Yatırm Adası ve geri çekilmesinden endişe edilen Şehir Hastanesi Projesinin hayat buluyor olmasının sevinci sürüyor. Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, her iki yatırımın Trabzon’a çok büyük katkı sağlayacağını belirterek “Şehir Hastanesine yalnız sağlık açısından bakılmasın. Bu aynı zamanda bir turzim yatırımıdır.” dedi. ASKON Trabzon Şube Başkanı Yılmaz Karadeniz ise yaptığı açıklamada, Yatırım Adası’nın göçü engelleyeceğini belirterek “Trabzon'umuzda kurulacak olan yatırım adası sadece şehrimiz için değil, bölgemizin kaderi için de çok önemlidir. Yeni iş sahalarıyla birlikte hem işsizlik azalacak hem de bölgedeki göç duracaktır." ifadelerini kullandı. 

TRABZON’UN beklentileri arasında yer alan Yatırım Adası ve Şehir Hastanesi projelerinde yaşanan gelişme Akçaabat’ı da sevindirdi. Akyazı’ya yapılacak olan Şehir Hastanesinin bitişiğindeki ilçe Akçaabat iki yatırımla da yakından ilgileniyor.

Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen iki yatırımın bugüne kadar Trabzon’da gerçekleştirilen projelerin en büyükleri olduğunu “Biz çok mutluluk duyduk. Şehir hastanesi Akçaabat’a hemen bitişik konumda. Akçaabat’a da büyük katkısı olacağına inanıyoruz. Arsin Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışan çok Akçaabatlı var. Yatırım Adası’nda da şüphesiz Akçaabat’tan çok istihdam olacak. Artık Arsin, Akçaabat fark etmiyor. İnsanlar servis araçlarına binip gidiyorlar. İkisi de bizim için çok büyük yatırımlardır.” dedi.

Şehir Hastanesinin bir sağlık yatırımı olduğu kadar da turizm yatırımı olduğunu belirten Başkan Türkmen “Trabzon’a çok büyük katkıları olacak sağlık turizmi açısından. Trabzon’a, bölgemize, Körfez ülkesi vatandaşlarına hizmet edecek. Biz o bölgenin Akçaabat’a doğru tamamen turizm amaçlı olarak değerlendirilmesini de arzu ediyoruz. Akçaabat’a doğru Karayolları var. İleride yapılacak planla orası taşınır ve yeri konakla turizm tesisine dönüştürülür. Bunun hazırlıklarını yapmak lâzım. Hastane bitene kadar bunu gündemde tutmak gerekir.” diye konuştu. Türkmen son olarak şunları kaydetti: “Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Başbakanımıza, bakanlarımız Süleyman Soylu ve Berat Albayrak ve diğer bakanlarımızla milletvekillerimize teşekkür ediyoruz. Bakanımız Süleyman Soylu’nun büyük bir emeği var. Adım adım takip etti. Yoksa kolay çıkmazdı. Ayrıca bu yatırımların takibini yapan TTSO’ya, Sayın Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Trabzon büyük bir iş başarmış oldu.” 

ASKON Trabzon Şube Başkanı Yılmaz Karadeniz, Trabzon'un uzun zamandır beklediği Yatırım Adası ve Şehir Hastanesi projelerinin önündeki engelin kalkması ve projelerde önemli mesafe kat edilmesinden dolayı memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Başkan Karadeniz yaptığı açıklamada, "Mega projeler arasında yer alan Yatırım Adası ve Şehir Hastanesi projelerinin önünü açan Kıyı Kenar Kanunu değişikliğini uzun zamandır bekliyorduk. Bu müjdeli haber bayram öncesi geldi." ifadelerini kullandı.

YATIRIM ADASI GÖÇÜ ENGELLEYECEK

Yatırım adasının istihdam açısından büyük önem taşıdığını dile getiren Başkan Karadeniz, "Trabzon'umuzda kurulacak olan yatırım adası sadece şehrimiz için değil, bölgemizin kaderi için de çok önemlidir. Yeni iş sahalarıyla birlikte hem işsizlik azalacak hem de bölgedeki göç duracaktır." ifadelerini kullandı.

ŞEHİR HASTANESİ HEYECANLANDIRIYOR

Şehir Hastanesi yatırımının da önemine değinen Başkan Karadeniz, "Türkiye'de sağlıkta dönüşümlerde önemli adımlar atıldı. Bugün ülkemizde dev şehir hastaneleri kuruluyor. Bunlardan bir tanesinin de şehrimizde kurulacak olması bizleri heyecanlandırıyor. Uzun yıllardır beklediğimiz şehir hastanesi yatırımının kısa sürede hayata geçmesini bekliyoruz. Trabzon'un geleceği açısından çok önemli olan bu iki projenin TBMM'de yapılan değişiklik kapsamına alınmasında emeği geçen Sayın İçişleri Bakanı’mız Süleyman Soylu'ya, Trabzon Milletvekillerimiz Muhammet Balta, Ayşe Sula Köseoğlu, Adnan Günnar ve Salih Cora'ya teşekkür ederiz." dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner108