banner114
banner146

Kuvvetli'den garip cıkış

AK Partili olduğu bilinen ve Yomra'nin çıkarlarını savunduğu için AKPartili Yomra Meclis üyeleriyle ters düşen Gazeteci Avni Özaslan'in çalıştığı Buyuksehir'deki işine son verildi.Ancak Özaslan'ı garip bir biçimde İYİ Parti İl Başkanı Azmi Kuvvetli savundu.Kuvvetli,Yine mikro milliyetçilik yaparak Zorluoglu'nun eylemini AK Parti İl Başkanına yükledi.

BİR İNSANIN EKMEĞİYLE OYNANDI

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’ın AK Partili Meclis Üyeleri hizmete engel oluyor açıklamasının ardından Yomra’da sular durulmadı. Şimdi de AK Parti Meclis Üyelerinin Trabzon Büyükşehir Belediyesinde çalışan gazeteci Avni Özaslan’ın Yomra’da yaşananları sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda eleştirilmesiyle işine son verildiği iddia edildi. İYİ Parti İl Başkanı Kuvvetli, Gazeteci Özaslan’ın işten çıkarılmasıyla ilgili yaptığı basın açıklamasında “Belediye çalışanı Sayın Özaslan, seçimden hemen sonra bir konuda Yomra halkının çıkarlarını savunduğu için, AK Parti Yomra teşkilatının talebi ile Büyükşehir Belediyesinde hakkında hukuk dışı olarak disiplin soruşturması başlatılmış ve yıllarca çalıştığı Basın Dairesi'nden sürgüne gönderilmiş. Son olarak Yomra düşmanlığı yapan AK Parti'li Yomra Belediye Meclisi üyelerini eleştirdiği için yine disipline verilerek bu kez işten atılmış.  Kanunlar çok açık. Belediyeler ve diğer kamu kurumlarında, işçi kadrosunda çalışanlar siyaset yapma, görüşlerini özgürce ifade etme ve yayma hakkına sahiptir. Bu, anayasal bir haktır. Hiç kimse tarafından sorgulanamaz, engellenemez. Buna rağmen, Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile uzaktan yakından ilgisi olmayan bir konuda, kendi ilçesi olan Yomra'nın gelişmesini engellemek isteyenleri, AK Parti'li meclis üyelerini Yomra Belediye Meclisindeki tutumlarından ötürü eleştirdiği için bir insanın ekmeği ile oynanması en hafif tabirle söylüyorum büyük bir haksızlıktır.” ifadelerini kullandı.

ZORLUOĞLU BU KARARDAN VAZGEÇMELİ

Kuvvetli, Başkan Zorluoğlu’nun gazeteci Özaslan için verdiği işten çıkarma kararını hukuksuz bulduğunu söyleyerek bu karardan vazgeçmesini tavsiye ederek, “Bizi dehşete düşüren asıl konu ise 'şehrin emin kişisi' ünvanını taşıyan Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Murat Zorluoğlu'nun böyle bir haksızlığa imza atmasıdır. Sayın Özaslan'ın sosyal medyadaki paylaşımlarını incelediğimizde açıkca görüyoruz ki, hiç birinde suç unsuru yok, hakaret yok, hiç birinde çalıştığı kurum olan Trabzon Büyükşehir Belediyesini ve Büyükşehir Belediyesi yöneticilerini hedef almıyor. O paylaşımlardan ötürü değil işten atılması, hakkında disiplin soruşturması bile yapılması kanuna aykırıdır, haksızlıktır, insafsızlıktır. Maalesef Sayın Zorluoğlu, hukuk kurallarına aykırı bir şekilde, böyle bir haksızlığa imza atmıştır. Bizce, AK Parti teşkilatının talebi ile bu vahim olaya imza atmıştır. Bu talepte bulunanlar, utanma duygusunu zaten kaybetmiştir. Ancak Sayın Zorluoğlu da onlara uyması onun ismi ile hiç örtüşmemiştir. İnsanların hak ve hukuklarını adil bir şekilde savunma noktasında olan Sayın Zorluoğlundan bu vahim karardan vazgeçmesini talep ediyoruz.” dedi.

BÜYÜKŞEHİRE EVET, YOMRA’YA HAYIR

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin seçimlerden sonra yüksek miktarda kullandığı kredilere AK Partili üyelerin evet dediğini, ancak sıra Yomra’ya geldiğinde çifte standart uygulandığını kaydeden Kuvvetli, “Avni Özaslan sosyal medyadaki paylaşımlarında, Yomra Belediyesinin düğün salonu yapabilmek için kredi çekmesini engelleyen AK Parti'li belediye meclis üyelerini eleştirmiştir. Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zorluoğlu seçimden sonra çok büyük miktarlarda kredi çekti. Ve biz bu nedenle kendisini eleştirmedik. Çünkü ülkemiz büyük bir ekonomik krizde ve belediyeler bir yandan eski kredilerin taksitlerini öderken diğer yandan da hizmet yapabilmek için kredi çekmeye muhtaç durumdalar. Peki, Sayın Zorluoğlu bu denli yüksek krediler çekerken, 3.5 milyon kredi çekme talebi, AK Parti'li meclis üyeleri tarafından engellenen, Yomra Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Bıyık'ın haklı olduğunu ifade eden bir Büyükşehir Belediye çalışanının ekmeği ile oynama 'Şehrül-Emin' Sayın Zorluoğlu'na hiç yakışmamıştır. Ayrıca İYİ Parti'mize mensup Yomra Belediyesinin kredi çekme talebine 'hayır' diyen AK Parti'li Meclis üyeleri, Büyükşehir Belediyesinin kredi taleplerine 'evet' derken, insanların bunu sorgulayacağını hiç mi düşünmüyor?” şeklinde konuştu.

İNSANLARIN EKMEĞİYLE OYNANDI

Kuvvetli, AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu ile daha önce aynı konu üzerinden yaşadığı tartışmalara değinerek, AK Parti’nin Trabzon’da siyaseti zulüm aracı haline getirdiği söyleyerek,  “Daha önceki açıklamalarımda da AK Parti'nin Yomra'da büyük bir pisliğe bulaştığını ifade etmiştim. Ve AK Parti'nin yeni İl Başkanı Sayın Sezgin Mumcu'dan bu pisliği sahiplenmemesini, hatta partisini temizlemesini istemiştim. Yomra'daki teşkilatının çevirdiği filmlerden haberi olduğunu, her şeyin bilgisi dahilinde yaşandığını basına açıklayan Sayın Mumcu, demek ki bu zalimlikten de önceden haberdar olmuştur. Peki, mübarek Ramazan günü, hakkı ve hakikati savunan bir insanın ekmeği ile oynanmasına nasıl rıza göstermiştir? Bunu nasıl açıklayabilecektir? Demek ki Sayın Mumcu da zalimleşmiş ve Yomra'daki pisliğin ortağı ve hamisi konumuna gelmiştir.  Siyaset insanlara zulmetme aracı değildir. Siyaset Ramazan günü insanların ekmeği ile oynamak hiç değildir. Ancak AK Parti kadroları Trabzon'da da siyaseti bir zulüm aracı haline getirmiştir. İYİ Parti, bu zalimliklerin tümüne son verecektir. İYİ Parti'nin iktidar oluşu ile zulüm bitecek, ülkemizde adalet dönemi başlayacaktır. İYİ Parti iktidarında, hakkı ve hakikati savunan hiç kimsenin ekmeği ile oynanmayacak, aksine dürüst ve liyakat sahibi insanların önleri açılacaktır. İYİ Parti iktidarı çok yakındır. AK Parti kadrolarının bu kadar açıktan zalimlik yapmasının nedeni de budur.” cümlelerini kullandı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ismail hakkı yomralı 2 ay önce

admin yazdığım yorumu onayla.. yoksa sende nasibini alırsın bu mübarek gecede..