banner114
banner146

İslam’a organize bir saldırı var

Mil Diyanet Sen Trabzon Şube Başkanı Fikret Uçar, Fatih Altaylı’nın Harran’da gerçekleşen programına katılan Prof Dr. Celal Şengör’ün Hz. Musa, Hz. İbrahim, Hz. Musa ve kutsal kitaplara yönelik söylemlerine tepki gösterdi. Uçar, “Son dönemlerde İslami değerlere karşı bir yerden organize dildiği şüphesi uyandıran organize bir saldırı söz konusudur” dedi.

PEYGAMBERLER VE KUTSAL KİTAPLAR İNKAR EDİLDİ

Uçar, programda yaşananları anlatarak “Fatih Altaylı'nın sunduğu "Teke Tek Bilim" programı bu hafta, Şanlıurfa'da dünyanın ilk bilim merkezlerinden biri olarak kabul edilen Harran'da yapıldı. Programın konukları ise dışkısını yemekle meşhur Prof. Dr. Celal Şengör, Akademisyen Ahmet Arslan ve Harran'daki kazı başkanı Mehmet Önal oldu. Mehmet Önal, Hz. İbrahim'in Harran'da yaşadığını belirterek, "Burası Hz. İbrahim'in yaşadığı yer. 75 yaşına kadar burada yaşıyor. Kutsal kitaplar Harran'ı işaret ediyor" ifadelerini kullandı.”

MUSA VE İSA PEYGAMBERİN MASALDAN İBARET OLDUĞUNU SÖYLEDİLER

“Önal'ın sözünü keserek araya giren Prof. Dr. Celal Şengör, Hazreti İbrahim'in tarihsel olarak var olmadığını, Hazreti Musa ve İsa'nın da hikaye ve masaldan ibaret olduğunu savundu. Programı sunan Fatih Altaylı'nın "İstersen Celal sen bu konuya hiç girme" uyarısında bulundu. Celal Şengör'den sonra söz alan Arslan ise, "Arkadaşlarımızdan birisi bu olaya menkıbe diyor, bir diğeri menkıbe ve değil arasında kalmış. Şimdi bakın İsa'nın bile tarihi bakımdan yaşamış olduğuna dair elimizde hiçbir kanıt yok. Celal Hoca haklı. İbrahim, elimizde bulunan tarihi belgelere göre şu anda mevcut değil. İsa da mevcut değildir. Musa bence efsaneden daha fazlasıdır" dedi.”

PEYGAMBERLERİ İNKAR EDEN KÜFRE DÜŞER

“Hz. İbrahim, Hz Musa ve Hz. İsa, Ulu'l azm peygamberlerdendir. Hz. İbrahim Kur’an-ı Kerimde farklı surelerde 68 defa anılmaktadır. Ayrıca, Kur’an-ı Kerimin 14. suresi İbrahim suresidir. Hz. Mûsâ, Kur'ân-ı Kerîm'in 34 suresinde 136 yerde zikredilmektedir ve Kur'an ile sahih hadislerde geçmiş peygamberler arasında kendisinden en çok söz edilen peygamberdir. Hz. İsa, Kur'an-ı Kerim'de kendisinden çokça zikredilen ve hayatının farklı dönemlerinden farklı ayrıntılar aktarılan bir peygamberdir. Kur'an-ı Kerim'de İsa kelimesi farklı bağlamlarda toplamda 25 defa kullanılmıştır. Hz. İsa'nın lakabı olan "Mesih" kelimesi ise 11 yerde geçmektedir. Peygamberlere iman, iman esaslarının dördüncüsüdür. Peygamberlerden herhangi birisini inkar etmek insanı küfre düşürür.”

SON ZAMANLARDA İSLAMİ DEĞERLERE ORGANİZE BİR SALDIRI VAR

“Son dönemlerde İslami değerlere karşı bir yerden organize dildiği şüphesi uyandıran organize bir saldırı söz konusudur. Bir bakıyorsunuz Hz. Adem’le Hz. Havva hedef tahtasına oturtulmuş... Bir bakıyorsunuz Hz. Meryem... Bir bakıyorsunuz Hz. Muhammed… Daha ilersi gün meydana “dikkat, dikkat! Allah konuşuyor” diyen bir arsız şaklaban çıkıyor… Dün akşam da bunlar… Eğer bunları bir bilgiye dayanarak söylediklerini iddia ediyorlarsa bu bilgi külliyen yalan ve iftira… Yok, inanmadıkları için yok sayıyorlarsa, kendilerinin inandığı dini cesaretle kamuoyuyla paylaşsınlar da onlar da rahat etsin, biz de… Bizim aldığımız İslami terbiye bütün inançlara saygı gösterilmesini tavsiye eder. Bu itibarla biz sizin inandığınız dine saygı duyacağız, siz de bizim inandığımız dinin esaslarına saygı duyun. Aksi halde “Leküm dinüküm veliyedîn!” (sizin dininiz size, benim dinim bana!)” sözlerini kaydetti.

Fatoş YETİMHELLAÇ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.