banner114

Günebakış 21 yaşında

günebakış Gazetesi yayın hayatına başlamasının 21. yıldönümünde Trabzon’un ve Bölgenin nabzını tutmaya devam ediyor. Okuyucusuna ilkeli, tarafsız ve objektif perspektif sunan yayıncılığıyla çizgisini hiç bozmadan ayakta kalmayı sürdürüyor. Şehrin ve ülkenin çıkarlarını gözeterek sürdürdüğü yayıncılık hayatında Trabzon’da marka olmaya, gündemi belirlemeye devam edecek. Trabzon milletvekilleri, siyasi parti ve STK temsilcileri, günebakış’ın 21. yıldönümünü kutlayarak, daha nice başarılı yıllar diledi.

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora: Karadeniz bölgesinde uzun süredir yayın yapan GÜNEBAKIŞ gazetesinin yayın hayatının yıldönümünde tebrik ediyorum. Zor bir süreçte yayın hayatına başlayan birçok badireleri atlatarak ayakta kalmayı başaran Günebakış Gazetesi aynı zamanda Türkiye’nin yakın tarihinin özetidir.

Günebakış Gazetesi,  28 Şubat sürecinde zincirlenemeyen, başörtüsü zulmünde susturulamayan,   Ana akım medyanın manşetlerine kanmayan, vesayet organlarının baskılarına aldırmayan hür yayıncılığın adresidir,

Günebakış gazetesi, demokrasiye inanan, insan haklarına saygı duyan, hukuka güvenenlerin ulaşacağı Ama Kaos tetikçilerinin, kriz şakşakçılarının, darbe heveslilerin, terör sevicilerin ulaşamayacağı bir adrestir.

Günebakış, Brüksel’in değil Bosna’nın, Vatikan’ın değil Ayasofya’nın, Moskova’nın değil Halep’in, Washington’un değil Bağdat’ın, Tel Aviv’in değil Kudüs’ün şehrimize ulaşan sesidir.

Günebakış Gazetesi, adam aldırmada geç diyemem aldırırım diyen ,mazlumun yanında duran ,zulmü sevmeyen ,zalime alkış tutmayan hakkı tutup kaldıran bir anlayışın temsilcisidir. Bu çizgilerden sapmadan,  hiç bir şekilde yalpalamadan, her daim hak ve hakikati seslendirerek başarılı bir yayın hayatı diliyoruz. Nice yıllar diliyoruz.

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu: Yayın hayatı partimizin kuruluş tarihine yakın bir zamana denk gelen Günebakış Gazetesi, ilgi ve dikkatle takip ettiğim, şehrimizin, ülkemizin ve Dünya’nın gündemini meşgul eden her türlü gelişmelerden haberdar olurken istifade ettiğim şehrimizin ve bölgemizin güzide basın kuruluşlarından biri olmuştur.

Yayın politikası açısından zor bir dönemde sağ, muhafazakâr çizginin adeta sesi olan, Türkiye’nin AK Parti ile başlayan değişim ve dönüşüm sürecinden ve siyaset, spor, ekonomi ve yerel gündemle alakalı merak edilen tüm gelişmelerden hitap ettiği okuyucusunu anında ve etkin bir şekilde haberdar eden;  GÜNEBAKIŞ Gazetesine ve kurucusu Ali Öztürk Beyefendiye gazetecilik mesleği ilkelerinden ödün vermeden yürüttükleri yayın hayatından ötürü teşekkür ediyorum.

Gazetenin, olaylara yaklaşırken gereken rafine duruşa, ekonomi ve politika alanındaki objektiflik ve tarafsızlık ilkesine, bünyesinden barındırdığı onlarca basın emekçisi kardeşlerimin gayreti ve  sahipliğiyle bağlılığını dün olduğu gibi bugün de sürdürdüğünü görmek beni ziyadesiyle mutlu ediyor.

Bahar Ayvazoğlu olarak vekalet sorumluluğunu üstlendiğim milletimizin haber alma özgürlüğüne sunduğu katkıdan ötürü Günebakış Gazetesinin 21. Yıldönümünü tebrik ediyorum. Daha nice yıllara, güzel ve faydalı haberlere GÜNEBAKIŞ.

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs: Demokrasilerin vazgeçilmez kurumlarından olan basın ve medya kuruluşları, toplumun gözü, kulağı ve sesi olmakla kalmayıp; aynı zamanda devletle toplum arasında köprü görevi gören önemli birer sivil toplum örgütleridir.

Bu çerçevede; Trabzon'da gazetecilik mesleğine yakışır habercilik anlayışını başarıyla temsil eden Günebakış Gazetesi, 21 yıllık yayın serüveni ile gerek kamuoyu oluştururken, gerekse kamu adına görevlerini yerine getirirken ilkeli ve objektif duruşu ile çok önemli bir görevi yerine getirmektedir.

Özgür, ilkeli, doğrunun peşinden ayrılmayan, gazetecilikten başka bir düşüncesi olmayan basın organlarına her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde, Günebakış Gazetesi'nin 21. Kuruluş Yıldönümünü kutluyor; sosyal ve kültürel yaşantısında halkımızın duygularına tercüman ve düşüncelerine ses olması temennisiyle başarılarının devamını diliyorum.

Günebakış Gazetesi'nin bu günlere gelmesinde alın teri bulunan tüm basın emekçilerini de sağlık dileklerimle selamlıyorum.

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya: Türkiye’nin en güçlü yerel medyasına sahip illerimizin başında gelen Trabzon’umuzda 21 yıldır yayın hayatını sürdüren Günebakış gazetemizin tüm emekçilerini kutluyorum. Demokrasinin vazgeçilmez unsuru olan basın, halkın haber alma hakkına eksiksiz ve en doğru şekilde ulaşabilmesi için kuşkusuz özgür olmalıdır.

Gücünü özgürlüğünden alan, tarafsız,  bağımsız ve ilkeli bir yayın politikası toplumların çağdaşlaşmasına öncü olacaktır. Ülkelerin ve demokrasilerin basını kadar güçlü olacağını hatırlatıyor Günebakış Gazetesi’ne daha nice seneler diliyorum.

AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu: 28 Şubat sürecinden sonra 2000'li yıllarda büyük bir cesaret örneği göstererek yayın hayatına başlayan ve kurulduğu günden itibaren yakinen takip ettiğim Karadeniz'den Günebakış Gazetesinin 21. kuruluş yıldönümünü kutluyorum.

Trabzon gerçekten basın anlamında güçlü bir şehir. Trabzon'daki yerel basının gücünün bir parçası da hiç kuşkusuz Günebakış Gazetesi. Genel yayın yönetmeninden muhabirine kadar Günebakış Gazetenin faaliyet göstermesi adına çalışan basın emekçisi kardeşlerimi toplum yararına yaptıkları haberlerden dolayı ayrı ayrı tebrik ediyor, Basın Ahlak İlkeleri doğrultusunda da çalışmalarında başarılar diliyorum.

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu: Trabzon Türkiye de yerel basının en güçlü olduğu illerden birisidir. Belki de birincisidir.

Yerelde gazete çıkarmanın zorluklarını ve hayatta kalma mücadelesinin hepimiz farkındayız. Doğru haberi en kısa sürede ve tarafsızca halka ulaştıran tüm basın emekçilerine minnettarız. Bu manada 21. yılını kutlayan Günebakis Gazetesine çalışanlarına ve imtiyaz sahibi Sn. Ali Öztürk’e tebriklerimi iletiyorum.

MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım: Toplumun basınımızı temsil eden kişilerden beklentileri şüphesiz etnik, dini ve kültürel farklılıkların bir arada yaşamasına ve bu kültürün yaşatılmasına yarayacak zeminin güçlenmesini sağlamasıdır. Aynı zamanda gazeteyi yaşatmak ve kamuoyunda okunur yapabilmenin tek yolu ise kadro meselesidir. Bir basın kuruluşu, hangi siyasi veya Dünya görüşüne sahip olursa olsun bence sadece insanların istikameti ve bilgi birikimiyle ilgilenmelidir. Trabzon’umuzun renkli bir basın kuruluşu olan Günebakış’ın yıl dönümünü kutluyorum.

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi: Bölgemizin önemli basın kuruluşlarından GÜNEBAKIŞ Gazetesi’ninin 21.kuruluş yıldönümünü kutluyorum.

İlçemizde, şehrimizde bölgemizde yaşanan önemli gelişmelerle kamuoyunu aydınlatmada 21 yıldır yoğun mesai içinde gayret gösteren başta imtiyaz sahibi Syn; Ali ÖZTÜRK bey olmak üzere kuruluşundan bugüne kadar tüm çalışan gazeteci arkadaşlarımızı yürekten tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. Nice 21 yıllar temennisi ile katkılarından dolayı şükranlarımı sunuyorum.

CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman: İlçe başkanlığımızda aldığımız görev boyunca karşılıklı güzel iletişim kurduğumuz yerel basınımızın bir temsilcisi Karadeniz’den Günebakış gazetesiyle bölgemize ulaşmaya devam ediyoruz. Ülkemizde hatta bölgemizde 20 yılı aşkın bir süre faaliyet göstermek önemli bir başarı olduğunu düşünüyoruz. Trabzon’da 20 yıl boyunca emek veren başta İmtiyaz sahibi Ali bey olmak üzere, salgın süresi boyunca ara vermeden çalışan ve güzel enerjiye sahip ekibe teşekkürlerimizi sunuyoruz, halkın haber alması gibi önemli sorumluluğu taşıyan daha nice yıllar ve başarılar diliyoruz.

MHP Ortahisar İlçe Başkanı Murat Gedikli: İnsanların özel hayatlarına saygıyı, insanların hak ve özgürlüklerini koruyan tarafsızlık içinde 21 yıldır çalışmalarını başarıyla yürüten Günebakış Gazetesi yerel medyamızın ve demokrasimizin en önemli güvencelerinden birisi olmaya yıllardır sürdürdüğü yayın politikasıyla beraber devam etmektedir.

Yayın akışında; Birbirinden taban tabana farklı görüşlerin seslendirilmesinde ve ortak yaşama kültürünün gelişmesinde yerel basınımızın en önemli değerlerinden birisi olmaya devam etmektedir.

Ülkemizin birlik ve beraberliğine, devletimizin bekasına, milletten ve demokrasiden yana her zaman kesin bir tavır alarak, Halkımızın anında ve doğru bir şekilde bilgilendirilmesini sağlamışlardır. Günebakış Gazetesinin bu basiretli tutumu takdire şayandır.

Ortahisar Belediyesi CHP Meclis Üyesi Oktay Söğüt: Bölgenin vicdanı ve vizyonu iddiasından taviz vermeden 21 yıldır yayın hayatına devam eden ve basında saygın bir yer edinen Günebakış Gazetesi’nin, bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de aynı titizlikle iddiasını devam ettireceğine inancım tamdır.

Bir Trabzon yaşayanı ve muhalefet mensubu yerel bir siyasetçi olarak, Günebakış Gazetesi’nin kent ve bölge sorunlarına gösterdiği hassasiyet, tarafsızlık ve önem için teşekkür ediyor, 21’inci kuruluş yıldönümünü kutluyor, tüm gazete çalışanlarına en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Trabzon Büyükşehir ve Ortahisar Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Davut Çakıroğlu: Sosyal Medyanın hayatımıza girmesiyle zaten zor şartlarda yaşam mücadelesi veren basının yaşaması daha da zorlaştı. Reklam ve etki gücüne rağmen bir çok ulusal basın kuruluşu varlığını sürdüremedi ve ömürleri çok kısa oldu.

Bu gerçekliği göz önünde bulundurarak bakınca Günebakış Gazetesi'nin yerelde var olan 21 yıllık mazisi, birçok ulusal medya kuruluşuna haber kaynağı olması, haber geçmesi ve yerel gündemde de kıymetli bir yer edinmesi takdiri fazlasıyla hak ediyor.

Türkiye gündeminde de sürekli konuşulan ve yerel basınımızın gücüne yapılan vurgu bizi ayrıca onure ediyor. Kendini sürekli yenileyen, iletişim ağını genişleten, haber kanallarını derinleştiren ve attığı sağlam temeller üzerinde her gün inşasını sağlam şekilde yükselten Günebakış Gazetesi şehrimizin ve ülkemizin yarınlarında dördüncü kuvvet olmaya devam edecektir.

Bu kuruluşları takdir etmekten öte, kıymetlerini bilip yaşatmak adına da halkımız sorumluluk hissetmeli ve bu kuruluşları yaşatmak adına gayret göstermelidir. Bu anlamda da herkesin daha bilinçli ve hassasiyet ile hareket etmesini Günebakış Gazetesi nezdinde bütün yerel basın için talep ediyorum. Kuruluşundan bugüne kadar katkı sunan; kurucusundan dağıtıcısına, muhabirine, matbaacısına, yazarına, okuruna herkese teşekkür ediyorum ve nice yıllar diliyorum..

KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı: Günebakış önemli bir yayın organı.. Trabzon’da boşluğu dolduruyor. Daha nice yıllar diliyorum Günebakış’a.. Objektif, doğru haber yayıncılığı yapıyor. Kültür havzamıza uygun bir gazete.. Tebrik ediyor nice 21 yıllara diliyorum..

Trabzon Ticaret Borsası Başkanı Eyyüp Ergan: Günebakış’ı tebrik ediyoruz. Yayın hayatında Trabzon’a katmış olduğu katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Sürdürmüş olduğu yayın çizgisinin devamını diliyorum.

DKİB Başkan Yardımcısı Ahmet Hamdi Gürdoğan: Bölgemizin habercilik anlayışına yeni bir ekol getirerek uzun yıllardır, hem bölgemizin hem de ihracatçının sorunlarını gündeme getiren değerli Günebakış Gazetesi’nin 21. yılını tebrik eder daha nice başarılı yayın yılı geçirmelerini temenni ediyoruz.

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu: Günebakış gazetesi kurulduğundan beri güçlü kadrosuyla, tarafsız bir yayın anlayışıyla Trabzon, bölge ve Türkiye’nin hemen hemen her yerine ulaşmak suretiyle basında çok önemli bir yer tuttu. Güvenilir haber anlayışıyla her zaman bizleri memnun etmiştir. Bizim de severek okuduğumuz, takip ettiğimiz bir gazete olarak bugünlere kadar gelmiştir. Kadrosundan hiçbir şey eksilmeden üzerine koyarak kurulduğu günden beri önemli aktivitelerle zaman zaman ülke kültürüne katkı sağlayacak çalışmalar yaparak, bunları baskı haline getirerek görevini yapmıştır. Dolayısıyla Günebakış Gazetesinin 21. yılını kutluyoruz. Daha nice 21 yıllar bekliyoruz. Başta İmtiyaz Sahibi Ali Öztürk olmak üzere tüm kadroyu kutluyorum..

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ersen Küçük: Ulusal basının olduğu gibi yerel basının da, yerel yönetimler ve kamuoyunda önemi büyüktür. İletişimin ve toplum ilişkilerinin önemsendiği dönemimizde yerel basın, kamuoyu adına önemli bir işlev görmektedir. Günebakış Gazetesi de; ilkeli, tutarlı ve objektif yayın anlayışıyla halkın sorunlarının tespit edilmesi, dile getirilmesi ve paylaşılması adına başarılı bir gazetecilik yapmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle Günebakış Gazetesi’nin 21’inci yayın yıldönümünü kutlar; başarılarınızın daim olması dileğiyle, şahsınıza ve tüm çalışanlara saygı ve selamlarımı sunarım.

Trabzon Mimarlar Odası Başkanı Gürol Ustaömeroğlu: ihtisas alanlarına önem veren, değer veren, tarafsız yayıncılık anlayışıyla hareket eden bir gazetemiz.. Günebakış’ın 21. yılını kutluyorum. Trabzon için bir değerdir ve bu değerin bilinmesi gerekir. Bizleri çok yakından etmelerini de biz takip ediyoruz. Otokontrol mekanizmasını çok iyi işletiyor. Bütün kent dinamiklerini dinamik tutuyor. Nabız yokluyor. Sorunlara zamanında eğiliyor. Takdir ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz. Hepinizi kutluyorum..

AK Parti Karadeniz Bölgesi İl Koordinatörü Haydar Revi: Günebakış 21 yaşında oldu. Çok uzun bir süre.. Aynı kararlılıkla, aynı istikamette yayın hayatına devam etmek kolay değil. Hele içinde bulunduğumuz dönem daha zor olarak gözüküyor. Dijital ortamlar haberlere daha kolay ulaşılmasını sağladığı için gazeteler ayakta kalmakta güçlük çekiyor.. Ancak bu kararlılıkla Günebakış Gazetesi uzun süre daha yayın hayatına devam edeceğini, sizlerin de büyük başarılara imza atacağınıza inanıyorum..

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık: Trabzon'u ülkemiz genelinde öne çıkaran özelliklerinden birisi de güçlü bir basına sahip olmasıdır. Günebakış Gazetesi, bu gücün çok önemli bir parçası. 21 yıldır aralıksız olarak basın yayın hayatını sürdürmek kolay iş değil. Bu başarıya imza atanları tebrik ediyorum. Daha nice yıllar temenni ediyorum.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.