banner114

TRABZON SİZİ GERÇEKTEN ANLADI

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un Trabzonspor üzerinden Bakan Berat Albayrak’a yönelik saldırısının sözcülüğünü üstlenen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, gelen tepkiler üzerine dün geri adım atarak, sözlerinin çarpıtıldığını iddia etti. Akşener, olmayan Bursalı vatandaşın ismini de açıklayamadı.

DAMADIN TROLLERİ (!) SULANDIRMIŞ

Meral Akşener, söylemlerinin kendisine hatırlatılması üzerine “Yıllardır mücadele eden bir takımın kendi gayret ve mücadelesine gölge düşürmeyin dedim. Trabzonlular da Trabzonspor da benim bu dediğimi çok iyi anladı. Damat Bey’in trolleri devreye girdi, konuyu sulandırmaya kalkıştılar.” şeklinde konuştu.

SÖYLEDİKLERİNİ İNKAR ETTİ

Akşener daha önce ne demişti? “Fenerbahçe tribünlerinden yükselen (damat istifa) sesleri duyuyorsunuz. Ekonomiden anlamayan Ekonomi Bakanı damat bey, Bakanlıktaki başarısızlığıyla gündeme gelmekten yorulmuş olacak ki bu aralar futbolu karıştırmakla meşgul. Damadını taraftarın yakasından düşür.” ifadeleriyle Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, gibi konuşmuştu... 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Fenerbahçelilerin “Trabzonspor’a yardım ediliyor” şeklindeki yalanlarını oy uğruna siyasi malzeme yaptı. Gelen tepkilerin ardından Akşener, dün yeni bir açıklama yaptı.

TRABZONLULAR ANLAMIŞ

Trabzonspor'un gayret ve mücadelesinin bir tartışma konusu yapılmaması gerektiğini dile getiren Akşener, "Spor Türkiye’de önemli bir şey. Benim konuşmam yeniden okunup dinlendiği zaman ne dediğim ortaya çıkar. Hangi takım olursa olsun orayı siyasetçilerin olumlu olumsuz etkilememesi gerektiğini söyledim. Sporu siyasetin müdahalesinden uzak tutmanın doğru olduğunu söyledim. Siyaset, Trabzonspor’un gayretlerini, mücadelesini bir tartışma konusu yapmayın. Yıllardır mücadele eden fırtına gibi bir takımından söz ediyoruz. Dolayısıyla bu takımın kendi gayreti, kendi mücadelesine gölge düşürmeyin dedim. Trabzonlular da Trabzonspor da benim bu dediğimi çok iyi anladı. Fakat ilginç bir şey oldu. Damat Bey’in trolleri devreye girdi, konuyu sulandırmaya kalkıştılar ama benim söylediğim açıktır; spora hiçbir siyasetçi ben dâhil karışmayın, taraftarları birbirinin karşısına dikmeyin. Orada insanlar sporun heyecanı içerisinde birazcık mutluluk buluyor, bu mutluluğu ortadan kaldırmayın. Trabzonspor’un haklı, gayretli mücadelesinin üzerine gölge düşürmeyin.” ifadelerini kullandı.

NE DEMİŞTİ?

Meclis'te salı günü düzenlenen grup toplantısında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın futbol kulüplerine etki ettiğine dönük iddiaları gündeme getiren Akşener, "Damat Bey, üzerine vazife olmayan her işe bulaşıp ortalığı karıştırıyor. Sonra da tribünlerden 'Damat istifa' sesleri yükselince bozuluyor. Ekonomiden anlamayan Ekonomi Bakanı Damat Bey bakanlıktaki başarısızlığıyla gündeme gelmekten yorulmuş olacak ki bu aralar anlamadığı bir diğer alanı, futbolu karıştırmakla meşgul." demişti. Gültekin SADIKOĞLU

AKŞENER’İN  SÖZLERİ  ÇARPITILDI

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, Genel Başkanı Meral Akşener’in açıklamalarının saptırıldığını söyledi. Milletvekili Örs, “Akşener’in ‘Trabzonspor’un alın teri ile kazandığı başarının tartışılmasına sebep olacak herhangi bir duruma mahal verilmemesi’ adına yaptığı açıklamasının maksadını aşan bir şekilde hedefinden saptırılarak, camiamızın aleyhine imiş gibi takdim edilmesi, Bordo-Mavi renklere gönül veren biri olarak şahsımı son derece üzmüş ve yaralamıştır.” dedi.

“EN ÇOK MAĞDURİYET YAŞAYAN TAKIM”

Akşener’in sözlerinin çarptırıldığını dile getiren Örs, “Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in ‘Trabzonspor’un alın teri ile kazandığı başarının tartışılmasına sebep olacak herhangi bir duruma mahal verilmemesi’ adına yaptığı açıklamasının maksadını aşan bir şekilde hedefinden saptırılarak, camiamızın aleyhine imiş gibi takdim edilmesi, Bordo-Mavi renklere gönül veren biri olarak şahsımı son derece üzmüş ve yaralamıştır .Trabzonspor camiası, kuruluşundan bugüne kadar siyasetin spora müdahalesi ile en çok mağduriyet yaşayan bir camiadır. 2010-2011 sezonunda yaşadıklarımız dün gibi hafızalardadır. O gün, bize yapılanlara karşı siyaseten sessiz kalıp ‘Haklının değil, güçlünün yanında’ olanları, bugün gündem yapıp yeni bir tartışma konusu başlatmak niyetinde değilim.” şeklinde belirtti.

“SEÇİM MEYDANLARINDA ATKI TAKMAYALIM”

Siyasetçilerin seçim meydanında Trabzonspor atkısı takmaması gerektiğini savunan Örs, “Ben, ‘Trabzonspor siyaset üstüdür, hiçbir şekilde gönül verdiğimiz bu renkleri siyasete alet etmeyelim’ diyen biriyim. Siyasete girdiğim ilk günden beri ‘Siyasilere seçim meydanlarında Bordo-Mavi atkı takmayalım. Bordo-Mavimizi siyasete alet etmeyelim.’ uyarısında bulunan; seçildikten sonra da TBMM kürsüsünde açık açık Trabzon ve Trabzonspor’un hakkını savunan; yanlı kararları ile hem kulübümüzü hem de taraftarımızı mağdur eden TFF ve MHK’ya tepkisini gösteren; elinden geldiğince hem içeride hem de deplasmanda Bordo-Mavi sevdamızın peşinde, cefakar taraftarımızın yanında olmaya çalışan bir kardeşinizim.” diye konuştu.

BORDO-MAVİ ORTAK PAYDAMIZDIR

Ortak paydanın bordo-mavi olduğunu ifade eden Örs, “Trabzonspor, bu şehir için bir yaşam biçimidir. Hangi siyasi görüşe mensup olursak olalım Bordo-Mavi ortak paydamızdır. Trabzonlu bürokrat, siyasetçi birçok şahsiyet, milyonlarca taraftarımız gibi Trabzonspor’un sevdasıyla bu kulübe hizmet etmiş ve haklı davasında yanında olmuştur. Camia olarak birçok badirelerden geçtik, haksızlıklara karşı beraberce mücadele ettik. Bugün Allah’a şükür yıllarca özlemini çektiğimiz şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Gün, geçmişten gelen tecrübelerle birliğimizi bozmadan, yan yana takımımızın yanında olmaya devam etme günüdür.” şeklinde açıkladı.

GENEL BAŞKAN TRABZONSPOR’U HEDEF ALMADI

İYİ Parti Rize İl Başkanı Ayşegül Özyanık, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Trabzonspor ile ilgili tartışma yaratan sözlerini gazetemize değerlendirdi. Akşener’in açıklamaları ile Trabzonspor’u hedef almadığını ve sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirten Özyanık, “Bir Rizeli ve Rizesporlu olarak şunu söylüyorum. Siyasilerin takımlar üzerinden lobicilik yapılmasını doğru bulmuyorum. Biz Trabzonspor’dan dört büyüklerden biri diye söz ediyoruz. Şehir olarak da başarılı bir takım zaten. Kimse Trabzonspor’un başarısını kendine mal etmesin.” dedi.

AKŞENER’İN AÇIKLAMALARININ YANKILARI SÜRÜYOR

Genel Başkan Akşener’in “Fenerbahçe tribünlerinden yükselen sesleri duyuyorsunuz. Ekonomiden anlamayan ekonomi bakanı damat bey, bakanlıktaki başarısızlığıyla gündeme gelmekten yorulmuş olacak ki, bu aralar futbolu karıştırmakla meşgul. Bırakın takımlarımız adil şartlarda mücadele etsin. Damadını taraftarın yakasından düşür.” sözleri, Trabzonspor taraftarlarının tepkisine neden olmuştu.

“AÇIKLAMALARI YANLIŞ ANLAŞILDI”

Genel Başkanları Akşener’in açıklamaları ile Trabzonspor’u hedef almadığını belirten Başkan Özyanık, Akşener’in sadece siyasilerin oynanan futbol üzerinden yaptığı açıklamaları eleştirdiğini söyledi. Gazetemize özel açıklamalarda bulunan Başkan Özyanık, “Trabzonspor’un başarısına gölge düşürülmemek adına yapılmış bir açıklama olduğunu düşünüyorum. Genel Başkanın açıklamalarından önce de bazı taraftarlar tarafından yapılan açıklamalar vardır. İşte, ‘Bakan Albayrak şunu dedi, bunu dedi’ diye. Ben başkanımızın değil yapılan bu açıklamaların Trabzonspor’un başarısına gölge düşürdüğünü düşünüyorum.” diye konuştu.

“BİR RİZELİ VE RİZESPORLU OLARAK ŞUNU SÖYLÜYORUM!”

“Akşener’in açıklamalarına Trabzonspor taraftarının sahip çıkması gerektiğini düşünüyorum” diyen, Başkan Özyanık, Akşener’in açıklamalarının yanlış anlaşıldığını söyledi. Başkan Özyanık, “Trabzon İl Başkanımız Azmi Kuvvetli olmak üzere birçok İYİ Partili isim bu konuda gereken açıklamayı çok güzel yaptı. Bir Rizeli ve Rizesporlu olarak şunu söylüyorum. Siyasilerin takımlar üzerinden lobicilik yapmasını doğru bulmuyorum. Biz Trabzonspor’dan dört büyüklerden biri diye söz ediyoruz. Şehir olarak da başarılı bir takım zaten. Kimse Trabzonspor’un başarısını kendine mal etmesin.” dedi.

İSTİFALAR SPOR ÜZERİNDEN YORUMLANAMAZ

İYİ Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Davut Çakıroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in açıklamalarını partiden istifa edenler üzerinden yorumlanıyor olmasını şık bulmadığını ifade etti.

SİYASETTE SERMAYESİ BİTENLER SPORLA FAZLA İLGİLENİYOR

Futbolun siyasete karıştığını herkesin kendi işini yapması gerektiğini söyleyen Çakıroğlu, “Neresinden bakıldığıyla alakalı. Söylediğimiz kötü bir şey yok. Fenerbahçe de bizim, Trabzonspor da, Galatasaray da… Onların olmayınca Trabzonspor’un marka değeri olmaz. Birbirleriyle mücadele halindeler. Spora siyaset müdahale ediyor mu, soruyorsanız. Evet, ediyor. Federasyon başkanlarının seçimine de müdahaleler oldu. Oluyor bunlar. Peki, olmalı mı? Olmamalı. Siyasette sermayesi bitenler sporla fazla ilgileniyorlar. Bunu Meral Hanım için söylemiyorum. Özellikle altını çiziyorum. Siyaset yapanlar Trabzonspor üzerinden çok fazla cümle kuruyor. Canımız her istediğinde onların alanına siyasetçiler olarak girmememiz lazım.” diye konuştu.

BİZİ BALIK HAFIZALI MI DÜŞÜNÜYORLAR

Trabzonspor’un hakkının teslim edilmediği noktasında iktidarı suçlayan Çakıroğlu, “İstifa tek taraflıdır. Görülen lüzum üzerine yapılır. Bu demokratik reflekstir. Hiç kimsenin siyasi partiyle Katolik nikâhı yoktur. İYİ Parti’deki istifa Cumhuriyet tarihinde kurulmuş partiler içerisinde ilk kez yaşanmış bir şey değil. Trabzonlular olarak Trabzonspor üzerinden bugüne kadar bu şehre yapılan o kadar büyük eksiklikler var ki, bunların hiç birisine tepki koyamamış bir siyasi iktidarla karşı karşıyayız. 2011’deki kupanın kim/kimler tarafından kime verildiği, şikenin Avrupa’da belgelendiği ama gereğinin Türkiye’de yapılmadığı, Fenerbahçe’nin Avrupa kupalarından men edildiği halde Trabzonspor’un helal kupasının hala Fenerbahçe’nin müzesinde olduğunu iktidarın il başkanı bilmiyor mu? Karar alınmıştı belediye meclisinde Trabzon’da şike anıtı yapacaktık, nerede o şike anıtı? Bizi balık hafızalı mı düşünüyorlar? Meral Hanım çok doğru bir şey söyledi. Bu sadece Trabzonspor için değil, biz inanmış Türk milleti olarak kimsenin hakkında gözü olmayan bir milletiz. X spor ipi göğüslemeyi hak etmişse biz bu hakkı teslim eden toplumuz. Buna müdahale olmasın sözü yanlış anlaşılmalara sebep olacak bir şey değil ki.Trabzonspor’un hakkı yenmiş midir? Evet, bal gibi yenmiştir. Bu noktada hakkın teslimi için kim ne yapmıştır? Kocaman bir hiç...” şeklinde açıkladı.

ŞIK DEĞİL…

İYİ Parti’de yaşanan istifaların spor üzerinden yorumlanmasının şık olmadığını ifade eden Çakıroğlu, “Spor üzerinden bir partinin istifalarının yorumlanıyor olması şık değil. AK Parti’den istifa edenler için böyle cümle kurmadık. Bunun üzerinden hiçbir parti eleştirilemez.” dedi.   Rabia MOLLAOĞLU

Anahtar Kelimeler:
Meral AkşenerTrabzonspor
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Deniz 1 ay önce

Trabzon spora yapılan algı operasyonunun parçası olmuş olduk demeniz yeterdi, koray beyin trabzondan silinmesini isteyenlermi var? 4 büyüklerin borcu yapılındırılırken bakan iyi, trabzon sporlu olunca kötüü, ne alaaa, Anadolunun gururu, haksızlığa karşı direncin kalesi trabzon spordurr. Bir karşılığı varrr bu millette, konuşmalarınıza litfen dikkat edin bu çocukların emeğinr yaxıl etmeyin, başakşehire yspılan tezgahı trabzom dpor yemezzz, çünkü başkanı sizlerden daha kaliteli ve profesyonel bir yönetici olduğunu ıspatladıııı

Avatar
Mehmet Güzelköy 1 ay önce

kolay degil pervane olmak her tarafa dönerde bu salak kadina inanan güvenip oyunu veren saf kardeslerimiz hala daha var.

banner108