banner114
banner146

Devlet illegal yapıyı yok etmeli

İYİ PARTİ Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli, Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’a karşı yapılan silahlı saldırı sonrası dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Saldırının nedeninin Başkan Bıyık’ın bir buçuk yıl önce iptal ettiği ihale olduğunu ileri süren Kuvvetli, “Devletimizden beklentimiz bu olayın her yönüyle aydınlatılması, Yomra'da var olan illegal yapının tümüyle bertaraf edilmesidir.” diyerek Bıyık’ın baskılara karşı boyun eğmeyeceğini söyledi. 

“YAŞANANLAR BASİT BİR OLAY DEĞİLDİR”

İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli, Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’a karşı yapılan silahlı saldırı sonrası açıklamalarda bulunarak şu ifadelere yer verdi: “Yomra Belediye Başkanımız Mustafa Bıyık'a karşı gerçekleştirilen suikast girişimi sonrası şehrimiz tek yürek olup Başkanımıza desteklerini bildirmişlerdir. Bu nedenle partili partisiz herkese teşekkürü borç bilirim. Yomra'da yaşananlar basit bir olay değildir. Bir belediye başkanı organize suç örgütü tarafından öldürülmek istenmiştir. Yomra'ya baktığımızda son 20 yılda gerçekleşen kanun dışı olayların hiç biri aydınlatılmamış, failler adalet önünde hesap vermemişlerdir. Yaptıkları kanun dışı işler yanına kâr kalanlar, bu nedenle daha da cesaretlenmişlerdir. Üzülerek açıkça ifade ediyorum ki, son 20 yılda devletimiz Yomra'da kudretini ortaya koymamıştır.

“KİMLERİN KİMLERLE BİR ARAYA GELDİĞİ BELLİDİR”

31 Mart 2019 seçimlerinde partimizden belediye başkanı seçilen Sayın Mustafa Bıyık, Yomra'yı çiftliğe çevirmiş illegal yapının planlarını, oyunlarını ve tezgâhlarını bozmuştur. Başkanımız, göreve başladığı günden itibaren, yapmak istediği her çalışmada; halkın malını halka kazandırmak için verdiği her uğraşta, belediyeye finansal kaynak temin etmek için attığı tüm adımlarda, belediyenin parasını korumak için gösterdiği tüm gayretlerde belli bir grubun direnci ile karşılaşmıştır. Yomra halkının lehine olan her konuda aynı insanların direnç göstermesi tesadüf değildir. Bu grupta kimlerin olduğu, Başkanımıza karşı kimlerin kimlerle bir araya geldiği bellidir.”

“NEDEN 1 BUÇUK YIL SONRA”

Saldırı nedeninin Başkan Bıyık’ın bir buçuk yıl önce iptal ettiği bir ihalenin sonucunda gerçekleştiğini öne süren Kuvvetli, “Trabzon Valiliğinden yapılan açıklamada, yaklaşık 1 buçuk yıl evvel Yomra Belediyesi tarafından iptal edilen bir ihale nedeniyle bu hain cinayet girişiminin yaşandığı açıklanmıştır. Evet, Başkanımız 1 buçuk yıl evvel yaptığı Çok Amaçlı Salon inşaatı ihalesinde kamu yararı oluşmadığı gerekçesiyle o ihaleyi iptal etmiş, ihaleyi tekrarlayarak halkın 1,1 milyon TL'sinin belediyenin kasasında kalmasını sağlamıştır. Sayın Bıyık'ın bu davranışı takdire şayandır, hepimiz için gurur vesilesidir. Cinayeti azmettirdiği iddiasıyla gözaltına alınan şahsın, o ailenin bir mensubu olduğu doğrudur.  Ancak neden 1 buçuk yıl sonra böyle bir cinayet girişimine kalkışmışlardır? Yoksa Yomra'da 20 yıldır istediği gibi at oynatan ve devletin kudreti ile hiç bir şekilde karşılaşmayan illegal yapı, söz konusu azmettiriciyi 1 buçuk yıl sonra harekete mi geçirmiştir?” dedi.

“DAHA GENİŞ ÇERÇEVEDEN BAKILMALI”

Yomra’daki tüm illegal yapılan araştırılarak ortaya çıkarılması gerektiğini belirten Kuvvetli, “Yomra Belediye Başkanımızı hain bir suikastla ortadan kaldırmayı planlayanlar, elbette ki daha sonra belediyenin yönetimini bir şekilde ele geçirerek emellerine ulaşmayı da planlamış olamazlar mı? Suikast girişimini ihale iptaline bağlanmaktan ziyade, bu hain girişiminin daha büyük ve daha vahim bir planın parçası olduğu göz önüne alınmalı ve daha geniş çerçeveden bakılarak tüm kirli ilişkiler, tüm yönleriyle ortaya çıkarılmalıdır. MASAK da devreye girmeli, rüşvet ve haksız kazançların izi sürülmeli, olağan şüpheli herkesin malvarlıkları araştırılmalı, hayatın olağan akışına aykırı ve gelirlerine uygun olmaksızın el değiştiren tüm gayrimenkuller araştırılmalıdır.” diye konuştu. 

“İLLEGAL YAPI TÜMÜYLE BERTARAF EDİLMELİ”

Yomra’daki illegal yapı sorununun çözümlenmesi gerektiğini söyleyen Kuvvetli şu ifadelere bulundu: “Yomra Belediye Başkanımız, önceden planlanan ve keşifleri yapılan hain bir suikast ile öldürülmek istenmiştir. Devletimizin yetkilileri biri azmettirici biri tetikçi diye iki tane uyuşturucu bağımlısını gözaltına alarak olayı aydınlattıklarını söylerse bunu asla kabul etmeyeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunmak istiyorum. Devletimizden beklentimiz bu olayın her yönüyle aydınlatılması, Yomra'da var olan illegal yapının tümüyle bertaraf edilmesidir.

“TEK BEKLENTİMİZ VE İSTEĞİMİZ ADALETİ TESİS EDİLMESİ”

Bizler her ne şart altında olursa olsun devletine asla küsmeyen, devletine sadakatten ayrılmayan insanlarız. Devletimizden de tek beklentimiz ve isteğimiz adaleti tesis etmesidir. Türkiye Cumhuriyeti devletinin, memleketin her noktasında adaleti tesis edecek gücü ve kudreti mevcuttur. Bu yapılmadığı takdirde bazı kirli ilişkiler içinde olanların devreye girdiği açıktır. Yomra'da artık kanunları uygulayacak savcıların devreye girmesini ve bu hain cinayet girişiminin arkasında kim ya da kimler olduğunun açığa çıkarılmasını talep ediyoruz.”

“YÖNETENLERE DÜŞEN YOMRA'DAKİ İLLEGAL YAPIYI BERTARAF ETMEK”

Başkan Bıyık’ın baskıya karşı boyun eğmeyeceğini dile getiren Kuvvetli sözlerini şu şekilde tamamladı: “Valilik açıklamasında konu edilen çok amaçlı salon inşaatının tamamlanmasına kimlerin engel olmaya çalıştığı, bu ihaleye fesat karıştırmakla itham edilen kişinin Başkanımıza savaş açmış hangi siyasetçilere sosyal medya üzerinden 'yalnız değilsin' diye destek verdiği arşivlerde mevcuttur. Ayrıca Başkanımıza karşı kimlerin kimlerden güç aldığı, kimlerin kimlerle birlikte olduğu ortadadır. Yomra'da sokaktaki dilenciyi dahi çevirseniz bunları size anlatır. Her şey bu kadar açıkça ortadayken devletimizi yönetenlere düşen Yomra'daki illegal yapıyı bertaraf etmektir. Bu illegal yapının Yomra’da uygulamak istediği baskıya Belediye Başkanımız Mustafa Bıyık'ın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da boyun eğmeyeceğini İYİ Parti olarak da Başkanımızın yanında olduğumuzu bilinmesini istiyorum. Bu vesile ile Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Bıyık'a bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.