banner114

Değerli dava arkadaşlarım; kuruluşundan bugüne kadar Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın liderliğinde inandığımız değerler etrafında milletimizin bizlere çizdiği istikamette bu kutlu yolda yürüyüşümüze devam ediyoruz.

Cumhurbaşkanımız kongre mesajında ak partinin kuruluş sürecini çok veciz ifadelerle dile getirmiştir.Bu partinin mayasını milletin attığını, hamurunu milletin yoğurduğunu, kumaşını millettin dokuduğu ifade etmiştir .

Bu sözlerden hareket edecek olursak esasında fotoğrafı yani geldiğimiz süreci çok daha sağlıklı okuruz.

Değerli dava arkadaşlarım; Milletin attığı maya tutmuştur

Biz şu anda bu ülkenin bu milletin en köklü sorunlarını çözebilmiş, enleri ve ilkleri başarmış,  yapılamaz denilenleri yapmış ve başarmış isek bu ülkede iktidar olabilirsiniz ama muktedir olamazsınız diyenlere inat tüm engelleri aşmış, bu ülkede belirli odakların direncine rağmen ötekileştirilmiş insanların siyasetin merkezine taşımız, başörtüsü sorununu çözmüş katsayı engelini kaldırmış, muhtar bile olamaz denilen imam hatipli bir kişi cumhurbaşkanı yapabilmiş isek o maya tuttu demektir.

Yine bizler bu dünyada yaşanan haksızlıklar karşısında aykırı bir ses oluyorsak suskun dünya karşısında sesimiz gür ve  hür bir biçimde çıkıyorsak Bosna’da, Kudüs’te, Şam’da, Arakan’da, Irak’ta, Somali ‘de yaşanan zulümlere sesimiz hep birlikte yükseltebiliyorsak biz o kuruluş aşamasında dokunan kumaşın aynı parçalarıyız demektir.

Kumaş sağlam arkadaşlar
Bugün Ayasofya’nın açılması karşısında duygulanarak tüylerimiz diken diken oluyorsa,  kadre uğrayan milletler için birleşmiş milletler kürsüsünden dünya beşten büyüktür diye haykırıyorsak, one munit diyen bir liderin arkasında yürümeyi bir vazife ve sorumluluk olarak görüyorsak aynı mahallenin çocuklarıyız. Aynı istikametteyiz

Sıratı mustekimdeyiz. Büyük hedeflerin peşindeyiz.

Bugün çıkartmaya değer doğalgaz rezervlerimizi keşfettiğimiz de göğsümüz kabarıyorsa, kendi ürettiğimiz yerli ve milli silahlarımız ile gurur duyuyorsak, yerli otomobil için bir tarih verebiliyorsak , duble yollarla hızlı tren ağlarıyla yurdun her bir tarafına ulaşmışsak yaşlıyı engelliyi unutmamış hastasını hastanede rehin bırakmamış herbir vatandaşını sosyal güvence sistemi içerisine dahil etmiş isek biz milletimizin çizdiği istikametten ayrılmamışız demektir.

İşte Ak Parti, bunun için girmiş olduğu her seçimden zaferle çıkmaktadır.İşte Ak Parti, milletin bu teveccühü ve desteği karşısında dik durmakta vesayet organlarına papuç bırakmamaktadır.

İşte bu nedenlerle aynı aşk, aynı heyecanla ve inandığımız yolda liderimiz arkasında yürümeye devam edeceğiz. 

İşte bunun için biraz daha yol almak için Yomra ilçemizde 7. Olağan kongremizi gerçekleştiriyoruz. Bir siyasi partinin sorunsuz sıkıntısız kesintisiz iktidarda kalarak yedi kez kongre gerçekleştirebilmiş olması bir iftihar tablosudur. 

Değerli dava arkadaşlarım;

Partimizin kuruluşundan bugüne kadar emeği olan her bir arkadaşımızı unutmuyoruz onlara  teşekkür ediyoruz. Ahirete irtihal eden dava arkadaşlarımız rahmet ve minnetle anıyoruz. İnşallah bundan sonra da bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız hep birlikte Yomra  hep birlikte Türkiye olarak yolumuza devam edeceğiz. 

Trabzon Demir yolu açıklaması: 
Trabzon Demir yolu projesi önceki dönem başbakanımız Binali YILDIRIM ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından şehrimize söz verilmiş ve birçok aşama geçirmiştir. 
2011 yılında milletvekillerimizin ve Gümüşhane milletvekillerimizin de katkıları ile güzergâhla ilgili alan proje çalışmaları yapıldı. 1/50 binlik haritalar çıkarıldı ve 2014’de tamamlanmış ve devlet demir yollarına teslim edilmişti. 2018 yılında milletvekillerimizin büyük çabası ile Trabzon Erzincan demir yolu adıyla buranın etüt projesi ihale edildi. İhale sonucunda bakanlıkla sözleşme imzalandı ve yüklenici firmaya iş teslim edildi. Proje çalışmaları devam etmektedir. Geçtiğimiz hafta Ulaştırma ve Altyapı bakanımız Adil Karaismailoğlu ile görüştük. Bakanlık bürokratlarıyla da görüştük. Trabzon Erzincan Demir yolu ne rafa kalkmıştır ne de araftadır. Trabzon Erzincan Demir yolu proje çalışmaları son sürat devam etmektedir. İnşallah demir yolu şehrimize kazandırmakla beraber bölgemizin önemli ve stratejik noktalarını da demir yolu ile birleştireceğiz.

AK Parti Genel Merkezi, Yomra’da belediye kaybeden ilçe başkanıyla devam ederken, Maçka Kongar’la ‘devam’ dedi

AK Parti Trabzon Teşkilatı 7. Olağan Genel Kongresi dün Maçka ve Yomra’da yapılan kongrelerle devam etti. AK Parti Genel Merkez kararıyla Maçka İlçe Başkanlığının tek listeyle gittiği seçimde Sedat Kongur yeniden başkan olurken, Yomra’da  mevcut Başkan Avni Adanur ile yola devam edildi.

Kongreye AK Parti Trabzon Salih Cora, AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanvekili Atilla Ataman, AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, Kurucu İl Başkanı İbrahim Keskin, delegeler ve teşkilat mensupları katıldı.

CORA, BAKAN KARAİSMİLOĞLU ADINA KONUŞTU VE DEMİRYOLUNA SON NOKTAYI KOYDU

Kongrede konuşan Salih Cora, Trabzon’un gündeminde birinci sıraya oturan ve 2 haftadır devam eden tepkilerle ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Karaismailoğlu ile görüştüğünü ve açıklamayı bakan adına yaptığını kaydeden Cora, demiryolu projesinin ne rafa kaldırıldığını ne arafta bırakıldığını belirterek “Süreç son sürat devam ediyor. Projesi bitince yapım ihalesini gerçekleştireceğiz.” dedi. Cora sözlerini şöyle sürdürdü: “Erzincan-Trabzon Demiryolu sadece bizim milletvekilleri olarak ilimize taahhüt ettiğimiz proje değildir. Bu proje aynı zamanda önceki dönem başbakanımız Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından şehrimize söz verilmiş ve birçok aşama geçirmiştir.  2011 yılında milletvekillerim ve Gümüşhane milletvekillerimizin de katkıları ile güzergâhla ilgili avam proje çalışmaları yapıldı. 1/50 binlik haritalar çıkarıldı. Sonucunda da 2014’de tamamlanmış ve devlet demir yollarına teslim edilmişti. 2018 yılında milletvekillerimizin büyük çabası ile Trabzon-Erzincan demir yolu adıyla buranın etüt projesi ihale edildi. İhale sonucunda bakanlıkla sözleşme imzalandı ve yüklenici firmaya iş teslim edildi. Şuanda proje çalışmaları devam etmektedir.” dedi.

TRABZON-ERZİNCAN DEMİRYOLU NE RAFA KALKMIŞTIR NE DE ARAFTADIR

Erzincan-Trabzon Demiryolu proje çalışmalarının son sürat devam ettiğini belirten Cora, “Geçtiğimiz hafta Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu ile görüştük. Bakanlık bürokratlarıyla da görüştük. Trabzon-Erzincan Demiryolu ne rafa kalkmıştır ne de araftadır. Trabzon Erzincan Demir yolu proje çalışmaları son sürat devam etmektedir. İnşallah demir yolu şehrimize kazandırmakla beraber bölgemizin önemli ve stratejik noktalarını da demiryolu ile birleştireceğiz.” şeklinde tartışmalara son noktayı koydu.

AYVAZOĞLU: “YOMRA CAZİBE MERKEZİNE DÖNÜŞMÜŞTÜR”

Yomra’nın yaşadığı değişime değinen Milletvekili Ayvazoğlu ise, “Yomra’da yapılan onca işe rağmen yapacak çok işimiz olduğunu biliyoruz! Yomra’mızın bu zamana kadar bizden çözmemizi istediği kronik sorunlarının pek çoğunu çözdük. Yomra Trabzon’umuzun gözde bir ilçesi ve önemli bir cazibe merkezine dönüşmüştür. Bugün Yomra’daki gençlerimiz veya Yomra dışından güzel ilçemize gelen vatandaşlarımız AK Parti öncesi Yomra’nın manzarasını bilmiyor olabilirler. Belki bu salonda bulunan bizler o manzaraları unutmuş veya hatırlamak istemiyor da olabiliriz. Yomra’mızın, Trabzon’umuzun,  ülkemizin süreç içerisinde yaşadığı değişimi en başta kendi evlatlarımıza ve gençlerimize anlatmalıyız.” diye konuştu.

YOMRA’NIN PROJELERİNİ PAYLAŞTI
Kongrede ilk olarak konuşma yapan Yomra İlçe Başkanı Avni Adanur, “Yomra’mız hızla gelişen 42 bin nüfuslu ilçedir. Yomra’mıza yapılan fakat Trabzon’a hitap eden kurumlar vardır. Kaşüstü Hastanesi, 112 Acil Çağrı Merkezi, Adliye binasıyla birlikte gelişmesine katkı sağlamıştır. Dalçık projesi Yomra’mızın çehresini değiştirmiştir. TOKİ konutları ve iş merkezi halka sunulmuştur. Çok yakında ihalesi yapılıp biten Hükümet Konağı’nın da ihalesi bitti. Yomraspor için spor kompleksinin 4 milyonluk ödeneği çıkmış, projesi bitmiş önümüzdeki ay ihaleye çıkacaktır. Eksiklerimiz tabi ki vardır. Kaşüstü bölgesinde okul sorunuz Yomra Emniyet ve Jandarma binasının da önümüzdeki dönem yapılması için durmadan çalışacağız.” açıklamalarında bulunu.

Yönetim kurulu şu şekilde oluştu: Avni Adanur, Cafer Karslı, Ekrem Duman, Emrullah Asan, Ferit Özke, Göktuğ Yıldırım, Habil Kartal, Haluk Yazıcı, Kazım Sarımehmetoğlu, Melek Abtioğlu, Muhammet Bülbül, Murat Sağır, Nuri Şahin, Salih Yavuz, Veysel Can.

BALTA ELEŞTİRİLERİ HAZMEDEMEDİ

AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta yaptığı konuşmada Türkiye’nin ilk defa yerli ve milli olduğunu söyleyerek, Doğu Akdeniz birikimlerini ve silah sanayisini anlattı. Daha sonra demiryolunun Rize hattına kaydırılması karşısında sessiz kalan Muhammet Balta ve Adnan Günnar’ı “Yoksa gelecek kaygısıyla mı sessiz kaldılar!” biçiminde eleştiren gazetemiz genel müdürü Ali Öztürk’e yönelik ağır ifadeler kullandı. Balta, Öztürk’ün yazılarını şeytani yazılar olarak nitelendirerek kınadığını söyledi. Balta bu konuda şu ithamları dile getirdi: “AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, “Milletimizin yanındayız. Ve burada söz verdiğimiz, Trabzon adına söz verdiğimiz projelerin kesinlikle birilerinin söylediği gibi gelecek hesapları yaparak, şahsi çıkarları uğruna ‘efendim gelecekte şunları düşünüyorlar bunları düşünüyorlar’ böyle malum birbirimize düşürmeye çalışan şeytanivari yazanlar var. Bunlar söylüyor. Ben onları kınıyorum. Biz hiçbir zaman şahsi geleceklerimizle alakalı milletimizin ve devletimizin çıkarlarını şahsi geleceklerimizi onların üzerinde tutmadık. Onların üzerinde şahsi geleceklerini tutan alçaktır, haindir. Bu kadar bunu açık yüreklilikle söylemek istiyorum. Biz buraya Allah’a şükürler olsun AK Parti sayesinde geldik. Bu koltuklara milletimizin sayesinde geldik bunları çok iyi biliyoruz ve bir gün bu koltukları başka arkadaşlara devredeceğiz. İnsanoğlu fanidir ama önemli olan insanlar hakkında bir şey söylerken kendi zihniyetlerini başkalarında gören, aynı çıkar ve menfaatleri gibi acaba onlarda mı düşünüyor diye yazanları kınıyorum.”

BALTA İL TEŞKİLATINI DA ELEŞTİRDİ

Öztürk’ün kendisi hakkındaki eleştirisini kınayan Balta, Öztürk’e cevap vermediği için İl Teşkilatını da eleştirdi. Balta, ağır ifadelerini şöyle sürdürdü: “Bunlara sessiz kalanları da kınıyorum. Böyle alçaklık olmaz. Böyle fütursuzca bu teşkilatları birbirine düşürmeye çalışan insanlara karşı asla hiç sessiz kalamayız. Sessiz kalmayı da kimse bizden beklemesin. Bu teşkilatlar, bu kardeşlerim kadın kolları, gençlik kolları, ana kademe, ilçe başkanımız, belediye başkanımız, teşkilatlarımız canla başla mücadele edecek, bütün dünya bizimle uğraşacak birisi oradan nifak tohumlarını buraya atmaya çalışacak. Bunlara fırsat vermeyelim değerli arkadaşlar. Bunlara bundan sonra da fırsat vermeyelim. Bunlar vatansever gibi gözüküp, sahte Trabzonlu gibi gözüküp kendi şahsi menfaatleri ve çıkarları uğruna şehri dizayn etmeye çalışan insanlara prim vermeyeceğiz. Milletvekillerinizin, dava arkadaşlarınızın hakkında farklı olumsuzluklar varsa, gerçekten şahsi çıkar ve menfaatleri uğruna bir şeyler yapıyorlarsa o zaman kendi aramızda sizlerde bizlere hesap sorarsınız. Hesabı millete veririz. Onun için bunlara kulaklarınızı tıkayın. Bunlara bundan sonra daha fazla kulaklarımızı tıkamak zorundayız.”

“BASINDA ÇIKAN DEMİRYOLU HABERLERİ SPEKÜLASYONDUR”

Demiryolunun Aşkale-İyidere hattına kaydırılması girişimlerini, bu konudaki resmi yazışmaları, Rize Milletvekili Muhammed Avcı’nın kaydırmayı doğrulayan net ifadelerini ve tüm STK tepkilerini görmezden gelen Balta, bunlara spekülasyon diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Basında çıkan demiryoluyla alakalı spekülasyonlar var. Sayın Bakanımızla konuştuk. Bunlar böyle basında racon keserek olmaz. Sayın Bakanımız bu konuyla alakalı, güzergahla alakalı hiçbir sıkıntı olmadığını söyledi. Biz neye bakarız, Bakanımıza bakarız. Yoksa kendi Bakanlarımıza kendi teşkilatlarımıza basın üzerinden mesaj verilmez vermemeliyiz. O konuyla alakalı da hiçbir sıkıntı yoktur. Burada ifade etmek istiyorum.”

 “MİLLETİMİZDEN BÜYÜK TOKAT YİYEREK YERLE BİR OLMUŞLARDIR”

AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi ise kongrede yaptığı konuşmada kuruluştan günümüze görev yapan teşkilat mensuplarına teşekkür ederek vefat edenlere rahmet diledi. Konuşmasında 12 Eylül 1980 Darbesi’ne de değinen Revi 12 Eylül'ün Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarihinde kara bir leke olduğunu belirterek "Küresel güçlerin piyonu olan hain darbecileri bir kez daha lanetliyorum. Aldığınız canların, gencecik fidanların ahı üzerlerine olsun." dedi. Küresel güçlerin her zaman Türkiye'nin üzerinde emelleri olduğunun altını çizen Başkan Revi, "Türkiye'yi kuklası gibi yönetmek isteyen küresel şebeke ülkemizi kullanmak için yetiştirdiği hainlerle her zaman ülkemizin gidişini, yükselişini engellemiştir. Ne zaman ülke olarak yükselişe geçecek bir yerden bir karışıklık çıkartarak ülkemizin önüne takoz yapmışlardır. 12 Eylül 1980 hain darbe girişimi ülkemizi neredeyse 20 yıl geriye götürmüştür. Ülkemizin gencecik fidanlarını yetişmiş nüfusunu, heba ederek geleceğimizi kararmışlardır. Bu hainler her zaman kendilerine uşaklık yapacak ihanet odaklarını yetiştirmiş ve istedikleri zaman devreye koymuşlardır. En son giriştikleri 15 Temmuz hain darbe girişiminde ise Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde milletimizden büyük tokat yiyerek yerle bir olmuşlardır. " ifadelerini kullandı.

“ÜLKEMİZ MAKUS TALİHİNİ YENMİŞTİR”

Artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını söyleyen Revi "Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde ülkemiz makus talihini yenmiştir. Artık küresel güçlerin oyuncağı değil onlara karşı dik duran bir devlet olduk. Savunma sanayi ve güvenlik yatırımları ile bölgemizde söz sahibi olarak tarihi misyonumuza geri döndük.  Bizim bu yükselişimizi durdurmak isteyenlerin giriştiği bütün ekonomik ve manipülatif saldırıları da bir bir imha ederek yolumuza emin adımlarla ilerleyeceğiz." dedi.

AK Parti Maçka’da Yönetim Listesi şu isimlerden oluştu: AK Parti Maçka İlçe Başkanı Sedat Kongur, Turgay Çoban, Selahattin Akın, Mustafa Karakaş, Nuray Çolak, Fatma Kargı, Osman Özcan, Ünal Kar, Ömer Çolak, Zekeriya Aksoy, Abdulkadir Çavuş, Genç Aydın, Ali Murteza Bulut, Temel Kadıoğlu, Mehmet Erden.

HABER: Rabia MOLLAOĞLU

Anahtar Kelimeler:
DemiryoluSalih Cora
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.