banner114

Cumhur İttifakı’nda kavga var!

Gümüşhane Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Ercan Çimen’in geçtiğimiz hafta sonu organize ettiği Uğur Işılak konserinde bir grup gencin Başkan Çimen’in etrafında kümelenerek Bozkurt işareti yapması ve “Bozkurtlar seninle!” diye bağırması ittifakın diğer partisi MHP’yi öfkelendirdi. MHP İl Başkanı Nadim Aydın, beraberinde teşkilat mensupları ve Belediye Başkan Adayı Sabri Varan ile birlikte ortak bir basın toplantısı düzenleyerek Başkan Ercan Çimen’i ağır bir dille suçladı. 20 kadar gençle birlikte Bozkurt işareti yapan Çimen’i MHP’ye karşı FETÖ taktiği uygulamakla suçlayan MHP İl Başkanı Aydın, “Kripto hücreler devrede!” iddialarına yer verdi. Gümüşhane’de AK Parti ile MHP adayları arasında yaşanan çekişmenin bu noktalara varması kamuoyunda rahatsızlık oluşturdu. Cumhur İttifakı’nın iki partisinin bu süreci 31 Mart’a kadar nasıl sürdürebilecekleri merak ediliyor.  ÁÁ MHP’nin açıklamaları Milliyetçi Hareket Partisi Gümüşhane İl Başkanı Nadim Aydın, Türkiye’yi bölgesel güç ve lider ülke yapacak hedefleri gerçekleştirmenin yanı sıra asırlarca dünya barışının ve adaletin teminatı, İslâm âlemi ve bütün mazlum milletlerin yegâne ümidi olan Türkiye’yi küresel bir güç hâline getirecek, 2023 ve 2071 vizyonunun altyapısını inşa edecek olan Cumhur İttifakı’nın en güçlü destek gördüğü illerin başında Gümüşhane’nin geldiğini söyledi. Aydın, yaptığı açıklamada, Gümüşhane’de Cumhur İttifakı’nı oluşturan AK Parti ile MHP ittifakın ruhuna uygun hareket ettiğini, her iki partide kurumsal olarak liderlerinin talimatlarını harfiyen yerine getirdiğini belirtti.

KRİPTO HÜCRELER DEVREDEDİR

Aydın, “Ancak Gümüşhane Belediyesince düzenlenen konser etkinliğinde ittifakın uyumunu bozacak ve buradan ülke geneline sirayet edecek birtakım kurguların tertiplendiğini müşahede etmekteyiz. Ülkemizin bekasının teminatı olan Cumhur İttifakı’nı bozmak suretiyle ülkemizi kaotik bir ortama sürüklemek isteyen FETÖ aklı teyakkuzda, kripto hücreler devrededir. Söz konusu programda pankart hazırlanmasından sahnede sunulmasına, arkasından gazete manşetiyle gündeme taşınmasına ve bunun üzerinden ittifakı oluşturan partilerin çatıştığı algısının yayılmasına kadar yapılan faaliyetin bütünü FETÖ aklını çağrıştıran bir kurgu, önceden hazırlanmış bilinçli ve kasıtlı bir tertiptir. Bu, tam olarak Pensilvanya aklı, ayniyle FETÖ taktiğidir. Amaç, AK Parti ile MHP arasındaki uyumu zedelemek, Cumhur İttifakı’nı oluşturan iki partiyi kavgalı göstererek bunun üzerinden kaos çığırtkanlığı yapmaktır. Üzülerek belirtmeliyiz ki belediye başkanı da bilerek ya da farkında olmadan bu kurguya alet olmuştur.” dedi.

HER PARTİ KENDİ LOGOSUNU KULLANACAK

Cumhur İttifakı’nı oluşturan iki parti arasında yapılan protokolde kimin nerede nasıl davranacağından, hangi kurumsal amblemin nerede ve nasıl kullanılacağına kadar her detayının açık ve anlaşılır bir şekilde belirtilerek illere gönderildiğini kaydeden Başkan Aydın, şunları kaydetti: “Dolayısıyla Ülkü  Ocaklarımıza ait logonun belediye başkanının programında kullanılamayacağını Sayın Başkan’ın bilmemesine imkân yoktur. Ercan Çimen Bey buna göz yumarak öncelikle mensubu olduğu partinin talimatına aykırı hareket etmiş, kendi partisine de saygısızlık yapmıştır. Biz, Milliyetçi Hareket Partisi olarak Cumhur İttifakı’na sonuna kadar bağlıyız. Bunun yanında ittifaka halel getirecek her türlü davranışın da karşısındayız. Bu münasebetle bu olayı da genel merkezimizle paylaşarak hukuk zemininde gerekli mercilere taşıyacak, birtakım kurgularla fitne üreten FETÖ aklını bir kez daha yerle bir edeceğiz.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.