banner114
banner146

Büyük bir iftiradır

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, ABD Başkanı Joe Biden'in, 1915 olaylarını “soykırım” olarak nitelemesine tepki göstererek, “ABD Başkanı Joe Biden’ın ‘soykırım’ açıklaması tarihsel gerçeklikten uzak, hiçbir somut gerekçeye dayanmayan popülist bir söylem ve büyük bir iftiradır.” dedi. 
Milletvekili Cora, HDP’nin soykırım açıklamaları ve bu açıklamalar karşısında muhalefet partilerinin göstermiş olduğu tutumu da eleştirerek, “Nerede bir ihanet nerede bir terör olayı nerede bir ülke düşmanlığı varsa HDP kendini bu vatanın bu milletin tam karşısında konumlandırmaktan imtina etmemektedir. Her fırsatta bizleri suçlayan hiçbir meselemizde ülkemizin yanında yer almayan muhalefetin de kimin nerede durduğunu nerede konuşup nerede sustuğunu çok iyi bir şekilde gördük.” şeklinde konuştu.
ŞANLI TARİHİMİZDE SOYKIRIMA RASTLANMASI MÜMKÜN DEĞİLDİR
Milletvekili Cora, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, geçtiğimiz hafta Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı ile TBMM'nin açılışının 101. yılını büyük bir sevinçle kutladıklarını anımsattı.

Böylesine güzel bir günün sonrasında ABD Başkanı Joe Biden'in, 1915 olaylarını “Soykırım” olarak nitelediği açıklamasının akıllara zarar olduğunu ve bu durumu esefle kınadıklarını ifade eden CORA, “106 yıl önce Türk ve Ermeni halkları için dramatik sonuçlar doğuran olayları hiçbir somut veriye dayanmadan, tarihsel gerçeklikten uzak bir yorumla 'soykırım' olarak nitelendirmek büyük bir iftiradır. Şanlı tarihimizin hiçbir döneminde ne bir topluma ne de bir devlete karşı ne katliam ne de soykırım gibi bir vahşete rastlanılması asla mümkün değildir.” diye konuştu.
KENDİ TARİHLERİ İLE YÜZLEŞSİNLER
Cora, Türkiye'nin, dünya toplumlarına karşı “Gelin ortak tarih komisyonu kuralım.” diyerek arşivleri dünyaya açmasının özgüven kaynağı olduğunu vurguladı. Türklerin izah edilemeyecek hiçbir tarihi meselesinin olmadığını belirten AK Parti Trabzon Milletvekili Cora, şöyle konuştu: “Gelin arşivlerimizi tarihçilere açalım dediğimizde köşe bucak kaçanlar, bir oldu bitti ile ülkemizi huzursuz etmek, kirli pazarlıklarına konu etmektedirler. Bu, kabulü mümkün olmayan, ermeni diasporasına karşı popülist bir söylemdir. Bu, işe yaramaz bir yalan, çıkmaz bir yoldur. Bu, Batı siyasetinin bitmek tükenmek bilmeyen ‘Çamur at izi kalsın.’ anlayışıdır. Herkes kendi tarihi ile yüzleşsin. Orta Doğu ile Afrika ile yüzleşin. Hiroşima ayıbı ile yüzleşin, ASALA ile PKK ile yüzleşin. Bosna ile Filistin ile yüzleşin, beyaz adamın Kızılderililere yaptıklarını söylemiyorum bile. Ondan sonra yüzleri varsa konuşsunlar, ondan sonra sözleri varsa başka ülkelerin tarihlerine laf atsınlar.”
KİMİN NEREDE DURDUĞUNU ÇOK İYİ BİR ŞEKİLDE GÖRDÜK
Milletvekili Cora, HDP’nin “soykırım” açıklamasına da tepki gösterdi. HDP’nin açıklamalarını üzülerek takip ettiklerini ancak HDP’nin bu açıklamasına şaşırmadıklarını ifade eden Milletvekili Cora, muhalefet partilerinin bu açıklamalar karşısındaki tutumunu eleştirdi. Cora, “ABD Başkanı Joe BİDEN’ın açıklamalarını bir kez daha kınıyoruz. Bununla yarışan bir biçimde HDP tarafından alelacele kaleme alınarak yapılan açıklamayı da üzülerek takip ettiğimizi ifade etmek istiyorum. Üzüldük ancak HDP’ye de şaşırmadık. Çünkü nerede bir ihanet nerede bir terör olayı nerede bir ülke düşmanlığı varsa bu parti kendini bu vatanın bu milletin tam karşısında konumlandırmaktan imtina etmemektedir. Her fırsatta ayrılıkçı, bölücü ve düşmanca bir tutum ortaya koymaktadırlar. Pkk’nın katliamlarıyla yüzleşmekten utananlar, bize akıl verme haddine de hakkına da sahip değildir. Elbette bu açıklamalara karşı da sessiz kalmayacağız. Kayıtsız da kalmayacağız. Bu açıklamaların da kendi mecrasında ve hukuk mecrasında hesabının sorulmasının Takipçisi olacağız. Her fırsatta bizleri suçlayan hiçbir meselemizde ülkemizin yanında yer almayan muhalefetin de kimlerle birlikte olduğunu, nasıl bir suç ortaklığı içerisinde hareket ettiklerini özellikle bir kez daha görmüş olduk. Bazı olaylar turnusol kâğıdı gibidir. Hemen gerçek niyetler ve renkler böyle olaylarda ortaya çıkmaktadır. Burada da kimin nerede durduğunu nerede konuşup nerede sustuğunu çok iyi bir şekilde gördük. Bunun değerlendirmesini de aziz milletimizin takdirine sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:
CoraABDBİDEN1915SoykırıM
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Haci 3 ay önce

"laf salatasını bırakın ve;
1- mecliste "ermeni zulmü" araştırma önergesi ile raporu biden ın suratına çarpabiliyormusunuz
2- 26 temmuz 1975 deki gibi üsleri kapatabiliyormusunuz, ki bu üsler 12 eylüle kadar kapal kaldı