banner114

Balta’nın teşkilatla kavgası

BÖLÜCÜLÜKLE SUÇLADI KÜRSÜYÜ YUMRUKLADI

AK Parti İl Divanında hafta sonu iki milletvekilinin teşkilatla adeta hesaplaşması vardı. Teşkilatın kararına rağmen Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün tayinini durduran iki milletvekili divanda öfke saçtı. Önce Milletvekili Adnan Günnar konuştu. Günnar daha çok üstü kapalı konuşunca kürsüye gelen Milletvekili Muhammet Balta, “Adnan Günnar gibi kapalı konuşmayacağım. Açık ve net konuşacağım.” diyerek esti gürledi.

FİTNE ÜRETMEKLE SUÇLADI SALONA PARMAK SALLADI

Basında çıkan eleştirileri teşkilata yükleyen ve fitnecilik olarak nitelendiren Balta, teşkilatın sessiz kalışını da suçladı. Balta, “Milletvekillerinin hukukunu kim koruyacak? 15 gün boyunca gazetelerde aleyhime çıkan haber ve yazılara çıkıp cevap vermediniz. Bizi Genel Merkeze  bölücü iki milletvekili olarak yansıttınız. Bunu kabul edemeyiz.” dediği ve kürsüyü yumrukladığı gözlendi.  

REVİ CEVAP VERİNCE SALON ALKIŞTAN YIKILDI

Balta’nın salona parmak salladığı divan toplantısında kürsüye gelen İl Başkanı Haydar Revi’nin Baltaya cevap verdiği gözlendi. Revi, “Bu teşkilatta yan yürüyen olmaz. Bu teşkilat milletvekillerine sırtını dönmez. Bu teşkilat mensupları daima dimdik yürümüştür. Parmak sallanacak bir teşkilat değildir.” dediği gözlendi. Bu arada Muhammet Balta’nın Revi’nin sözlerini sık sık kestiği görüldü. Salonun ise Revi’ye sık sık alkış tufanıyla destek verdiği belirtildi.

AK Parti İl Divanında hafta sonu iki milletvekilinin teşkilatla adeta hesaplaşması vardı. Teşkilatın kararına rağmen Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün tayinini durduran iki milletvekili divanda öfke saçtı. Önce Milletvekili Adnan Günnar konuştu. Günnar daha çok üstü kapalı konuşunca kürsüye gelen Milletvekili Muhammet Balta, “Adnan Günnar gibi kapalı konuşmayacağım. Açık ve net konuşacağım.” diyerek esti gürledi.

Basında çıkan eleştirileri teşkilata yükleyen ve fitnecilik olarak nitelendiren Balta, teşkilatın sessiz kalışını da suçladı. Balta, “Milletvekillerinin hukukunu kim koruyacak? 15 gün boyunca gazetelerde aleyhimize çıkan haber ve yazılara çıkıp cevap vermediniz. Bizi Genel Merkeze bölücü iki milletvekili olarak yansıttınız. Bunu kabul edemeyiz.” dediği ve kürsüyü yumrukladığı gözlendi.  

İL Başkanı Haydar Revi’yi de üstü kapalı eleştiren ve kendisine sırtını dönmekle suçlayan Muhammet Balta, “Salona girerken yöneticiler bana selam vermiyor. Yan yana yürüyerek yanımdan geçiyor. Bana saygı göstermek zorundasınız. Ben aynı zamanda Genel Merkez’de koordinatörlük de yapıyorum. Bana ‘Çevre Komisyonu Başkanı’ diye hitap etmelisiniz. Bundan sonra böyle hitap edeceksiniz. Yalnız bana değil, Büyükşehir Belediye Başkanımıza da yanlış yapıyorsunuz. İsteyen istediği kişiyle çalışır. Başkanımızı basına malzeme ettiniz. Yönetimi apar topar toplarayarak Başkanımızı kamuoyunda küçük düşürdünüz. Cumhurbaşkanımıza kadar şikayet ettiniz. Teşkilatın içinde fesatçılık yapanlar var. Fitne tohumları ekenler var. (Parmağını salona sallayarak) Bunların kim olduğunu da biliyoruz. Bizi de Murat Başkanı da fitne ortamına sokanlar bunlardır.” ifadelerine yer verdi.

Balta’nın salona parmak salladığı divan toplantısında kürsüye gelen İl Başkanı Haydar Revi’nin Baltaya cevap verdiği gözlendi. Revi, “Bu teşkilatta yan yürüyen olmaz. Bu teşkilat milletvekillerine sırtını dönmez. Bu teşkilat mensupları daima dimdik yürümüştür. Parmak sallanacak bir teşkilat değildir.” dediği gözlendi. Bu arada Muhammet Balta’nın Revi’nin sözlerini sık sık kestiği görüldü.

 Revi’nin Balta’ya yönelik, “Yanlış yapıyorsunuz. Bu kafayla nereye kadar gidebilirsiniz” dediği öğrenildi. Revi’nin her cümlesinin sonunda salonda bir alkış tufanı koptuğu ve sözlerinin alkışlarla sürekli kesilerek  milletvekilleri Balta ve Günnar’ın bir anlamda protesto edildiği ifade edildi.

Toplantıda söz alan İl Yönetim Kurulu Üyesi Fazıl Çapoğlu ise AK Parti’nin ilkelerini hatırlattı. Çapoğlu’nun, “Burada Genel Başkanımızın temsilcisi İl Başkanımızdır. Genel Merkezi de bu yönetim temsil eder. Milletvekilleri teşkilata parmak sallayamaz. Bu partinin ilkeleri vardır ve herkes bu ilkelere riayet etmelidir.” dediği belirtildi. Çapoğlu’nun ayrıca, “Bu partinin kuruluşundan beri içindeyim. Kuruluşundan beri teşkilattan kopmadım. Eleştirmek başka şeydir, teşkilatı fitnecilikle suçlayıp parmak sallamak ve kürsüyü yumruklamak ayrı şeydir. Ben bu teşkilatta ilk kez teşkilata parmak sallandığını ve kürsünün yumruklandığını görüyorum. Buna çok üzüldüğümü ifade etmeliyim.” dediği öğrenildi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Teşkilat çı 8 ay önce

Bahar ayvazoğlu ile Salih çora kesinlikle olmamalı. İl divanında yoktular. Haydar revi ve il yönetimi tamamen değişmeli.... Adnan günnar ve Muhammed balta sizin son döneminiz, yeter....