banner114

AK PARTİ’DE CORA ÖNDE

MİLLETVEKİLİ GÜNNAR SON SIRADA YER ALDI

24 Haziran 2018 seçimlerinin ardından Trabzon milletvekillerinin TBMM’de milletin sesi olmak için yaptığı konuşmalar tutanaklara yansıdı. AK Parti Trabzon milletvekilleri arasında 27 Genel Kurul 84 Komisyon konuşmasıyla Milletvekili Salih Cora ilk sırada yer aldı. Milletvekili Bahar Ayvazoğlu 20 genel kurul 17 komisyon, Milletvekili Muhammet Balta 13 Genel Kurul 13 komisyon konuşması yaptı. Milletvekili Adnan Günnar ise 8 Genel Kurul, 17 komisyon konuşmasıyla son sırada yer buldu.

EN ÇOK SÖZ ALAN MİLLETVEKİLİ ÖRS

Trabzon'un muhalefet milletvekilleri Ahmet Kaya ve Hüseyin Örs’ün de performansları dikkat çekti. CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, 90 Genel Kurul 54 Komisyon konuşması gerçekleştirdi. İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs ise en fazla konuşma yapan isim oldu. Milletvekili Örs 144 Genel Kurul 11 de komisyon konuşması gerçekleştirerek Trabzon milletvekilleri arasında en çok Meclis kürsüsünü kullanan isim oldu.  

24 Haziran 2018 seçimlerinin ardından Trabzon milletvekillerinin TBMM’de milletin sesi olmak için yaptığı konuşmalar tutanaklara yansıdı. AK Parti Trabzon Milletvekilleri Muhammet Balta, Adanan Günnar, Bahar Ayvazoğlu ile Salih Cora, İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs ile CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya’nın Meclis’te yaptığı çalışmalar dikkat çekti.

BALTA: 13 GENEL KURUL 13 KOMİSYON KONUŞMASI

AK Parti Milletvekili Balta’nın ilk imza sahibi olduğu kanun teklifi bulunmazken, imzası bulunan kanun teklifi sayısı ise sadece 2 oldu.  Milletvekili Balta’nın ayrıca sahibi olduğu yazılı soru önergesi, ilk imza sahibi olduğu genel kurul görüşmesi, ilk imzasının bulunduğu meclis soruşturması önergesi, imzası bulunan meclis soruşturma önergesi ve ilk imza sahibi olduğu meclis araştırma önergesi bulunmuyor. İmzasının bulunduğu ise sadece bir meclis araştırma önergesi bulunuyor. Milletvekili Balta’nın ayrıca sadece 13 Genel Kurul konuşması, 13 de komisyon konuşması bulunuyor. 

CORA: 27 GENEL KURUL 84 KOMİSYON KONUŞMASI

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora’nın ise ilk imza sahibi olduğu kanun teklifi 1 tane bulunuyor. İmzasının bulunduğu kanun teklifi sayısı ise 37 olarak dikkat çekiyor. Milletvekili Cora’nın da sahibi olduğu yazılı soru önergesi, ilk imzasının bulunduğu meclis genel görüşmesi önergesi, imzasının bulunduğu meclis genel görüşme önergesi bulunmuyor. Milletvekili Cora’nın 27 Genel Kurul, 84 Komisyon Konuşması bulunuyor.

AYVAZOĞLU: 20 GENEL KURUL, 17 KOMİSYON KONUŞMASI

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu’nun ilk imza sahibi olduğu kanun teklifi bulunmuyor ancak imza sahibi olduğu 18 kanun teklifi mevcut.  Milletvekili Ayvazoğlu’nun sahibi olduğu yazılı soru önergesi, ilk imzasının bulunduğu meclis genel görüşmesi önergesi, imzasının bulunduğu meclis genel görüşme önergesi bulunmuyor. Ayvazoğlu’nun imzasının bulunduğu meclis araştırması önergesi sayısı da 4 olarak dikkat çekiyor. Milletvekili Ayvazoğlu’nun 20 Genel Kurul, 17 Komisyon konuşması bulunuyor.

GÜNNAR: 8 GENEL KURUL, 17 KOMİSYON KONUŞMASI

AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar’ın ilk imza sahibi olduğu kanun teklifi bulunmuyor. İmzanın bulunduğu kanun teklifi sayısı ise 13 olarak dikkat çekiyor. Milletvekili Günnar’ın da diğer AK Parti Trabzon milletvekilleri gibi sahibi olduğu yazılı soru önergesi bulunmuyor. Günnar’ın ayrıca ilk imza sahibi olduğu genel kurul görüşmesi, ilk imzasının bulunduğu meclis soruşturması önergesi, imzası bulunan meclis soruşturma önergesi ve ilk imza sahibi olduğu meclis araştırma önergesi bulunmazken, imzasının bulunduğu meclis araştırması önergeleri sayısı ise 6 oldu. Milletvekili Günnar, ayrıca 2018 seçimlerinden bu yana sadece 8 Genel Kurul, 17 Komisyon konuşması gerçekleştirdi.

KAYA: 90 GENEL KURUL, 54 KOMİSYON

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya’nın ilk imza sahibi olduğu 6 kanun teklifi bulunurken, imzasının bulunduğu kanun teklifi sayısı ise 12 oldu. Milletvekili Kaya’nın imzasının bulunduğu soru önergesi sayısı ise 36’ya ulaştı. Milletvekili Kaya’nın ilk imza sahibi olduğu genel görüşme önergesi bulunmazken, imzasının bulunduğu genel görüşme önergesi ise 5 oldu. Milletvekili Kaya’nın ilk imzasının bulunduğu meclis soruşturma önergesi ya da imzasının bulunduğu meclis soruşturma önergesi ise TBMM tutanaklarına yansımadı.  Milletvekili Kaya’nın ilk imza sahibi olduğu araştırma önergesi sayısı 9, imzasının bulunduğu meclis araştırma önergesi sayısı ise 658 oldu. Milletvekili Kaya 90 Genel Kurul, 54 Komisyon konuşması gerçekleştirdi.

ÖRS: 144 GENEL KURUL, 11 KOMİSYON KONUŞMASI

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs de Meclis performansıyla dikkat çekti. Milletvekili Örs’ün ilk imza sahibi olduğu 1 kanun teklifi, imzasının bulunduğu 4 kanun teklifi TBMM tutanaklarına yansıdı.  Milletvekili Örs’ün imzasının bulunduğu yazılı soru önergesinin sayısı ise 74 oldu. Milletvekili Örs’ün ilk imzasının bulunduğu meclis genel görüşme önergesi bulunmazken, imzasının bulunduğu meclis genel görüşme önergesi 1 oldu. Örs’ün ilk imzasının bulunduğu meclis soruşturması önergesi ve imzası bulunan meclis soruşturma önergesi de tutanaklara yansımadı. Ancak ilk imzasının bulunduğu meclis araştırması önergelerinin sayısı 24 oldu. İmzasının bulunduğu meclis araştırma önergelerinin sayısı ise 315’e ulaştı. Milletvekili Örs ayrıca 144 Genel Kurul, 11 Komisyon konuşması gerçekleştirdi.

HABER: Songül MAZLUM

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.