banner114
banner146
banner122

AK Parti Trabzon İl Başkanlığında temayül süreci tamamlandı

AK Parti Trabzon’da Karadeniz İlleri Koordinatörlüğü görevine getirilen Haydar Revi’den boşalan il başkanlığı için temayül yoklaması yapıldı. 286 partilinin oy kullandığı temayül yoklamasında, sonuçlar daha sonra açıklanacak. Milletvekilleri ile de yüz yüze görüşülecek.

ÇEBİ: HEYECANLIYIM, HEDEFLERİM VAR

AK Partinin dava partisi olduğunu ve 20 yıldır da bu davaya hizmet ettiğini dile getirerek güçlü kadro kurma hedefiyle yola çıktığını dile getiren Başkan Adaylarından Selahaddin Çebi, açıklamalarda bulundu. Heyecanı ve hedefleri olduğunu ifade eden Çebi, “AK Parti’de siyasi anlamda geçmişimiz var. Partim bana hangi görevi verirse versin emir telakki ettim. Haydar Başkanımız da aday olmayacağı için aday oldum. Partimde, davamda önemli hizmetler yaptım. İl Başkanı olarak da davamı en iyi yerlere getirmek istiyorum. AK Parti bir dava partisidir. Ben Milli Görüş çizgisinden gelen biriyim. AK Parti daha kurulmadan biz gönüllerde AK Partiyi kurmuştuk. Gençlik kolları olacağım dönemde de ben üniversite öğrencisiydim. Bana o zaman ‘Bu partinin ne olacağı, ilerde hangi konumda olacağı belli değil. Sen öğrencisin’ deniyordu. Biz dava delileri insanlarız. Biz, bir yere talip olduk mu makamları elimizin tersiyle iteriz. Bu belediye başkan yardımcılığı görevi de olsa bir dava aşkı ve hizmet ehliyle bütün makamları iten ve bana bir görev verilirse onu layıkıyla yapan biriyim. Partimin dinamikleri bana hangi görevi verirse versin benim esasen görüşüm il başkanlığıdır. Partimde birçok görevde bulundum. 20 yıldır bu kutlu davaya hizmet ediyorum. Trabzon siyasetini iyi bilen biriyim. Heyecanım var. Güçlü siyasi kadro kurma hedefim var. Genel Merkezimiz bana hangi görevi verirse versin emir telakki eder o yolda yürürüm.” ifadelerini kullandı.

TERZİOĞLU: DURMAK YOK, YOLA DEVAM!

AK Parti Trabzon İl Başkanlığına aday olan AK Parti Of İlçe eski Başkanı Hakan Terzioğlu da önemli açıklamalarda bulundu. Gelinen süreçte 5 aydır çalıştığını ifade eden Terzioğlu, “7. Olağan İl Kongremizin Trabzon’umuza ve ülkemize hayırlı olur inşallah. 5 ay önce süreci başlattık. Haydar Başkanımız görevinin başındayken, bizim aday olamayacak olduğumuzu bildirmiştik. Eğer ki bir boşluk olursa, biz aday olabilecek olduğumuzu da söylemiştik. Bu, dün akşam itibarıyla Sayın İl Başkanımıza yeni görev tebliğ edilince biz de aday olacak olduğumuzu açıkladık. Öncelikle bütün arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz. Temayülümüz var. Temayül bunun ilk adımı. Diğer adımlar da atılacak. Hak eden gerçekten partimize ve milletimize hizmet edecek olan kişilere arkadaşlarımıza nasip eylesin inşallah. Durmak yok yola devam ediyoruz.” diye konuştu.

KAVANOZ: GENEL MERKEZİMİZİN KARARINA SAYGI DUYARIM

Temayül yoklaması için İl Başkanlığında kendisiyle de görüşüldüğünü belirten Zeki Kavanoz, “Adaylığımı açıklamamıştım. Ancak kamuoyunda adım sıklıkla yer alınca Genel Merkezimizden gelen milletvekilleri benimle de görüştü.  Genel Merkezimizin kararı ne olursa olsun ben bu davanın bir neferiyim. Yerelde en üst nokta olan İl Başkanlığı için adım çıkarsa bu noktada gurur duyarım. Çıkmazsa da davamın bir neferi olarak hizmet etmeye devam edeceğim.” biçiminde konuştu.

MUMCU: İSTİŞARELER NETİCESİNDE ADAY OLDUM

AK Parti İl Başkan Yrd. Dr. Sezgin Mumcu, AK Parti Trabzon İl Başkan adaylığını açıkladı. Mumcu, “Teşkilat mensuplarımız ile ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız milletvekillerimizle yaptığım istişareler neticesinde AK Parti Trabzon İl Başkanlığı’na aday olmaya karar verdim.” dedi. Mumcu yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “AK Parti Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde kurulduğu ilk günden bu yana milletimizin hizmetinde olmuş nice eserle imza atmış ülkemizde büyük bir değişimin ve dönüşümün öncüsü olmuştur. Sadece Türkiye değil tüm mazlumların umudu kimsesizlerin kimsesi olmuştur. Milletimizin belirlediği rotada yol alarak her seçiminde alnımız ak başımız dik ayrıldık. Bu kutlu davanın yolunda ilerlemekten bu büyük mücadelenin içerisinde olmaktan bu tarihi sürecin bir parçası olarak yer almaktan her zaman onur duydum. Kamu ve özel sektörde uzun yıllar uzman doktor ve genel cerrah olarak çalıştım. Milletimize yakın olmak onların dertlerine sorunlarına çare olabilmenin ne büyük bir fazilet olduğunu yakinen bilmekteyim. Aynı şekilde siyasette .2017 de..... il yöneticisi, 2018 de...... il başkan Yardımcısı olarak bulunduğum görevlerde şuna tanık oldum ki halka hizmet etmek hakka ibadet etmektir. Bu bir sorumluluktur, bu bir yükümlülüktür. Bu duygularla uzun süre birlikte çalıştığımız teşkilat mensuplarımız ile ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız milletvekillerimizle yaptığım istişareler neticesinde AK Parti Trabzon İl Başkanlığı’na aday olmaya karar verdim. Rabbim çıkmış olduğumuz bu yolda hakkımızda hayırlısını nasip eylesin. Desteklerinizi ve dualarınızı talep ediyorum.”

ASLAN: BİZ BİR TERCİH YAPTIK!

İl Başkanlığı adaylarından Enes Aslan, adaylığın herkesin hakkı olduğunu belirterek, “Aday olmak herkesin hakkıdır. Bizim de hakkımızdır. Genel Merkezimiz inşallah en hayırlı kararı verecektir. Biz 2,5 ay önce, mevcut il yönetiminden istifa ederek açıkladım. Bunda biz tercih yaptık. Biz bir yere aday olacaksak, her türlü siyasi, bürokratik sıfattan bağımsız olarak aday olmamız gerekir. Bu bizim tercihimiz dir. diğer kardeşlerimiz farklı bir yol seçtiler. Onlara hayırlı olsun diyorum. Temayül yoklaması yapıyor. Genel Merkezimiz karar verecek.” şeklinde konuştu.

ZORLUOĞLU: PARTİMİZİ GÜÇLÜ HALE GETİRMEK İSTİYORUZ

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, seçilecek ismin AK Partiyi Trabzon’da daha da güçlü bir konuma getireceğinden şüphesi olmadığını söyledi. Zorluoğlu, “Trabzon’un böyle bir hava olması herkes için güzel. Ben görüşlerimi ifade ettim. Sayın Muhammet Avcı vekilimize. Klasik oy kullanmadım. Yüz yüze görüştüm. Biz Trabzon’da yenilikçi, proaktif, vizyoner bir başkan ve yönetim arzu ediyoruz. Yani gündemi takip etmeyen, kendisi gündem oluşturan bir parti anlayışı siyaset anlayışı. Yani ezberlenmiş hareketleri sergileyen değil, ezber bozan yaklaşımla partimizi Trabzon’da daha da güçlü hale getirmek istiyoruz.” dedi.

GENÇ: BAĞLILIK DAVAYA VE CUMHURBAŞKANIMIZ ERDOĞAN’ADIR!

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, AK Parti İl Başkanlığında adaylığını resmen açıklayan Ortahisar Belediye Başkan Yardımcısı Selahaddin Çebi’ye tam destek verdiğini açıkladı. Selahaddin Çebi’nin dava için en iyi isim olduğuna işaret eden Genç, “Selahattin Çebi kardeşimiz bu konuda iddia sahibi olan, aday adayı olan bir arkadaşımız. Bu noktada önemsediğim bir husus var. Ben partimizin kuruluşundan itibaren işin içinde olan bir isim olarak bu temayülleri, bu teşkilat yoklamalarının parti geleceğinde olan bu yoklamaları yapan, İl Başkanlığı döneminde bunları geçiren, süreçleri yaşayan kişi olarak teşkilatımızın önümüzdeki süreçte il başkanlığını, il yönetimini üstlenecek kadronun belirlenmesine esas bu anlayışı benimsenmesini önemsiyorum.  Bu yoklamalar yapıldı. Tespit edilen adaylarla hep mesafe kat edildi. Şu anda da böyle bir dönemin devamındayız. İsmi geçen, arkadaşlardan Selahaddin Çebi bey konusunda mütevazı olmayacağım. Desteğim açıktır. Ama Selahaddin Çebi’nin bana yakınlığı, uzaklığı, başka bir milletvekilimize yakınlığı, uzaklığı veya başka bir başkanıma yakınlığı uzaklığı yönünde bu işe bakmam. Eğer bir kişiye bağlılık ve yakınlık uzak olacaksa o bir kişidir. O da Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ben Selahaddin Çebi’nin bu işi başarıyla yapacağını, daha dinamik bir yönetim anlayışıyla devam edeceğini, yakınan çalıştığım için onda bunu gördüğüm için ona yönelik desteğim var. Diğer arkadaşlarımıza da var. Yalnız buna yakınlık, uzaklık olarak bakmamak lazım. Hesapla bakacaktık, ben 2011 yılında en fazla oyu alan ama listeye giremeyen bir kişiyim. Bir hesap yapmadım. Ben yine partililiğimi korudum. Çalışmalara katıldım. Aynı parti 2014’de bana görev verdi. Böyle bakmamız lazım. Yoksa bu iş hesapla bakılırsa, sığ bir alana giriyorsunuz. Oysa dışarda kocaman bir Trabzon var. Konu kişiye bağlılıksa o kişi de Recep Tayyip Erdoğan’dır.” açıklamasında bulundu.

REVİ: İL BAŞKANI DAVAMIZA GÜÇ KATACAK

Karadeniz İlleri Koordinatörlüğüne getirilen Haydar Revi, temayül yoklamasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Partideki süreçle ilgili konuşan Revi, “Bizde her zaman söylüyoruz. Partimiz bize ne görev verirse onu yaparız. Şu anda partimiz, teşkilatta Karadeniz Bölgesinde görev yapmamız yönünde görevlendirmesi oldu. Onu yapacağız. Temayülde de katılacakların tercihleri sorulacak ve ardından da bölge sorumlumuz Muhammet Avcı başkanımızda yüz yüze görüşmeler yapacaklar. Diğer yandan  aday adaylarının fazla olması bize güç verir. Burada temayül yapılacak, yüz yüze görüşmeler olacak. Daha sonra Genel Merkeze gidilecek. Sayının bire indirilmesi için gayret gösterecek. Bu bazen tek adaylı olmuyor, çok adaylı da olabiliyor. İnşallah karar verilen adayla kongreye gidilip, güzel bir kongre yaparız. İl başkanı kim olursa olsun davamıza güç katacak.” ifadelerini kullandı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.