banner114

Ahlaksızlığa yaptırım uygulansın

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, A9 TV’deki yayınlarından dolayı Adnan Oktar'ın akli dengesinin yerinde olmadığını söylemişti. Bu açıklamanın ardından Adnan Oktar da Diyanet İşleri Başkanlığına ve Ali Erbaş'a ağır ithamlarda bulunmuştu. Milyonlarca kişinin tepki gösterdiği Adnan Oktar'ın yayınları ve açıklamaları ile ilgili Diyanet-Sen Trabzon Şubesi basın açıklaması yaptı. Diyanet-Sen Trabzon Şubesi adına açıklamalarda bulunan Şube Başkanı Metin Aydın, A9 kanalında Adnan Oktar tarafından yapılan yayınların İslam dinine karşı yapılan bir kalkışma ve isyan olduğunu kaydetti. Adnan Oktar ve onun gibi düşünenlerin Anadolu halkından ve tarihinden intikam alma uğruna kurulan gizli örgütlerin ajanları olduğunu savunan Metin Aydın, hâkimleri ve savcıları göreve çağırarak, “İslam dininin genleriyle oynayan, halkın değerlerini bile bile aşağılayan, toplumda kin ve nefretin yaygınlaşmasına yol açan, devletin kurumlarına salya sümük saldıran, ahlaksızlığı fikir özgürlüğü diye servis eden bu şer unsurların İsrail ve FETÖ hayranlığı dâhil arkalarında var olan güçler ve ekonomik beslenme kaynakları araştırılsın ve hak ettikleri ceza kendilerine verilsin. Ahlaksızca, sınırsızca ve arsızca din görevlilerine iftira atılmış, içlerindeki kin, zehir olup kamuoyunu yanıltma, toplumu ifsat etme faaliyeti olarak dışarı akmıştır. Süslü ifadeler, hipnoz yöntemleri, çağdaş algı operasyonları ve tehditlerle gençlerimizi kendi menfaatlerine alet eden kurgulanmış her tür yapılardan rahatsız olduğumuzu ilan ederek bu tür yapılara karşı var gücümüzle mücadele edeceğimizi deklare ediyoruz. ” dedi.

İSLAM’A KARŞI SİNSİ PLANLAR YAPILMAKTA

Diyanet-Sen Trabzon Şube Başkanı Metin Aydın, açıklamalarını sürdürerek, İslam dinine karşı sinsi planların yapıldığını söyledi. Aydın, “Bunlar, dilleri zehirli, yürekleri zincirli, beyinleri uyuşturulmuş, mankurtlaştırılmış bir ruh hâli ile Müslümanları Kur'an ve Sünnet'ten ayırma faaliyeti yürütülüyor. Halk arasında fitne çıkarıp güzide kurumlara ve âlimlere karşı halk nezdinde bilinçli ve sinsi bir değersizleştirme faaliyeti yürütüldüğünün farkındayız. Yaptığı programlarda İslam ahlakı ile bağdaşmayan görüntülerle halkın karşısına çıkan Adnan Oktar ve sahibi olduğu A9 kanalına duyarlı Müslüman ailelerden tepkiler her geçen gün çığ gibi artmaktadır. İslam’ın kadın ve erkeklerin giyimi ile tavır ve davranışı konusundaki hükümleri açıkken İslam dininin, Yahudi ve Hristiyan inancının dahi tasvip etmeyeceği nahoş görüntülerle ekranlarda boy gösterip toplumun sinir uçlarına dokunmak normal karşılanacak bir durum değildir. Bu nahoş durumu normalmiş gibi sunmanın arka planında kimlerin olduğunu tahmin etmekle birlikte İslam ahlakının sınırlarını zorlayarak nahoş tutumları toplumda yaymak adına gösterdiği çaba kimsenin gözünden kaçmamakta ve oynanan oyunun herkes farkındadır. Müslümanların gözünün içine baka baka millî ve manevi değerlerimizi aşağılayan Adnan Oktar’a tepki konulduğunda ise ahlaksız ifadelerle bu milletin güzide kurumu Diyanet’i hedef alarak aklınca cevap vermeye çalışmakta, Diyanet’in ve âlimlerin halk nezdinde itibarını zedelemeye çalışmaktadır. Her defasında Siyonizm’in önderlerini kendilerine kardeş ilan eden, İsrail’e hayranlığını tehditkâr bir üslupla dile getiren Adnan Oktar’ın İsrail’e gösterdiği saygının en azından yarısını ekmeğini yediği ülkenin kurumlarına ve İslam dininin temsil edildiği nezih bir kurumu olan Diyanet’e göstermesini kendisinden bekliyoruz. İslam’a ve insanlığa hizmetkâr olan, yüce dinimizin hizmetkârları için kullandığı alçakça cümleleri kendilerine iade ediyor, kurmuş olduğu kerhane içerikli ifadenin kendisine has bir yaşam şekli olduğunu hatırlatarak dünyayı kendi penceresinden görüp algılamamasını tavsiye ediyoruz. Yayın özgürlüğünü halkın değerlerine saldırı olarak gören bu kişinin yapmış olduğu talk şovlar ne İslam’a, ne de bu ülkenin insanına fayda vermediği, kadim geleneği olan İslam’ın bu tür manipülasyonlarla dejenere edilmeyeceği açıktır. İslami değerler üzerinde yıllardır yaptıkları tahribat yetmiyormuş gibi kendi rezil hayatlarını örtbas etme adına ülkemizin dini, manevi, insani, ahlaki ve kültürel hayatını ayakta tutan din görevlileri ve bağlı oldukları kurum olan Diyanet hedef alınmıştır.” ifadelerini kullandı. Aydın basın toplantısının ardından Trabzon Adliyesine giderek Adnan Oktar hakkında suç duyurusunda bulundu.

Gültekin SADIKOĞLU

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.