banner114

20 MİLYONLUK KOKU

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu ve Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Bağımsız Üyesi Davut Çakıroğlu, Beşirli sahilinde havaların ısınmasıyla artan kötü kokunun giderilememesi noktasında Büyükşehir Belediyesini eleştirdi. Meclis üyesi  Çakıroğlu “20 milyonla, yine neye harcandığı belli olmayan, sadece Gülcemal’de dolgu yapma adına eski belediyenin yapmadığı bir işi yapmış oldular. 20 milyonla sadece atık suyun yine denizle buluşması sağlandı. Bu işin ederi bu mudur? Bu soruyu da muhatapları cevaplayacak. ” diyerek cevap beklediğini belirtti.

Zorluoğlu, ‘Koku Bitecek Demişti’

CHP İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu ise Trabzon Büyükşehir Belediyesinin Beşirli’deki koku sorununu çözmek için yanlış uygulamalar gerçekleştirdiğini ve koku sorununa çözüm bulunamadığını söyleyerek, “Başkan kokunun giderileceğine dair söz vermişti. Verdiği sürede doldu fakat koku hala orada. Trabzon halkıda artık bıktı. Bu pis kokuyu çekmek zorunda değiliz. Demek ki yaptıkları bu çalışmalar yanlış oldu. Bir an önce buraya kalıcı olarak çözüm bulunmalı. Trabzon’da artık her yer pis kokuyor. Büyükşehir Belediyesinde ilgili birimlerin imalatta da uygulamada da yanlışlıklar var.” dedi.  

ECHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu ve Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Bağımsız Üyesi Davut Çakıroğlu, Beşirli sahilinde havaların ısınmasıyla artan kötü kokunun giderilememesi noktasında Büyükşehir Belediyesini eleştirdi. Hacısalihoğlu, kokunun giderilememesinin AK Partiye ve Başkan Zorluoğlu’na eksi yazacağını söylerken Çakıroğlu ise “20 milyon yine neye harcandığı belli olmayan, sadece Gülcemal’de dolgu yapma adına eski belediyenin yapmadığı bir işi yapmış oldular.  20 milyonla sadece atık suya yapılan dolgunun içine değil de denizle buluşması sağlandı. Bu işin ederi bu mudur bu soruyu da muhatapları cevaplayacak.” dedi.

“BAŞKAN KOKUNUN GİDERİLECEĞİNE DAİR SÖZ VERMİŞTİ”

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye’sinin Beşirli’deki koku sorunun çözmek için yanlış uygulamalar gerçekleştirdiğini ve koku sorununa çözüm bulunamadığını söyleyerek, “Başkan kokunun giderileceğine dair söz vermişti. Verdiği sürede doldu fakat koku hala orada. Beşirli halkıda artık bıktı. Bu pis kokuyu çekmek zorunda değiliz. Demek ki yaptıkları bu çalışmalar yanlış oldu. Bir an önce buraya kalıcı olarak çözüm bulunmalı. Trabzon’da artık her yer bu pis kokuyu çekmek gibi derdi kalmamalı. Büyükşehir Belediyesinde de ilgili birimlerinde imalatta da uygulamada da yanlışlıklar var. Toplum sağlığını ilgilendiren konular da Cumhuriyet Halk Partisi olarak her zaman destekliyoruz. Fakat bir türlü bu kokudan kurtulamadık. Bu da hem AK Parti’ye hem de Başkana eksi olarak yazıyor.” dedi.

20 MİLYON LİRA NEREYE HARCANDI

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Davut Çakıroğlu, TİSKİ’ye verilen 20 milyon kredi ile neler yapılıp yapılmadığını anlatarak Gülcemal’de yapılan yanlışları anlattı. Çakıroğlu, “Şehrin önüne süreli bir yokuş yapılıyor. İleri biyoloji arıtma tesisi yapmak için arazi ve kaynak sorunu var. Yomra’da Akçaabat’a kadar olan bölümde toplam 11 tane hat var. Bunu bir yere toplanarak olmayacak bir proje anlatılıyordu. Sonuç olarak bu projenin olmayacağı anlaşıldı ve en başa döndük. Denize sıfır noktasında atık sularının denize bırakılması sonucunda hatların tıkanması söz konusuydu. Yapılan beton bakslarla beraber Gülcemal’e yapılan dolgu boyunca yine denize taşındı ve yine direk denize döküldü. Sonuç olarak bir artıma sistemi yine yok. 20 milyon yine neye harcandığı belli olmayan, sadece Gülcemal’de dolgu yapma adına eski belediyenin yapmadığı bir işi yapmış oldular.  Fakat kokuyu giderme noktasında bu çözüm değil. Gülcemal’e yapılan dolgu, atık suyun önünü kapattı. Dolgu projesini yapan bir önceki yönetim bu suları daha ileriye taşımadı. Şuanda yapılan bunun ileri taşınması oldu. Kokunun giderileceğine dair yapılacaklar yapılmadı. Koku olmaya devam edecek. Bu sorunu çözmek isteyenler lokal bazda çözmesi lazım. Bu işi bilen hem Belediye bünyesinde hem de İller Bankasında akıl kadrosu var. Ve akıl kadrosu bu işi çözmeye dönük proje üretecekler. Müteahhitlere beton baks yaptırıp, kokunun gitmesini beklemeyecekler. Üretilen çözümde çözüm değildi. 20 milyonla sadece atık suya yapılan dolgunun içine değil de denizle buluşması sağlandı. Bu işin ederi bu mudur bu soruyu da muhatapları cevaplayacak.” sözleriyle birlikte kokunun giderilmesi için belediyenin kalıcı çözüm bulmaktan uzak olduğunu kaydetti.

HABER: Kübra Nur KOTAMAN

Anahtar Kelimeler:
Tiski
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.