banner114

10 konuyu sorguluyorlar

TRABZON Büyükşehir Kent Konseyi Yürütme Kurulu 1 Şubat Perşembe günü toplantıdan çıkan sonuçları kamuoyu ile paylaştı. Trabzon’u yakından ilgilendiren kararları kamuoyu ile paylaşan kurul, kentte yapılacak her türlü yıkım ve yatırım konularında ortak akıl oluşturma sürecini başlattıklarını ilan etti. Görüş ve öneriler 16 Şubat tarihi mesai bitimine kadar alınacak. 1-Şehir Hastanesi. 2-Kent trafiğinin düzenlenmesi. 3-Trabzon’da tarihi yapıların ve tarım alanlarının korunması. 4-Akyazı ulaşım sorunu. 5-Atapark alanının ve çevresinin düzenlenmesi. 6-Dolgu alanları sorunu. 7-Doğal gaz sorunu ve diğer konularda ortak akıl için görüşler alınacak.  

TRABZON Büyükşehir Kent Konseyi Yürütme Kurulu 1 Şubat Perşembe günü TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Trabzon Şubesi’ndeki toplantıdan çıkan sonuçları kamuoyu ile paylaştı. Trabzon’u yakından ilgilendiren ve şehri ayağa kaldıran konularda aldıkları kararları kamuoyu ile paylaşan kurul, kentte yapılacak her türlü yıkım ve yatırım konularında ortak akıl oluşturma sürecini başlattıklarını ilan etti. Buna göre ortak akıl oluşturma sürecinde kenti ilgilendiren konularda fikir ve öneriler 16 Şubat tarihi mesai bitimine kadar alınacak. Başta Şehir Hastanesi, Hüseyin Avni Aker Stadyumu ve kent trafiğinin düzenlenmesi konuları olmakla birlikte; Trabzon’da tarihi yapıların ve tarım alanlarının korunması ve yaşatılması, Akyazı Şenol Güneş Spor Kompleksi ulaşım ve otopark uygulaması, Atapark alanının ve çevresinin düzenlenmesi, dolgu alanları ve doğalgazın yaygınlaşamaması konularında ortak akıl için görüşler alınacak.

TOPLANTIDA 5 KARAR ALINDI

Trabzon Büyükşehir Kent Konseyi Yürütme Kurulunun, 1 Şubat tarihinde TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Trabzon Şubesi’ndeki toplantıda şehir adına aldığı 5 karar şöyle; “Yürütme Kurulu toplantılarının en geç 15 günlük zaman dilimlerinde yapılmasına… En geç 2 aylık zaman dilimleri içerisinde tüm bileşenlerimizin ve gönüllü katılımcıların davet edileceği Genişletilmiş Ortak Akıl Arama Toplantılarının düzenlenmesine... 2012 yılında İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’nün ana yararlanıcısı olduğu Trabzon Valiliği, Trabzon Belediyesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Trabzon Kent Konseyi ortaklığında yapılan “Trabzon Kamu Hizmetleri Vatandaş Karnesi” çalışmasının 2018 yılında yeniden gerçekleştirilmesine, ilgili kurumlarla ortaklık görüşmeleri için Mustafa Yaylalı’ya yetki verilmesine... Ortak Akıl oluşturma süreci toplantıda yeniden ele alınmış ve yeni bir çalışma şekli benimsenmiştir. Buna göre ayda bir defa olmak üzere ortak akıl oluşturulması benimsenen konular hakkında tüm bileşenlerimize (dernekler, muhtarlar, vakıflar, sendikalar, meslek odaları, meclislerimiz, kamu kurumları, vb.) elektronik ortamda görüşlerinin sorulmasına, belirlenen başlıklar üzerinde bileşenlerimize her defasında 15 gün süre verilmesine, takip eden 15 gün içinde ortak akıl oluşturma çalışmalarının  sonuçlandırılmasına, alınan görüşlerin ortaklaştırılması için takip eden 15 gün içinde çalışma yapılmasına, sonuçlandırılan konuların takip eden ilk yürütme kurulu toplantısından sonra kamuoyu ve ilgili kurumlar ile paylaşılmasına, ortaklaştırılamayan konuların Genişletilmiş Ortak Akıl Arama Toplantılarına taşınmasına... Ortak akıl oluşturma sürecinde ilk olarak aşağıdaki konular hakkında bileşenlerimizin görüşlerinin (fikir ve öneriler) elektronik ortamda talep edilmesine, bu görüşlerin iletilmesi konusunda 16 Şubat 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar süre belirlenmesine...”

Gültekin SADIKOĞLU

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.