banner114

Suriye ve göçmenler konusunu görüşmek için TBMM de gizli oturum yapıldı. Adına gizli oturum diyorlar. Aslında gizli olan bir şey yok. Yok çünkü toplantı sonunda tüm konuşulanlar anında Kandil’e ve HDP nin iç teşkilatlarına iletildi. Bunu bilmeyen sadece bizler,  sadece HDP dışındaki partiler olabilir. Biz koynumuzda ve mecliste yılan besliyoruz. Bunlara casus ,ajan da diyebiliriz. Çünkü devlet adına sır olan şeyleri anında işbirlikçileri ABD ve Avrupa içindeki müttefiklerine anında servis ediyorlar. Biz de gizli oturum deyip kendi kendimizi kandırıyoruz

Olup bitenlerden muhalefeti bilgilendirmediğinden devamlı şikayette bulundu. Bu isteği haklı bir istekti. Ancak bu hainlerin varlığını ve niyetlerini biliyorlardı. Bunun için iktidar partisi ve cumhurbaşkanı ile diyalog yolunu seçebilirlerdi. Ama bu yolu iktidara ve cumhurbaşkanına yaptıkları ağır hakaretlerle kapatmış oldular. Aslında gerek Milli Savunma Bakanı ve gerekse Dışişleri Bakanı meclisteki HDP dışındaki muhalefet partilerini ayrı ayrı ziyaret ederek bilgilendirmişlerdi. Ama dostlar işbaşında görsün misali işi bu mecraya taşıdılar. Niyetleri hükümetin işini kolaylaştırmak değil, zora sokmaktı.

Meclisteki oturumda ,CHP  milletvekilinin daha önce cumhurbaşkanına yaptığı ağır hakaretler sonucu gerginleşen hava ile yumruklaşmaya varan kavga meclisin itibarını hem içte ve hem dışta sarsmıştır. Keyif başlarına girdi. Aldıkları yüksek maaş ve meclisteki lüks yaşantıları bunları iyice azdırdı.  Milletin bin bir sıkıntıları varken onları yerlerinde ziyaret edip bir proje hazırlayamayanlar bu yola sapıyor. Kürsü dokunulmazlığı kılıfı altında ağızlarına her geleni sarf etmekten çekinmiyorlar. Yetmiş yıldır iktidar yüzü görmeyenlerin bu tutumları devam ettikçe yetmiş yıl daha  iktidar yüzü göremeyecekleri aşikardır. Olan CHP nin  iyi niyetli, hoş görülü tabanına oluyor. Zira taban yönetimi elinde bulunduran yeteneksiz, maceracı ve beceriksiz kadroların elinden alamıyor. Çünkü bu kadro kumpas ve şantajla iş başına gelmiştir. Yönetimleri istediği gibi oluşturup varlıklarını devam ettiriyorlar. İp ele geçmiştir bir defa. Onu ilk defa tarihte Bülent Ecevit değiştirebilmiştir. Ama siyasi ömrü dış güçlerin ve sermaye sahiplerinin baskısı ile devam edememiştir. Hatırlayacaksınız “Toprak işleyenin ,su kullananındır” sloganı ile yola çıkıp doğudaki feodal sistemi değiştirme teşebbüsleri hayata geçirilemedi.

Şimdiki maceracı yönetimin böyle köklü reformlara niyeti yok. Tek niyet ve gayeleri Recep Tayyip Erdoğan’ı nasıl alaşağı edebiliriz düşüncesidir. Bunun için her yol onlara mübahdır. Artık bu devirde Sultan Abdülhamit’i tahttan indirdikleri metot işlemiyor. Vesayetler kalktı. Anayasa Mahkemesi ,Danıştay ,Yargıtay ve  Sayıştaya bağımsız ve tarafsız  hakimler var.Ne kimse onlara emir verebilir ve ne kimseden talimat alırlar. Artık taşlar yerli yerine oturduğunu “Gezi Parkı “,17-25 Aralık Olayları ve 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin” sonuçsuz kaldığından siz de anlayabilirsiniz. Tek çareniz halkın değer yargılarına saygı gösterip, toplumun refahı için hazırlayacağınız projeleri halka beğendirmekten geçiyor. Taraftarlarınızı hayal kırıklığına beyhude uğratmayınız. Kendinizi halka sevdirmenin çarelerini arayınız. Vatana ihanet eden HDP lilerle ittifaka girmeyiniz. Yoksa girerseniz şimdilerde olduğu gibi size diyet ödetebilirler.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.