banner114

Dedi: Dünkü yazımızda ekonomi üzerinden işi Türkiye’nin bütünlüğüne vardırmıştınız. Türkiye’nin bütünlüğü Cumhur İttifakı ile mi kaimdir. Cumhur İttifakı olmazsa Türkiye bölünür mü? Cumhur İttifakı giderse terörle mücadele biter mi? Bu millet bu kadar yanlışa ve haksızlığa ‘evet’ demeye veya ‘katlanmaya’ mecbur mu?

Dedim: Dilerseniz sondan başlayalım. Özellikle hükümetin ve AK Parti içindeki yanlışları zaten yazıyoruz. Yolsuzlukla ve yoksullukla mücadelede nasıl başarısız olunduğunu ayrıntılarıyla kaydediyoruz. Özellikle belediyelerde yapılan yolsuzlukların vicdanları yaralar hale geldiğini ve partinin bunlara müdahale etmediğini söyledik, söylüyoruz. Artan fiyatları, yanlış ekonomik kararları, parti içi demokrasinin yokluğunu, partinin giderek tabandan koptuğunu haberleştiriyoruz. Lakin sıra alternatife geldiğinde kafamızda bir türlü çözüm üretemiyoruz.

Dedi: Neden çözüm üretemiyorsunuz? Millet İttifakı güven vermiyor mu?

Dedim: Millet İttifakı’nın HDP olmadan iktidar olma şansı yok ki. CHP+İYİ Parti+Saadet+Deva+Gelecek+DP’nin iktidar şansı olsa elbette alternatif görülür. Lakin HDP olmadan bu siyasi partilerin toplamı %50 etmiyor. HDP desteği olmadan meclis çoğunluğu oluşmuyor. HDP’nin anahtar parti olduğu bir noktada terörle nasıl mücadele edeceksiniz? Daha şimdiden sınır ötesi operasyonlara ‘hayır’ diyerek bu büyük mücadeleyi tekrar en başa mı döndüreceksiniz? Yoksa ABD’nin istediği gibi özerklik mi vereceksiniz?

Dedi: HDP’nin koalisyon ortağı olduğu veya desteklediği bir iktidarın terörle mücadele edemeyeceğini söylemek istiyorsunuz. Sanırız daha önceleri de böyle dışarıdan HDP destekli bir koalisyonu Sn. Devlet Bahçeli kabul etmemiş ve CHP+MHP koalisyonu kurulamamıştı.

Dedim: Konuyu açtığınız için hatırlatma yapalım. Devlet Bey, kendisine teklif edilen ‘Başbakan sen ol’ teklifini bile elinin tersiyle itmişti. Zira biliyordu ki, HDP’nin destekleyeceği bir koalisyonun başbakanlığını yapamazdı. Böyle bir zilleti yaşayamazdı.

Dedi: Bu hatırlatmadan ötürü şu soruyu soralım. HDP, Devlet Bey’in başbakanlığına razı olmuştu öyle mi?

Dedim: Elbette razı olmuştu. O yılları hatırlar mısınız? Hendekler kazılmış, PKK neredeyse otonomi ilan etme noktasına gelmişti. Tayyip Erdoğan tasfiye edilecek, Devlet Bey’in zımni (istemeye istemeye de olsa) onayı ile kazanımlar kurtarılacaktı.  Lakin Sayın Devlet Bahçeli, “Erdoğan’ı devirme adına PKK destekli bir hükümet başkanı olmayı reddetti.”

Dedi: Burası müthiş bir ayrıntı. Yani siz, Millet İttifakının şimdiden HDP destekli bir koalisyona hazır olduğunu söylüyorsunuz. ‘Terörle mücadele bitecek’ diyorsunuz.

Dedim: Benim demem önemli değil. Matematik, siyaset, fizik, kimya ve hatta coğrafya bile böyle söylüyor. Tarih ise yazmayı bekliyor. Millet İttifakı için HDP’siz bir hükümet mümkün değil ki. HDP olmadan Erdoğan’ı devirmek mümkün değil ki. Erdoğan’ı deviren bir ittifak, HDP’ye rağmen terörle nasıl mücadele edecek?

Dedi: Ülke bütünlüğü konusunda da endişeleriniz var. Ülkenin bütünlüğü Tayyip Erdoğan’la bu kadar bağlantılı mı?

Dedim: Şu soruya cevap verirseniz, sorunun cevabını da vermiş olursunuz? “Suriye ve Irak’ın kuzeyinden çekilirsek ne olur?” Diliniz tutulmasın. “PKK yeniden Türkiye içlerine terörist gönderir” cevabı yeterli değil. Cevap kısa ve net… “PKK Kuzey Irak’ın bir bölümünde, PYD ise Suriye’nin Kuzeyinde otonomi ilan eder.” HDP destekli bizim Millet İttifakı, bağırır, çağırır ama engelleyemez. Zira Cumhur İttifakı zaten bu amaç için gönderilmiş olacak. Zira ABD bunun için Erdoğan’ı istemiyor. Zira Siyonizm sırf Erdoğan yüzünden Irak ve Suriye’nin kuzeyinde bir Kürt devletçiği kuramıyor. Gerisi hepsi hikayeden ibaret.

Dedi: Siz, Türkiye’nin kaderini getirip Erdoğan’ın kaderiyle örtüştürdünüz.

Dedim: Benim buna gücüm yetmez. Tarih örtüştürdü. İsrail’in kurulabilmesi için Abdülhamit gibi birisinin olmaması gerekiyordu. Şimdi de Kürt devleti kurulabilmesi için Erdoğan’ın gönderilmesi gerekiyor. Büyük projeyi görmek gerek.

‘Tarih tekerrürden ibaret’ derlermiş.

‘Geçmişten adam hisse koparmış.’ Ne masal şey!..

Beş bin senelik kıssa , yarım hisse mi verdi?

İbret alınsaydı, tarih tekerrür mü ederdi?

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.