banner114

Avrasya’dan Konya’ya çıkarma

Avrasya Üniversitesi ile Konya Form Kampüs Koleji ortaklaşa “Verimli ders çalışma, dikkat eksikliği, odaklanma ve başarı hikayeleri’’ konulu bir konferans gerçekleştirdi. Konya Form Kampüs Kolejinde gerçekleşen programa Avrasya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ersan Bocutoğlu ve Doç. Dr. Mehmet Palancı konuşmacı olarak katıldı.

BOCUTOĞLU: “DOĞU KARADENİZ DIŞINDAKİ İLK PROGRAM”

Avrasya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ersan Bocutoğlu Konya’da gerçekleşen konferansı ve Konya izlenimlerini anlattı. Bocutoğlu, “Ne yaptığını bilen, dinlemeyi bilen ve yorumlayabilen gençlerle birlikte oldum, buda güzel ülkemizin geleceğine daha güvenle bakmamıza sebep oldu.” dedi. Sosyal sorumluluk projelerine önem verdiklerini söyleyen Bocutoğlu, şunları kaydetti: “Avrasya Üniversitesi’nin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında biz daha önce Trabzon ve yakın illerde bu tür toplantılar yapmıştık. İlk defa Doğu Karadeniz Bölgesi’nin dışındaki bir programda ortaöğretim öğrencileri ve öğretmenleri ile buluştum. Konya çok gelişmiş bir sanayi ili, kent son derece iyi planlanmış ve bizim programa katıldığımız Form Kampüs Koleji’nin bulunduğu bölge önemli bir eğitim bölgesi. Dört öğretmenin bir araya gelerek kurduğu bu güzide kurumda son derece tecrübeli öğretmenler ve donanımlı öğrencilerle karşılaştım. Ben bu kaliteyi yakalamış eğitim kurumlarımızı görünce çok memnun oldum.”

BOCUTOĞLU: “TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNE DAHA GÜVENLE BAKIYORUM”

Yeni kuşaklara yönelik değerlendirmelerde bulunan Bocutoğlu, ‘’Ortaöğretim kurumu öğrencilerinin genelde dikkati dağınık olur, yani bir konferansı bir saat dinleyemezler. Fakat bu okulda alt sınıftaki öğrenciler daha geniş bir kitleyi meydana getiriyordu, çocuklar son derece dikkatle hiç bir kopma yapmadan başından sonuna kadar öğretmenleriyle beraber dinlediler. Bu durum çok hoşuma gitti. Yeni gelen kuşakların çok daha bilinçli olduklarını tespit ettim. Üst sınıflara verdiğim konferansta ise, öğrenciler sanki meslektaşım gibiydi. Son derece ağırbaşlı, hazırlıklı, dinlerken neyi dinlediklerini, niçin dinlediklerini farkında olduklarını onların gözlerinden gördüm. Toparlayacak olursam Konya şehrinden son derece etkilendim. 15 yıl içerisinde Türkiye’nin idaresini ele alacak bu donanımlı gençler ve onları yetiştiren dinamik, iletişimi güçlü, girişimci öğretmenler beni son derece mutlu etti. Türkiye’nin geleceğine daha güvenle bakıyorum.” ifadelerini kullandı.

PALANCI: “ÇOCUKLARA HASTA TANISI KOYARKEN İKİ KERE DÜŞÜNELİM”

Konferansa katılan Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Palancı ise konuşmasında ‘Stres Yönetimi, odaklanma, verimli ders çalışma ’’ konularında öğrencilere bilgi aktardı. Palancı; konferans sonrasında ‘’Dikkat eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu’’ konusuna vurgu yaptı.  Palancı, “Çocuk gelişimi ve eğitimi konusu üzerine yapılan tartışmalar ne olursa olsun hepimizin az ya da çok fikir sahibi olduğu aşikârdır. Bir amaca bağlı olmaksızın bu tartışmalar çok farklı felsefi, kültürel, davranışsal ayrışılmalar içerebilmektedir. Ancak mutlak olan bir konu var oda; çocuğun kutsallığı ve korunmasının gerektiğidir. Bu önermeye ek olarak çocuk gelişimi ve yaşamı için iki temel alanın çok iyi analiz edilmesi ve ön planda tutulması gereklidir.  Bunlardan birisi eğitim diğeri ise sağlık uygulamalarıdır. Çünkü özellikle çocuk bedeni ve eğitiminde oluşan kusurlar geri döndürülemez olumsuz sonuçlara sebep olmaktadır.” açıklamalarında bulundu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Sınıf öğretmenleri 11 ay önce

Öğretmen yer değiştirme yönetmeliği sil baştan değiştirilmelidir Her öğretmenin rahatlıkla yer değiştirebildiği bir sistem geliştirilmelidir Sınıf öğretmenlerine farklı kurumlarda farklı alan sınavları açılmasını bekliyoruz farklı kurumlarda farklı kadrolar açılmalıdır müfettişlik uzmanlık müsteşarlık müdürlük şube müdürlüğü oda başkanlığı genel başkanlık denetmenlik daire başkanlığı bölge müdürlüğü danışmanlık hakimlik kaymakamlık başdanışmanı başdenetçi gibi sınavlar açılmalıdır öğretmenlere lojman tahsis edilmelidir elektrik su doğalgaz İnternet gıda ücreti bedava olmalıdır 10 yıllık öğretmenlere üniversitede hoca olma imkanı tanınmalıdır il içi ve il dışı atamada sıra sistemi daha güçlü bir şekilde geri gelmelidir il içi sıralar tekrar çalıştırılsın sınıf öğretmenlerinin yer değiştirmesi kolaylaştırılmalıdır öğretmenlere vergi muafiyeti gelsin Eğitim sistemi tamamen değiştirilmelidir Kurumlararası geçiş serbest bırakılmalıdır