banner114

Dedi: Türkiye’de bir kesim Ramazan ayında Diyanet İşleri Başkanı’nın Kur’an’dan ayetler okumasını tartışıyor. Çok trajik değil mi? Birileri bu ayetlerin varlığının farkına yeni mi vardı?

Dedim? Elbette trajik... Çok üzücü... Bunların varlığını biliyorlar ama hatırlatılmasını istemiyorlar. Diyanet İşleri Başkanı mesela hangi kitaptan öğütler okusaydı? Dostoyevski’den mi, yoksa Marks’tan pasajlar mı tavsiye etseydi!.. Dünya bir mikrobu yenemiyor. Dünyayı yeniden yaratma iddiasındakiler bir mikrop karşısında yenildiler. Diyanet İşleri Başkanı da bu olaya İslami açıdan bakarak Kur’an’dan örnekler verdi. Bunu eleştirmek asla masum bir ifade özgürlüğü olarak nitelendirilemez. Farklı cephelerden yükselen saçmalıklara bakılırsa, bu saldırılar sanki planlı bir biçimde yapılıyor. Sanki eşcinseller bir lobi gücüne ulaştı veya lobi gücü oluşturdu. Artık savunma değil, saldırıya geçtiler.

Dedi: ‘Planlı bir biçimde’ derken neyi kastediyorsunuz?

Dedim: Diyanet İşleri Başkanı’nın açıklamalarının muhatabı Baro mudur? Kaldı ki bu denli pervasız ve ahlaki olmayan ifadeler kullanarak tahrikkar ve saldırgan bir tavır takınılmıştır. Arkasından din düşmanı aydın müsveddeleri, harekata geçti. CHP’li siyasiler ise tahkim etme ve gücün ulaştığı noktayı gösterdi. Biz bu saldırıyı, dünyada güç odağı haline gelen bu lanetlenmişlerin Türkiye’de de bir lobi gücü oluşturacak seviyeye gelmelerine bağlıyoruz.

Dedi: Organizasyonların bir hedefi olur. Burada ne hedeflenmiştir? Diyanet mi yoksa Kur’an’ı Kerim mi?

Dedim: Diyanetle bir sorunları yok. Onlara dokunmadığı ve laf etmediği sürece... Kur’an’ı zaten reddediyorlar. Dolayısıyla bu tür çıkış hareketleriyle lanetlenmişlerden olduklarının hatırlatılmamasını istiyorlar. Bu bir çıkıştır ve amacı bir anlamda meşruiyet arayışıdır. Düşman gördüklerini susturup, meşruiyet zemini aramak.

Dedi: Hakikaten bu noktaya ulaşmışlarsa gerçekten vahim bir durum...

Dedim: Baksanıza tabloya... Ulaşmışlar ki lezbiyenlik bir baronun ana gündemi oluyor. Ana muhalefet partisinin bile desteğini sağlayabiliyor.

Dedi: Diyanet İşleri Başkanı’na saldırı nasıl bir artı getirebilir ki?

Dedim: Mesele Diyanet İşleri Başkanı değil ki. Mesele Kur’an-i hükümlerin diyanet diliyle hatırlatılmaması. Başka taraf hatırlatınca da ‘Radikal dinci’ diyecekler. Diyanete bu vasfı yükleyemiyorlar. Diyanet hedef yapılarak yıldırılmak isteniyor. Böylece zaman içinde makuliyet ve meşruiyyet arayacaklar.

Dedi: Hakikaten gerek Baro’nun çıkışı ve gerekse gördüğü destek şaşırtıcı. Hele hele Diyanet’in hedef yapılması, üstelik böyle bir konuda...

Dedim: Şimdiye kadar sessiz geçiştiriyorlardı. Artık tavır alacak güce ulaşıldı.

Dedi: Aydın geçinen zavallılardan biri ilginç bir yorum getirdi. “Acaba Diyanet İşleri Başkanı’nın şuur altında bu işler mi var? Onun için mi konuştu?” diyor.

Dedim: Diyanet İşleri Başkanı, verdiği örnekle Allah’ın zaman zaman günahkar kavimlere verdiği musibeti hatırlattı. Korona olayı dolayısıyla hatırlattı. Ancak, Kur’an’ın bu hükümlerinin hatırlatılması karşısında cırıltı koparanların hayat tarzlarına dokunulduğu için bağırıyor olmasınlar. Kendinden emin olanlar neden rahatsız oluyorlar?.. Bu lanetlenmişler bu cesareti nereden buldu? Belli ki artık bir lobi oluşturdular.

Dedi: Bu olay karşısında Ekrem İmamoğlu nasıl sessiz kaldı? Bunu neye bağlıyorsunuz?

Dedim: Bunlar kadar olmasa da bir şeyler söyledi. Lakin İYİ Parti tabanı var. İYİ Parti’ye rağmen konuşmaması normal. Bu lobinin uzağında da olabilir.

Dedi: CHP milletvekilleri İYİ Parti tabanını dikkate almıyorlar mı?

Dedim: Ama bu karşı çıkış CHP’nin siyasi yaklaşımını aşan bir hal... Bir güç odağından bahsediyoruz. Buna CHP’de karşı duramaz.

Dedi: Güç odağı-lobi derken sayıları böyle bir noktaya mı ulaştı?

Dedim: Sayılara takılma. Rakamlar yanıltır. Bu güç odağının gücünü kemiyetten (sayılardan) değil, keyfiyetten aldığını bilmeliyiz. Artık bu ülkede lezbiyenliğin bile açıktan tartışıldığı bir sürece girildi. Bu güce ulaştılar. Diyanet İşleri Başkanına yönelik saldırı bunu göstermek için yapıldı. Yani saldırı bir projeydi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.