banner114

Dedi: Meral Hanım’a ‘Çat Kapı’ kahvaltıya gelmek isteyen Selahattin Demirtaş’la ilgili yazınıza gelen eleştirilere ne diyorsunuz?

Dedim: Çoğunu tanımadığımız Milliyetçi görüşlü arkadaşlar, kahvaltının niceliğine hiç bakmadan Açılım Süreci’ni eleştiriyor. ‘Açılım Sürecinin proje olup olmadığını niçin yazmıyorsunuz?’ diyorlar. Hatta bazıları HDP ile açık ittifakı savunarak, ‘HDP seçmeni bu ülkenin vatandaşı değil mi?’ diyor. Ve son olarak AK Parti’den nemalanan basının AK Parti’yi desteklediğini söylüyor. Yani bizim de partiden nemalandığımız için desteklediğimiz iddia ediliyor.

Dedi: İYİ Partili dostları kızdırmış olmalısınız! Daha çok ‘Proje’ yaklaşımınıza kızıyorlar.
Dedim: Bu benim iddiam… Halen de arkasındayım. Tayyip Erdoğan’ı devirmek için Türk Milliyetçileri ile silahlı Kürtçü teröristleri veya ayrılıkçıları aynı sandığa sığdırıp, ‘Tek güç’ yapmak istiyorlar. Bunu ‘Biz Tayyip Erdoğan düşmanı değiliz’ sosu ile kaplıyorlar. Öyleyse bu hangi ilkesel ittifaktır? Vatanın ve milletin bütünlüğü için ayrılıkçı teröristle bir araya getiren ilkeler (!) hangi sebeplerdir? Proje olmazları oldurmak için çizilen yol haritasıdır. Tekrar ediyoruz. Demirtaş’ın kahvaltı mesajı bir projenin yansıması olduğu gibi Meral Hanımın Güneydoğu gerçeklerine sığınarak verdiği cevap da aynı projenin yansımasıdır. Yoksa kan davalısı bir katil ile eli silahlı terörist nasıl aynı terazide tartılır?

Dedi:Açılım Süreci’ bir proje değil miydi? Ona ne diyeceksiniz?

Dedim: Elbette ki bir projeydi. Ama yerli proje… Bizim projemiz… Onun için tutmadı ya… Onun için dış müdahale ile bozdular ya!..

Dedi: Siz Açılım Projesini desteklediniz değil mi?

Dedim: Evet destekledik. Doğru da yaptık. Halen iddia ediyor ve diyoruz ki, ‘Açılım Süreci yaşanmasaydı Kürt halkı PKK’nın iç yüzünü öğrenemeyecekti. Kürt halkı PKK’yı açılım süreci ile tanıdı. Onun içindir ki Hendek siyasetinde PKK’ya destek vermedi. Halbuki ABD ve Avrupa Kürt halkının hendek sürecinde PKK’ya destek vermesini bekledi. Müdahale için beklediler. Türkiye bu büyük badireyi Açılım Sürecinde PKK zulmünü yaşayan Kürtler sayesinde atlattı. Hani Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretlerinin bir sözü vardır. ‘Hak şerleri hayreyler’ diye. İşte tam da onu yaşadık.

Dedi: Habur’da PKK’lıların geçişi ve çadırda kurulan mahkemeler, Dolmabahçe Mutabakatı ve benzeri görüşmeler... Bunlara ne diyorsunuz?

Dedim: Bir şey diyoruz. Tek bir şey… O günkü tavizlerin ve bir araya gelmelerin veya ittifakların, görüşmelerin ve çadır mahkemelerin tamamının bir tek gayesi vardı. “PKK silah bırakacaktı” Yani her şey bu çerçeve için yapıldı. Ülke bu beladan kurtulacaktı. Adeta baldıran zehri içilip tahammül gösterildi.  Peki ya bugün!.. “PKK silah bırakacaksa HDP ile işbirliği helaldir” HDP, PKK’ya “Terör örgütüdür” diyecekse işbirliği meşrudur. HDP, PKK’ya ‘Artık yeter’ diyecekse bile meşrudur. Lakin burada meşrulaştırılmak istenen silahlı PKK’yı destekleyen HDPKK’dır. PKK’nın uzantısı HDP’dir.

Dedi: HDP seçmeni bu ülkenin vatandaşı değil mi? Onların oyları meşru değil mi?

Dedim: Onların oylarına kimse bir şey demiyor. O oyları, kurşuna çevirip devletle mücadeleye dönüştüren HDPKK’ya diyoruz. HDP çekilsin aradan ve Kürt halkı oyların tamamını CHP ve İYİ Parti’ye versin. Buna kimse bir şey demez.

Ancak 40 yıldır adı konmamış bir savaşın esiri bir ırk, aldatılarak, kandırılarak oy devşirilmektedir. HDP ile ittifak, PKK ile ittifak demektir.

Dedi: Son olarak AK Parti’den nemalandığınız için AK Parti’yi desteklediğiniz iddia ediliyor. Ya da eleştirmediğiniz…

Dedim: AK Parti’nin yanlışlarını en çok yazan gazetelerden biriyiz. Ön yargılı değiliz. Yanlışlarını açık açık söylüyor ve yazıyoruz. Milletvekillerinin, belediye başkanlarının ve teşkilatın… Bakanların ve hükümetin yanlışlarına da ‘Yanlış’ diyoruz. Hukuka gitme pahasına fikrimizin arkasında duruyoruz. Nemalanmak meselesine gelince… Asla böyle bir oyunun içinde olmadık ve olmayız. Büyükşehir’e karşı tutumumuz ortada. İsteseydik her ay reklam yayınlar, karşılığında biz de susardık. Onun için üzerimize almıyoruz. İnandığımız ve ilkelerimiz çerçevesinde yayın yapıyoruz.

Allah bize inanmadığımız ve ilkelerimize ters düşen bir yayıncılığı nasip etmesin. İlkesiz ve çıkarcı bir yayıncılığı nasip etmesin” diye de dua ediyoruz.

Vesselam…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.