banner114

HDP, PKK’nın siyasi uzantısıdır. PKK’ya rağmen HDP asla tavır belirleyemez. HDP’nin aldığı herhangi bir tavır PKK’yı rahatsız edemez. Bilakis, HDP, PKK’nın önünü açmak için tavır belirlemek zorundadır.

Daha dört ay öncesi… Sözün henüz kulaklardan pasının silinmediği 2 Mayıs 2020… İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e HDP’yi soruyorlar. Cevap net… “HDP, PKK’nın uzantısıdır” Yani herkesin bildiği gerçeği gizlemeden dile getiriyor. Millet İttifakı’nın gizli ortağı ama bir anlamda motoru sayılan HDP, buna tepki gösteriyor. Tepkileri PKK ile özdeşleştirmekten ötürü değil… Böylesi bir kabul türü zaten HDP’nin elini kolunu bağlar. CHP ile kurduğu gizli ittifak bile CHP’yi yakar. Dolayısıyla İYİ Parti’ye kendince salvo çekmeye başlıyor.

Meral Akşener’in; “HDP bize göre PKK’nın uzantısıdır” sözleri karşısında HDP; böyle olmadığını… Kendilerine iftira atıldığını… PKK ile hiçbir bağlarının bulunmadığını söylemedi veya söyleyemedi. PKK’ya ‘Terör örgütü’ demek bir yana mesafe koyabilmeye bile yanaşmayan HDP, İYİ Parti’yi ‘Seçim zamanı gizli görüşme’ yapmakla suçladı. Ardından da CHP’ye ittifak sopası salladı.

Aradan henüz 4 ay geçti. Bu kez HDP’nin terörden yargılanan hapisteki lideri bir projeyi yürürlüğe soktu.  İYİ Parti’ye yumuşak bir mesaj gönderdi. İnsanları katledenlerin insani mesaj!.. Meral Hanım’a çat kapı kahvaltıya gitme mesaj!..

Bu garip mesaja Meral Hanım. “Kan davalınız da olsa kapınızı çalanı içeri alırsınız. Gönderdikten sonra her şey eskisi gibi devam eder!..” sözleriyle naif bir cevap verdi.

Bu bir proje… HDP ile İYİ Parti’yi bir daire etrafında yakınlaştırma projesiyle karşı karşıyayız. Türk milliyetçilerine terörist Kürtçüleri masum gösterme projesi… Daha dört ay önce HDP’yi PKK’nın siyasi uzantısı olarak nitelendiren Meral Hanım, dört ay sonra birdenbire ‘Kan davalısı’ üzerinden yorum yaptı. Terör ile kan davalısı!.. Bu nasıl bir mukayesedir. Kan davalısı günün birinde kapınızı çalıp yemek isteyebilir. Ancak terörist isteyemez. Kapıya gelemez. Zira o kapı devletin kapısıdır ve silah bırakmadan gelinmez. Meral Hanım bunları bizden daha iyi bilir. Buna rağmen teröristi, katil diye nitelemiş. Zaten proje olduğu içindir ki, eli kanlı teröristi, kan davalısı katille aynı potada eritmiştir. Bir projeye böylece destek vermiştir.

Olayın ikinci ayağı ise Tayyip Erdoğan üzerinden masumlaştırma meselesidir. İYİ Parti yeni bir taktik geliştirmiş ve HDP ile gizli de olsa yapması muhtemel ittifakını masum göstermek istemektedir. Bunu da Tayyip Bey üzerinden yürütmektedir. Yukarıda iddia olarak kayda aldığımız projenin ikinci ayağı şöyle işlemektedir. “Tayyip Erdoğan’ın düşmanı değiliz!..” Tayyip Erdoğan iktidarını devirmek için HDPKK ile gizli ittifakı masum göstermek acaba nasıl izah edilebilir? CHP zaten büyük oranda HDPKK ile ittifakını gizlememektedir. Bunun siyasetteki karşılığı ‘Erdoğan’ı göndermek için HDPKK ile bile ittifak edilebilir’ anlamına gelmektedir. Böyle bir tablo Erdoğan düşmanlığı dışında acaba neyle ölçülecektir. İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu böyle bir tabloya ‘Cinnet’ demektedir. “İttifak sürecine ilkeler bağlamında bakıyoruz. Yoksa ‘Recep Tayyip Erdoğan gitsin’ diye siyasi cinnet içinde olamayız” diyor. Bu hal ve ahval hangi ilkelerle izah edilebilir? Projenin ikinci ayağı şimdilik ‘Erdoğan düşmanı değiliz’ sözleriyle örtülmek isteniyor. En başa dönersek… Demirtaş’ın kahvaltı teklifi bir projedir. Eli kanlı bir katil projesi değil, kan içici teröristin masum görünme projesidir. Sonucunu hep beraber göreceğiz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Davud 6 gün önce

i̇p, sadece bir parti değildir. neoconların türkiye uzantısıdır. nasıl ki chp küreselcilerin eline geçiti, mhp de bu ekiple ele geçirilmek istendi. aracıları fetöcü hakim, savcı vs idi. masum olmadıklarını ilk günden beri söylüyorum. burada da defalarca yorum yaptım.

Avatar
Muhsin Ali 6 gün önce

güya her bir parti barışçı, ayrıştırmayan da bir erdoğan fena... milletin aklını çeldikleri, iyi işledikleri kesin...

Avatar
Selamet Öztürk 6 gün önce

iyi parti, kısaca i̇p, erdoğan iktidarına son vermek için kurulmuştur. bunda başarılı olurlarsa chp'ye katılarak siyasal yaşamına son vereceği tahmin edilebilir. bu bakımdan düşmanları pkk, fetö asla değildir; erdoğan, bahçeli'dir.