banner114
banner146
banner122

TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş'ın Saadet Partisi İl Başkanı Cevat Kurt'a yönelik  mobbing operasyonu ve hakaretleri Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nin nasıl  bir kadro ile yönetildiğini göstermesi bakımından çok önemli. Başkan Murat Zorluoğlu, "En önemli projem, kadrom" diyerek gelmişti. İşte başkanın kadrosu!.. Kenti, kent insanını tanımaması… Beceriksizlikler, başarısızlıkları bir yana siyaseti esir almaya kalkması nasıl yorumlanmalı?… Velev ki İl Başkanı olmasın… Velev ki Cevat Kurt il başkanı olmasın. Velev ki bir vatandaş olsun... AK Parti'nin belediyesinde bir genel müdürün makamına davet ettiği bir şahsa 'Oturamazsın, ayakta kalacaksın' tavrını sergilemesi nasıl okunmalı?

Saadet Partisi İl Başkanı veya herhangi bir siyasi partinin il başkanı… Oy oranı fark etmez... Yapılan, siyasete yapılmıştır. Yapılan siyasi partilerin il başkanlarının tamamına yapılmıştır..  Yapılan en başta AK Parti İl Başkanına yapılmıştır. Emrinde çalışıyor ve hukuki hakkını kullanarak siyaset yapıyor diye bir siyasi partinin il başkanını makamına görüşmeye davet edip, kapıda 45 dakika bekletemezsin… Sonra içeri alıp, "Oturmayacaksın. Ayakta kalacaksın" diyerek mobbing çekemezsin. Hakaret edemezsin… Ve kapıyı gösterip, "Çık dışarı" diyemezsin!.. Sen kimsin Ali Tekataş? Sen atamayla orada oturan bir Genel Müdürsün... Haddini bileceksin… Hiçbir seçilmişe hakaret edemezsin… Hele hele bir il başkanına yetkini kullanarak mobbing çekemezsin…

Üzgünüz ama bir gerçeği kaydetmeliyiz... AK Parti öyle bir hale geldi ki artık hukukun üstünlüğü ile değil, gücün hukuku ile hareket ediyor.  

Trabzon AK Parti'de hiyerarşi öylesine kaybolmuş ki, kimse bu tür rezaletlere 'Dur' diyemiyor. Daha önce de Berrin Soytürk vakası yaşandı. Eşinin hatası nedeniyle Soytürk'e soruşturma açıldı. Bakın göreceksiniz il başkanı Cevat Kurt’a da soruşturma açılacak. Kulağa ne tuhaf geliyor değil mi? Bir Genel Müdür Ali Tekataş, Saadet Partisi İl Başkanına yaptığı siyasi açıklamalarından ötürü soruşturma açacak! Olayı neden Trabzon AK Parti ile ilişkilendirdi? Şimdi öğreniyoruz ki, bundan önceki belediye yönetimi de o süreçte siyasi beyanat verdiği için Saadet Partisi İl Başkanı Kurt'a soruşturma açmış ve ceza vermeye kalkmış. Yani gücün hukukunu Orhan Fevzi de kullanmış. Ahlak bazen hukuku nasıl esir alıyor!

Yanılmadık… Dün akşam saatlerinde Tekataş'ın soruşturma yazısına ulaştık. Tekataş, " Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı'nı küçük düşürücü söz ve davranışlarda bulunduğumuz ve Genel Müdürlük makamına çağrıldığınızda kamu personeline yakışmayacak davranışla hareket ettiğiniz" gerekçesini uyduruyor. Büyükşehir Başkanı'nı küçük düşürmüş!… Hangi ifadeyle, o ifadeyi de yazsaydı!… Yoksa Büyükşehir'in başarısızlıklarına methiye mi dizecekti?… Şayet hukuka aykırı, küçük düşürücü, hakaret içeren ifade varsa mahkemeye gidersiniz. Saadet Partisi'nin veya herhangi bir partinin il başkanına konuşmasından ötürü soruşturma açamazsınız. O soruşturmanın elinizde patlayacağını göreceksiniz.

Bir de Saadet'in İl Başkanı Genel müdürün odasında kamu personeline yakışmayacak davranışta bulunmuş! Ne yaptı Cevat Kurt? ‘Oturamazsın’ dendiğinde oturdu mu yoksa!… 'Çık dışarı' diye kovulduğunda kapıyı mı kilitledi yoksa! Bunlar zulmün ayak seslerine benziyor!

Son iki cümle de İYİ Parti ve CHP il başkanlarına…

Sevgili Azmi Kuvvetli… Senin, bir il bakanının hukukuna sahip çıkan açıklamalarını yürekten alkışlıyorum. Sizin siyaset bilincinize, adalet duygunuza alkış tutuyorum. Siz Cevat Kurt'a değil aslında kendinize… Trabzon siyasetine ve hatta Trabzonlulara sahip çıktınız.

Değerli Ömer Hacısalihoğlu… Dileriz bir gün bir atanmışın hakaretine uğramazsınız. Polemik olarak yorumladığınız bu olay Trabzon siyasetine, il başkanlarına ve herkese yapılmıştır. Değerlendirmemek size yakışmadı…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Trabzonlu 2 gün önce

Sadece bir soru sormak istiyorum. Bu kadar ağır ithamlar ederek yazdığınız yazının kaynağı ve kanıtı olarak sadece 2 kişi ( Ali Tekataş ve Cevat Kurt) arasında geçen diyolagda taraflardan birinin beyanına dayanarak yapmak ne kadar araştırmacı gazeteciliğinize sığar. Size ilk gelen Ali Tekataş olsaydı bu sefer Cevat Kurtu bir tiski personeli olarak siyasi partinin il başkanı sıfatını kötü kullanıyor diye böyle bir yazı yazarmıydınız? Cevat Kurtun beyanlarından başka delili var mı? Ki olsa basın açıklamasında gösterirdi bunu. Cevat kurtun bu delilsiz, belgesiz açıklamaları ile koskoca bir kurumu temsil eden Genel Müdürüne bu denli ağır ithamlar yazmak size ne kadar yakıştı.