banner114
banner146

Uzmanlara göre soğuklar başladığı için Aralık ayında pandemi Virüsü etkisini daha çok arttıracaktır. Çünkü: griple birlikte daha tehlikeli olmaktadır. Her gün vakalar artmakta ve ölü sayısı çoğalmaktadır. Avrupa’da da virüs kontrolü yüzde yüz yapılamamıştır. Türkiye’de Doğu ve Güneydoğu halkının hatta İç Anadolu halkının yüzde ellisi 18 Kasım 2021 Perşembe günü itibariyle aşı olmamış durumdadır.  Bir de grip aşısı bulunamamaktadır. Aile hekimleri eczanelere gelirse yazacaklarını vatandaşların gidip almalarını söylüyorlar. Halkın büyük bir kesimi de üç aşısını yaptırmasına rağmen bilhassa yaşlılar grip aşısı beklemektedir. Beklemeye ne gerek var? Virüs aşısını temin eden devlet grip aşısını da temin edip hastanelere ve sağlık ocaklarına göndersin. Asıl devletçilik budur. Her gün kalabalıklar eczaneler önünde sorup duruyor. Ad - soyad ve telefon yazdırıyor. Eczanelere de sıkıntı ve zulüm oluyor, vatandaşlara da.  

                   Vatandaşlar üç aşısını olmaya çalışmasına rağmen tepede yazar geçinen bazı kimseler ve hatta bazı siyasiler “aşı olmayın ilerde hasta olacaksınız. Bu aşıda yaramazlıklar var” şeklindeki telkinlerle aldatarak aşı olmayanları habire öldürüyorlar. Vatandaşlar  aldatanlara aldanmamalıdırlar. Anladık virüs de aşı da ticarete döndü amma sekiz milyar dünya nüfusunu bu hastalığa ticaret ve siyaset için duçar edenler de ölmeye ,can çekişmeye  başladılar. Zaten Âhiret imanları yoktu. Ölümden çok korkuyorlardı. Fakat iğneyi kendilerine batıramazken çıkarları için halka çuvaldız batırmaya kalkıştılar. Kendileri  çiftliklerinde havyar yiyorlar. Halkın ölmesine aldırış etmiyorlar. Sömürgeci oldukları için yanlarına kalacağını sandılar amma kendileri de kurtulamaz oldular. Bu yüzden aşı  faydalı. Çünkü olmayanlarda sorun çok. Covid Virüsü çağın kanserini bile geçti. Kanser bu kadar kısa zamanda bu kadar insan öldürmedi. Hiçbir hastalık öldürmedi. İki senedir Pandemiden halkta mutluluk kalmadı. Zenginlerde bile. Bu nedenle bu hastalıktan kurtulmak şart amma yeni dünya düzeninde asıl bu virüsü insanlığın başına musallat edenlerden kurtulmalıyız. Onları aslında dünya mahkemelerinde çekmek lâzımdır. Çünkü Virüs suçluları Savaş suçlularından daha suçludur. Can ve hayat hürriyetini  yok ediyorlar. Kavgacılık ne ki? Aşı olmayanlar veya bulaştıranlar veya hutta aşı olmamayı bile bile canlı canlı intihar etmek olarak kabul etmeyenler  de Virüs kadar tehlikeli olmaktadırlar. Zira, bu şekilde de nice insanlar ölmüştür. Çünkü Virüsün bulaşmasına çalışmışlar, ilmi reddetmişlerdir.

               Sağlık Bakanlığımız ve İl Sağlık müdürlükleri, Hastahaneler, hasta bakıcı ve hemşireler elinden geleni yaparak büyük fedâkârlık gösterdiler. İki senedir kendimizi korudur ve kurtardık. Umarız bundan sonra toplumlar da kurtulur. Zira sağlıksız hayat hemen pes eder. Tüm sorumluluk Sağlıkla mümkün. Sağlığını müdafaa  etmeyenler düşmandan daha korkunç olan görünmez düşman virüs karşısında sağlıksız nasıl galip gelebilirler.? Fakat, ilim ve tedbirle bu pandemi hastalığı yenilebilmektedir. Alışkanlar canını veriyor, sigarayı vermiyorlar. Canından vazgeçiyor ,sigaradan vazgeçmiyorlar. Halbuki bilmiyorlar ki en çok hava yoluyla geçen bu mikrop ciğerleri müdafaasız olanları hemen nakavt etmektedir. Kanser için her türlü meşru müdafaayı yapanlar; kanserden daha tehlikeli olan bu Virüs konusunda milyonlarca insanın ölmesine rağmen halâ neden gafil oluyorlar? Gafil olup gereğini yapmamak  sağlığa, canına ,vücuttaki alyuvar ve akyuvarlara da en büyük kötülüktür. İnsanları bu virüsten kurtarmak onlara en büyük sağlık iyiliğidir. En büyük mutluluktur. Herkese şifalar olsun…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.