banner114
banner146

Yedi Fark Ajans'a bu faturayı nasıl kestirdiniz?

Günebakış, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu hakkında iftara atıldığı gerekçesiyle suç du yurusu bulundu. Başkan Zorluoğlu, bunun üzerine yeni bir hamle yaparak 11 aylık dönem için tekzip istedi. Yazılanlar yalan mıydı? Ya da yalansa neden şimdiye kadar beklendi. Yine ön kesmeye çalı şan bir başkan var, ortada. Sayın Zorluoğlu, galiba eski başkanın yolunda gitmekte kararlı.

Allah selametini versin, Başkan Gümrükçüoğlu gazetede çıkan haberlere tek tek gönderdikçe, etrafindaki fırıldaklar yani günebakış düşmanları,

" Başlanım bugün Günebakış'ta köşe yazınız çıktı" diyerek takla atıyorlardı. Şimdi aynı taklaları görüyoruz. Başkan Zorluoğlu, gazeteye tekzip gönderiyor, şakşakçılar onu alkışlıyor. Çünkü, düşmanım  düşmanı dostumdur mantığıyla hareket ediyorlar. O yüzden başkanın yanında yer alıyorlar. Çünkü günebakış aykırı bir gazete, kent hassasiyeti olan bir gazete. Yazılamayanlanı yazan gazetedir. Çıkarları için yayın hayatın sürdürmüyor.

Şimdi belge sunuyorum.

Emrinde iki kameraman ve iki fotoğrafçı bulunan Sayın Zorluoğlu, yedi fark adlı ajansa (Başkan olduktan sonra Trabzon'da kuruldu) 100 bin TL değerinde

fotoğraf ve kamera çekimi yaptırıyor. Elinde son model ekipmanlar olmasına rağ men, (Drone dahil) kendi elemanları boş boş oturur ken, bu işi ihale ediyor. Bu davranışı hangi akla, man tığa ve vicdana sığıyor? Sayın başkan, kimin para sını kime dağıtıyorsun. Bu kin tekzibi bunu açıklayın. Bu faturanın devede kulak olduğunu bildiğimizi de unutmayın.

Şimdi sormak istiyorum; bu ajans dışında Trab zon'a yeni ajanslar veya belediyeye iş yapacak şir ketler gelmiş midir? Bence vaplayayım. Tabi ki gelmiştir. Önümüzdeki günlerde onların icraatları da or taya çıkacaktır. Hiçbir şey gizli kalmayacaktır.

Günnar'ın Yaver'i Akçaabat'tan ses verdi

Başkan Zorluoğlu'nun iftiralarının ardından Akçaabat'tan cılız bir ses geldi. O sesin sahibi milletvekili Adnan Gülnar'ın yaveri Murat Üçüncü'ydü... Yaver Üçüncü sosyal medya üzerinden başkana takla atıyor. Üçüncü sosyal medya hesabından kitapları alma diği için güne bakış'ın karalama kam panyası başla tıldığı yazıyor. O da biliyor, kitap işi 20 günlük bir hi kaye... günebakış başkanın yanlışlarını ve doğrularını 11 aydır yazıyor. Ama kuyruk acısı var. Sayın Günnar'ın il başkanlığı döneminde başkan yar dımcı olan Üçüncü, sık sık kalemimize düşen Günnar'ın kinini kusmaya çalışıyor, aklı sıra...

Yani Üçüncü diyor ki, siz benim vekilimi haber yaptınız, bende sizi sosyal medyaya böyle yererim. Kent için hiçbir hassasiyeti olmayan Gün nar'ı eleştiri hakkımızı elimizden al maya çalışan Murat Üçüncü, kısacasi bize, "Siz benim vekilimi dam (balıkçı barınağı) için sıraya girdiğini neden yazdınız? Diyor.Murat Üçüncü'nün paylaşımının altındaki yorumları okuyorum, birço ğunun kuyruk acısı olduğunu görü yorum. Yorum yapanların ya talebi kabul görmemiş, ya da gazetenin sayfalarına düşmüş, ceza yemiş. İşte Akçaabat'ta böyle bir meclis üyemiz var.

Neler yaptın sen öyle, Sayın Bakan

Geçen hafta Doğu ve Güneydoğu illeri mize ziyaretlerde bulundum. Karayoluyla çıktığım yolculukta, birçok ile giderek, valileri ve emniyet müdürlerini ziyaret ettim. İçişleri Ba kanı Süleyman Soy lu'nun yaptığı hamlelerin ne kadar doğru oldu ğunu bir kez daha ye rinde gördüm. 15 Tem muz sonrası ortaya çı kan ve FETÖ'nün belalısı Bakan Soylu'nun kararnamelerinden çıkan valiler ve emniyet müdürlerinin nasıl çalıştığına şahitlik ettim.

Terör belasının eline düşen çocukları analarına kavuşturan emniyet müdürlerinin sevinçlerini gördüm. Hele hele Elazığ depreminden sonra Vali Çetin Oktay Kaldirim'in vatandaşa nasıl ilaç olduğuna tanıklık ettim. Depremzedeler, 15 gün süreyle Içişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bölgede nasıl çalıştığını gözyaşları içerisinde anlattılar. Canını dişi ne takmış bir bakan, herkese çare olmuş, herkesin derdiyle dertlenmiş. Herkes adına Sayın Soylu'ya teşekkür ediyorum.

Bir de Adıya man'dan Trabzon'a tayin edilen Emniyet Müdürü Metin Alperin arkasından söylenenleri iletmek istiyorum. Kisaca Adıyamanlı ağlıyor, değerini bilin' diyor...Benden söylemesi...

Sahip çıkın toplumu ayrıştırmayın.,doktor bey

AK Parti'den aday gösterilmeyen Doktor Mahmut, yalanlarla insanlara neden hakaret ediyor? AK Parti'nin ka pısında turlayan fakat Akçaabat Beledi ye Başkanı gösterilmeyen Dr. Mahmut Haydar Ustaoğlu, AK Parti'nin karşısın da yerini alanlar arasında bulunuyor. Devlet memuru olarak görev yaptığı dö- nemlerde sosyal medya hesabından sık sık AK Parti'yi ağır sözlerle eleştiren yazılar yazmıştı. Sonra emekli oldu ve kendine İm peryal Hastane si'nde yer bul du. Doktor Mahmut'un son yazısı dikkatimi çekti. Hani şu KOCA yürekli Sağlık Bakanı var ya. Adam günlerdir didinip duruyor. Gözleri kan çanağı olmuş. Tüm ülkeye sağlık çalışanlarını sevdiren Sağlık Bakanı. Her- kes saat 21.00'de sağlık çalışanlarına elektriklerini açıp kapatarak, alkış tuta rak destek veriyor.

Ülke tam tek yürek olmuşken, Dok- tor Mahmut yine ortaya çıkıverdi. Bir yazı yazdı evlere şenlik. Millete 'Kes, gürültü yapma' diye sesleniyor. Daha da ileri gidiyor, KTU'nün batma noktasına AK Parti yüzünden geldiğini anlata maya çalışıyor. Bitmedi, insanların en büyük sevdası Trabzonspor'u yeriyor, Trabzonspor'a gösterdiğin özeni ve önemi, şehrin güzide eğitim kurumu Karadeniz Teknik Üniversitesine gösterebildin mi?' diye soruyor. Ma sum şehrin halkını suçluyor. Kinini AK Parti'ye oy verenlerden çıkarıyor.

Yazıyı okuduktan sonra yorum ya panlara baktım. Içlerinde FETÖ sevici lerini gördüm. AK Partill yöneticilerle si yasete girmeye çalıştığı günlerde çek tirdiği hatıra fotoğraflarini paylaşımların yazdıklarını da gördüm. Sonra bir bak tim ki, yazıyı CHP'nin eski il başkanı Güzide Uzun paylaşmış. Aynı kafalar orda da yorum yapıyor. Dok tor Mahmut'a hak veriyor. Hiçbiri sor gulamıyor. Çünkü düşman ortak.

Yanlışı AK Par ti'nin yöneticilerinde arıyor. Yoksa YÖK tarafında yasası ile korunan KTU yöne timini hiç suçlamiyor, Alkışı kes, aklını kullan' diyen Doktor Mahmut'a bir çift sözümüz olacak. Sen eğer AK Parti'nin Akçaabat Belediye Başkanı olsaydın, bunları yazar mıydın? Tabi ki, hayır. Onun için 'Sus Mahmut Sus', tek yü rek olduğumuz bu günlerde bari sus. Yaptığın hipokrat yeminine sadık kalarak sus. Sizler toplumu ayrıştırıyor sunuz, tek yürek olduğumuz şu günler de yazılarınızın altındaki hakaret ve kü fürleri görmüyorsunuz? Ya da görüyor, hoşunuza gidiyor, ne dersiniz...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.