banner114

Partimizin ve şehrimizin hizmetinde olacağız

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, yönetimiyle birlikte günebakış’ı ziyaret etti. günebakış’ın sorumlu yayıncılığına dikkat çeken Başkan Çebi, 2023 seçimleri ve sonrasındaki yerel seçimler için de çalışmalarına start verdiklerini kaydetti. Çebi, yönetimi hakkında da bilgi vererek, her zaman Trabzon’un menfaatleri doğrultusunda çalışacaklarını söyledi.

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, yönetimiyle birlikte günebakışı ziyaret etti. günebakış’ın sorumlu yayıncılığına dikkat çeken Başkan Çebi, 2023 seçimleri ve sonrasındaki yerel seçimler için de çalışmalarına başladıklarını kaydetti. Trabzon basınının gücüne dikkat çeken Başkan Çebi, “günebakış gazetesi şehrimizin sorunlarını dile getiren, şehrimizin meselelerine hakim olan ve şehri siyasetçiler kadar dert edinen bir yayın anlayışına sahip. Sizinle uzun yıllardan beri devam eden dostluğumuz var. Şehir hassasiyetleri ile ilgili yaptığımız istişarelerle önemli katkılarda bulundunuz.  Hem şehrimize, hem davamıza hem de partimize… Bu anlamda da hakikaten teşekkür ediyoruz. Arkadaşlarımızın da özellikle bilmesini istiyoruz. Tabii Trabzon çok dinamik bir şehir, çok hareketli bir şehir. Bana göre İstanbul’dan sonra en önemli şehirlerden birisi. Bu dinamikliğinin yanında güçlü bir basını ve medyası var. Yerel anlamda hiçbir Anadolu şehrinde olmayan basına ve medya kuruluşlarına sahip bir şehir. Bu anlamda zorluklar içinde olmanıza rağmen gayret gösteriyorsunuz. Pandemi döneminde gayret gösteriyorsunuz, emek veriyorsunuz. Ayakta durmaya çalışıyorsunuz. Bu anlamda da tebrik ediyoruz, teşekkür ediyoruz. Her türlü katkıyı vermeye hazır olduğumuzu ifade ediyoruz. Çünkü bizim için yerel basının güçlü olması, daha güzel işlere imza atması önemli.”  ifadelerini kullandı.

“PARTİMİZİN ŞEHRİMİZİN HİZMETİNDE OLACAĞIZ”

Kongreden sonraki çalışmaları hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Çebi, “Kongreden sonra hemen yürütme kurulunu oluşturduk. Saha çalışmalarına başladık. Teşkilat çalışmaları da bir yandan devam ediyor. Trabzon’un 2023 siyaseti doğrultusunda önemli beklentiler var. Sayın Cumhurbaşkanımız da Trabzon’a ayrı önem veriyor. O doğrultu da arkadaşlarımızda beraber güçlü kadro oluşturduk. 2023 seçimleri doğrultusunda, ondan sonra ki yerel seçimler doğrultusunda… Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesiyle üniversitelerimizle iletişimde olacağız. Trabzon aynı zamanda eğitim şehridir. Türkiye’de kurulan 3. teknik üniversitenin şehridir. Birazdan da Rektör Bey’i ziyaret edeceğiz.  Bu doğrultuda dünyaya yön veren siyasi dinamikleriyle iş adamlarıyla mühendis ağırlıklı bir yönetim oluşturmaya da dikkat ettik. Belediyecilik anlamında çok katkısı olacağına inandığımız avukatlarımız var. İletişim mezunu arkadaşlarımız var. Yeni katılan arkadaşlarımız var. Eskiden yönetimlerde yer almış arkadaşlarımız var. Siyasette iz bırakacak yeni arkadaşlarımız var. Hepsi ile birlikte inşallah dava yolunda partimizin hizmetinde şehrimizin hizmetinde olacağız.” şeklinde konuştu.

“GÜNEBAKIŞ CESUR YAZILARIYLA TÜRKİYE’DE GÜNDEM OLMUŞTUR”

günebakış’ın cesur yayıncılığına da dikkati çeken Çebi,  şunları kaydetti: “günebakış’ı önemli görüyoruz.  Biz sadece basın kuruluşu olarak görmediğimiz günebakış ailesini aynı zamanda bir sivil toplum örgütü gibi katkılarını biliyoruz.

Şahsen günebakış Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ali Öztürk’ü de aynı zamanda kanaat önderi olarak gördüğümü söylemeliyim.  Düşüncelerine her daim önem verdiğimiz bir abimizdir. Bu hareketin, bu davanın her zaman içinde olmuştur. Dertlerimizle dertlenmiştir. Kimsenin kolay yazamadığı dönemlerde cesur yazılarıyla Türkiye’de gündem olmuştur. Trabzon’da insanımıza moral vermiştir. Davamızdaki arkadaşlarımıza moral motivasyon vermiştir. İnanıyorum ki bundan sonra da bu şekilde devam edecektir. Bundan hiç şüphemiz yoktur.” 

KOMİSYON ÇALIŞMALARINI ANLATTI

Komisyon esaslı çalışmalar yapacağını belirten ve bu çalışmalarını da anlatan Başkan Çebi, “Yürütme Kurulu’nun dışında iki tane de komisyon kurduk. Bunlardan bir tanesi çevre ve şehircilik komisyonu. Çok önemsediğimiz bir komisyon. Başkanlığına da Doç. Dr. Mukaddes Ataman yüksek mimar kadın arkadaşımızı getirdik. Bir de AR-GE komisyonu kurduk. Son yaşanan elektronik anlamdaki, iletişim anlamındaki gelişmeleri inceledik.  Uzay projeleri gençliğin ilgi alanları bu komisyonda çalışılacak. İskender Kara arkadaşımızı da başkanlığına getirdik. İnsan Hakları Komisyonu kurduk. O komisyonda da bir avukat arkadaşımızla çalışacağız. Birim başkanlığı olmadığı için öyle bir komisyon kurma ihtiyacı hissettik. Bir de danışmanlık anlamında destek alacağımız birkaç konu var. Bunlardan en önemlisi sosyolog ve siyaset bilimcisi desteği... Yeni seçmen kitlesinin neye göre, hangi yöne gittiğini belirleyecek bizi de yönlendirecek fikir dünyamızı açacak bir danışmanlık oluşturacağız. Ayrıca Trabzon turizm kentidir. Bizi yönlendirecek, fikir dünyamıza ve turizme katkı sunacak bir komisyon oluşturacağız. Tabii Trabzon spor bir kentidir. Bundan 15-20 yıl önce herkes futboldan başka tesis Trabzon’da yoktur diye biliyordu. Bugün yapılan tesislerle her türlü sporda önemli başarılara imza atıyoruz. Nüfusa göre baktığımızda Trabzon’daki spor tesisleri çok üst düzeyde. Bu alana da katkı sunacak bir çalışma yapacağız.” diye konuştu.

2023 SEÇİMLERİ ÇOK ÖNEMLİ

Hükümetin çalışmalarıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Çebi, “Hükümetimizin bu anlamda yatırımları önemli ve çok değerli. Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi son 18 yılda Trabzon’a eski parayla 35 katrilyon yatırım yapıldı. Bu rakam yeni gençlikte ne ifade ediyor. Her yıla 2,5 katrilyon düşüyor. Büyük bir rakam. Türkiye artık bağımlı değil. ‘Acaba Avrupa, Rusya, Amerika ne der’ diye korktuğu konuları bugün hayata geçiriyor. Rahmetli Menderesi idam ederken yanında Maliye Bakanı’nı da idam eden zihniyet vardı. Milli ve yerli ekonomi modeli için Rahmetli Erbakan Hoca’ya yapılan zulüm, 28 Şubat… Milli ve yerli ekonomi modeli için aynı endişeleri milletimiz taşıyordu ama AK Parti iktidarında bunları yerle bir ettik. Kimsenin konuşmaya bile cesaret edemediği uygulamaları hayata geçirdik. Enerji yatırımları için sokakta herkes ‘Enerji yatırımlarına müsaade edilmez.’ diyordu. Akdeniz’de Karadeniz’de ciddi enerji kaynakları bulduk. Üstüne üstüne gidiyoruz. Mavi Vatan tabirini bugüne kadar kimse bilmiyordu. Bilse de konuşmuyordu. Çünkü karşılığı yoktu. Kimse kara toprakları dışında bu tabiri kullanmadı. Bu önemli bir şey. Libya’yla anlaşma… Dünya bu anlaşmaları kendine açılmış olan savaş olarak görürdü. Hala da görüyor. Ama 100 yılda bir gelir dediğimiz cesur, dik duran, sağlam imanıyla birlikte bu milletin önüne bir lider çıktı. O lider yürüdükçe millette arkasından yürüyor hamdolsun. Karabağ’daki destan kolay bir destan değildi. Kimse bunu hayal edemezdi. Bu doğrultu da bu inançla kadrolarımızla birlikte seferber olacağız. 2023 seçimleri çok önemli. Bu seçimlerde Ortahisar ilçesi Türkiye’de 23 ilden daha büyük nüfusa sahip. 330 bin 373 sayıma giren nüfus olan ama gerçekte kış aylarında 400 bin yaz aylarında 600 bin olan nüfusa çıkan dinamik bir şehir. Bölgenin bağlantı yollarının üzerinde olduğu bir şehir. Bütün bu hassasiyetleri de düşünerek gelecek seçimlerde de de siyaset yapma imkanı sunacak kadrolar yetiştirecek bir anlayışla farklı ve özgün bir yönetim oluşturduk.  Bu kadronun sahaya yansıması önemli. Sahaya yansımasını önemsediğimi bir kez daha ifade ediyorum. Seferber olacağız ve başaracağız.” ifadelerini kullandı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.