banner114
banner146
banner122

Trabzon Sivil İnisiyatif, '15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı'nda bir araya gelerek 104 emekli amiralin yayınladığı tehdit kokan bildiriye meydan okudu. Dernek üyeleri basın açıklamasının ardından toplu halde Trabzon Adliyesine giderek 104 emekli amiral hakkında suç durusunda bulundukları dilekçelerini teslim etti.

Trabzon Sivil İnisiyatif adına açıklamalarda bulunan Birlik Vakfı Başkanı Zekeriya Ertürk, bildirinin kabul edilemez olduğuna dikkati çekerek, sert eleştirilerde bulundu. Ertürk, “Cehennem olsa gelen, göğsümüzde söndürürüz. Bu yol ki Hak yoludur, dönme bilmeyiz, yürürüz; Geçmişi adalet, hürriyet, şan, şeref ve kahramanlıkla yoğrulmuş bu aziz millet, tarihin en organize ve en alçakça saldırılarına karşı göğsünü siper etmiş; vatanına, bayrağına, namusuna asla namahrem eli değdirtmemiştir. Kendisine vurulmak isteyen prangaları kırıp atmış, kendisini tarih sahnesinin dışına atmak isteyen dahili ve harici düşmanlarına unutamayacakları hezimetler yaşatmıştır.”sözleriyle darbeler karşısında Türk milletinin sergileyeceği beraberlik tutumunu anlattı.

15 TEMMUZ’DAKİ AZİZ DURUŞU HATIRLASINLAR

104 eski amiralin bir araya gelerek altına imza arttıkları muhtıra benzeri bildirinin ifade özgürlüğü kapsamına giren masum bir beyanat olmadığını söyleyen Ertürk, “Geçen gece, 15 Temmuzda, bu mihraklara, aziz milletimizin vermiş olduğu dersi idrak edemeyen, kendisini millet iradesinin üzerinde gören bir grup emekli amiral, vesayet dönemlerine özlem duyan bir açıklama yayınlamışlardır. Eski Türkiye’de kalmış köhne bir zihniyetin hazırladığı bu açıklamayla, Silahlı Kuvvetler dâhil olmak üzere devletin kurumlarının milletin hizmetinde olmasından duyulan rahatsızlık açık edilmiştir. Eski düzenin kafasını konuşturan bu 104 vesayet mankurtu; Kanal İstanbul ve Montrö anlaşmasına dair cümleler üzerinden “fikir beyanı” adı altında gece yarısı deklare ettikleri “muhtıra çağrışımlı” bir açıklamayla siyasete ve millet iradesine müdahale etme niyetlerini beyan etmişlerdir. Millet iradesinin üstünde başka bir iradeyi özleyen, antidemokratik girişimlerden, darbe imalı bildirilerden medet uman, milletin kendilerine vermiş olduğu o rütbeleri milletine karşı kullanmaya kalkan bedbahtlar; bir sonuç alacağını düşünüyorlarsa 15 Temmuz'da bu aziz milletin duruşunu hatırlasınlar. Hatırlasınlar da bilsinler ki bizler onlara ve karanlık uzantılarına karşı hala burada dimdik ayaktayız.” ifadelerini kullandı.

DARBELER MİLLETİN EGEMENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKAR

Ertürk, emekli amirallerin yaptığı bildirinin, Silahlı Kuvvetler bünyesinden vesayetçileri ayıklama, ve temizleme politikasının ne kadar doğru bir karar olduğunun altını çizerek, “15 Temmuz’da kursaklarında kalan heveslerin, FETÖ ayarlı açıklamanın satır aralarına gizlenmiş bir şekilde görüyor, kirli niyetlerini not ediyoruz. 15 Temmuz gecesi bütün vahşetiyle uygulanan ihanet planlarının milletimizin çelik göğsüne çarparak nasıl suya düştüğünü hatırlatıyor, bu açıklamayla aşikâr edilen kirli niyetlerin de aynı şekilde tarihin çöp sepetine gönderileceğini ilan ediyoruz. Amiral eskilerinin bu açıklaması, Silahlı Kuvvetler bünyesinden vesayetçileri ayıklama, hainleri temizleme politikasının ne kadar isabetli olduğunu bir kez daha teyit ve tenkit etmiştir. Vesayet virüsünden kurtulamamış bir kısım muhterisin,  sözde beka endişesi kisvesiyle siyasete müdahale etme cüretleri; milletin gözünde ihanetin, akılsızlığın ve ahlaksızlığın göstergesidir. Hâlbuki ülkenin bekasını, milletin egemenliğini tehlikeye sokan şey, 10 yılda bir yapılan darbelerdir. Bu darbelerle milletin kayaklarının nasıl sömürüldüğü, ülkenin dış mihrakların operasyon sahası haline nasıl getirildiği milletin malumudur.” şeklinde konuştu.

HODRİ MEYDAN!

Ertürk, Darbecilere karşı Türk milletinin her zaman milli iradeden yana tavır ve tutum sergileyeceğini söyleyerek darbecilere hodri meydan dedi. Ertürk, “Unutulmamalıdır ki 15 Temmuz gecesi darbeyi önleyen, darbecilere meydanları dar eden bu aziz millet, Türkiye’nin tarihinden vesayetin izlerini, yarınından muhtıra ve darbe fikrini söküp atmıştır. Bizler, darbenin kendisi bir yana, imasına dahi tahammülümüzün olmadığını; şehitlere verdiğimiz sözümüzün arkasında, millet iradesinin yanında, darbelerin ve ihanetin karşısında durmaya devam edeceğimizi buradan ilan ediyoruz. Aynı zamanda millet iradesine karşı müdahale hevesi barındıran bu hadsiz açıklama ve bu açıklamaya imza atanlar hakkında da savcılığa suç duyurusunda bulunacağımızı belirtiyoruz. Devletimizin, milletimizi geren, iradesine dokunmak isteyen, birliğimize kasteden bu eller hakkında, arkasındaki karanlık şer odaklarını da ortaya çıkararak gerekeni yapacağına inancımız tamdır. Hodri meydan!  Milletimizin emrinde ve hizmetinde olmayı en yüksek rütbe ve en büyük şeref kabul eden bizler,  dün olduğu gibi bugün de vatan nöbetindeyiz. Dâhili ve harici tüm şer odakları bilmelidir ki biz bir ölür bin diriliriz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” Sözlerini kullandıktan sonra Trabzon Sivil İnisiyatif Derneğiyle birlikte Trabzon adliyesine giderek 104 emekli amiral hakkında suç duyurusu dilekçelerini teslim etti.

Haber::Fatoş Batman

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.