banner114

Ateist dedi ki; Korona ateist çıktı. Bilimin değerini hatırlattı. Şeyhlerin, hoca efendilerin etkisizliğini ispatladı. Kutsal sayılan yerlere gidişi bitirdi. Umreye gidenlere bulaşıp, gittiklerine pişman etti. Herkesi alkole (kolonya) muhtaç etti.

Ateiste dedik ki; Korona ateist değildir. Bilakis insanları etkileme gücü, Allah’ın izin verdiği kadardır. Bilimin, ilmin bu çağda bile yetersizliğini gözler önüne serdi. Allahlık taslayan insanlara had bildirdi. Şeyhler-hoca efendiler zaten güç sahibi değildiler. Ya kendilerini öyle gösterdiler, ya dışardakiler öyle zannettiler. Güç sahibi yalnız Allah’tır. O’nun vekili de yoktur.

Kutsal sayılan yerlere gidiş bitmedi. Sadece ertelendi. Üstelik bu bir imtihan… Hasret kalmak, hasreti büyütme imtihanı. Oralara kıyamete kadar gidilecek. Allah, evine giden yolu kapatmaz.

Umreye gidenlerin pişman olup olmadıklarını bilmiyoruz ama Avrupa’ya gidenlerin nasıl kaçtıklarını, ıssız-bucaksız köylere sığındıklarını görüyoruz.

Kimse alkole muhtaç olmadı. Bilakis, korona İslam’ın temizlik emrini hatırlattı. Farzları ve sünnetleri yerine getiren Müslüman ne kadar da temiz olduğunu gösterdi. Ateistler bile artık klozetlerine taharet musluğu taktırdı.

Müslüman, temizlediği ve güzel koktuğu için kolonyaya zaten sahip çıktı. Sadece içilen, sarhoş eden alkole karşı… Yoksa içki içmeyi koronanın ilacı mı zannettin cahil ateist…

Ateist dedi ki; Korona komünisttir… Sınıf ayrımı yapmadan, sınır tanımadan yayıldı. Ama yoksul güney yarım küreye değil, görece zengin kuzey yarım küreye musallat oldu.

Ateiste dedik ki; Koronanın dini, ideolojisi yok… İzin verildiği yerlere gitti. Allah koronayı fakir-fukara, çaresiz Afrika’dan uzak tuttu. Güneş ve sıcak özelliği ile mazlum ve mağdur Afrika ve Ortadoğu musibetten korundu. Bu ancak, bir mutlak irade ile olabilir. Afrika’yı sömürenler, insanlara zulmedenler, insanların ölümlerini ‘Sinek ölümü’ hükmünde gören Avrupa ve Çin-Hindistan ve diğerleri şimdi bir mikropla boğuşuyor. Dünyaya kafa tutanlar bir mikrop karşısında çaresizliklerini ilan ettiler. Kendilerini karantinaya aldılar. Rabbim dilerse korona o karantinayı aşacak bin türlü yol bulur. Korona bir emir eridir.

Ateist dedi ki; Korona anarşisttir. Devlet, otorite, güç tanımadı. Yöneticileri-egemenleri de hasta etti. Engel olamadılar.

Ateiste dedik ki; Korona anarşist değildir. Emredildiği üzere fonksiyon icra eden bir yaratıktır. Anarşist, zengin-fakir, güçlü-zayıf ayrımı yapmaz. Halbuki korona fakir, zayıf, mağdur ve mazlum milletleri es geçmiştir. Anarşistin ölçüsü yoktur. Halbuki korona ölçülü hareket etmektedir.

Ateist dedi ki; Korona hijyencidir ve aile dostudur… Temizliği ve hijyeni hatırlattı. Temizliği ve temiz toplumu düşünmeye başladık. Evde daha çok zaman geçirerek, aile iletişimi ve kitap okumayı hatırladık!...

Ateiste dedik ki; Korona hijyenci değil, hijyenin yok ettiği bir nesnedir. Yani hijyene düşmandır. Aile dostu değildir, aileleri üzendir. Temizlik İslam’ın emirlerinden biridir. İmanın yarısıdır. İslam’ın ilk emri de ‘Oku’dur. Ama ateist bunları bilmez. Pis ateist, temizliği adeta korona ile öğrenir. Zavallı ateist, aile kavramını ve ev olmanın keyfiyetini koronadan öğrenecek kadar sefil ve çaresizdir.

Korona, ateistlerin ne kadar sefil ve zavallı olduklarını göstermiştir.

Korona, Allah’ın varlığını, gücünü ve mutlak iradesini hatırlatmıştır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
salim 5 ay önce

çok güzel bir yazı.anlayanlar için.