banner114

CHP Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu’nu belki en yakından tanıyanlardan biriyiz. Trabzon/KTÜ hayatı… Refah Partisi’nden milletvekili oluşu… Tatmin olmayışı… Daha sonraki arayışlar ve CHP’ye savruluş... “Bugünkü şartlar olsaydı, Mehmet Hoca HDP’de siyaset yapardı” diye düşünüyoruz. Dolayısıyla Sayın Bekaroğlu’nun HDP ile dostluğuna buradan bakınız.

Bekaroğlu için siyasetin bir tek karşılığı var!.. Recep Tayyip Erdoğan’a ‘Bak gördün mü’ diyebilmek!.. Kiminle, nasıl ve ne şekilde işbirliğinin hiçbir önemi yok. ABD ile HDPKK ile, CHP ile, İYİ Parti ile farketmez! Fikrine, zikrine yüzde yüz karşı olduklarıyla da… İsrail veya ABD ile de FETÖ ile de işbirliği yapmaya hazır bir psikoloji... CHP ve HDP’nin psikolojisi... Şimdi şu psikolojiye dikkat ediniz… AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Ekrem İmamoğlu için ‘Perde arkasında bazı terör gruplarının desteği var’ açıklamasını yaptı. Sayın Kurtulmuş bu ifadelerle, bugün FETÖ’nün  İstanbul seçimleriyle ilgili duruşuna işaret etti.

Prof. Dr. Bekaroğlu hemen devreye girdi. Bilinen şeyi, bilinmeyenmiş gibi söyleyip eski Genel Başkanını üstü kapalı bir biçimde tehdit etti.  “Lütfen susun. Yoksa 2012’de HAS Parti’yi kapatıp AKP’ye katılırken hangi terör örgütü ile kimler aracılığı ile neler konuştuğunuzu açıklarım” ifadeleriyle... Buradan anlıyoruz ki, HAS Parti’nin kendini feshedip AK Parti’ye katıldığı süreçte FETÖ’de devrede… Numan Bey’e “Katılmayın!.. Sizi destekleyeceğiz”.. Gelecek sizin olacak!..” dediklerini bilenlerdeniz. Numan Bey’in bunlara prim vermeyip yola devam ettiğini izledik.  Bekaroğlu partinin içindeydi. Belki farklı bilgilere de sahip olmuş olabilir. Lakin 2012’deki FETÖ, Tayyip Bey’le ilgili kararını vermişti. Yine de Numan Bey’le daha farklı görüşmeler yapmış olabilirler! Bugün bunların hiçbir önemi yok.

Öyle ya da böyle… Bunların bugün hiçbir anlamı yok çünkü, FETÖ’nün tanınamadığı dönemlerdi.  2013 yılından itibaren… Yani FETÖ’nün gerçek yüzü ortaya çıktıktan sonraki dönem önemli. FETÖ’nün, İslâmı tahrip etmek için Siyonizm’in kullandığı bir örgüt olduğu anlaşıldıktan sonraki dönemlir önemli.

Numan Kurtulmuş’un yahut ötekilerin FETÖ ile görüşmeleri 2012 yılında… 2012 yılında Fethullah Hareketinin kullanışlı bir terör hareketi olduğunu kimse bilmiyor. Ama bugün biliyor ve biliniyor. Bugün FETÖ’den destek alan bir hareketi masum göstermek için, “geçmişte sen de alıyordun!..” denebilir mi? Bekaroğlu, Numan Bey’i tehdit ederken tam da bunu diyor. Yani Bekaroğlu, ‘Böyle bir şey yok ve olamaz’ demiyor. “Sus!.. Yoksa ben de senin 2012’deki görüşmelerini açıklarım” diyor. Bu yaklaşım, en başta kayıt düştüğümüz ‘Erdoğan düşmanlığının karşılığı… Savrulmanın sonuçlarını göstermesi bakımından çok önemli. Karşımızda FETÖ ile işbirliği suçlaması karşısında,” Ben de 2012’de olanları anlatırım ha!..” diyen bir Mehmet Bekaroğlu var.

***

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun inançlı insanlara karşı olan tavrı herkesin malumu… Buradan bir örnek vermeyeceğiz. İstanbul Fatih’teki Hızır Bey’in kabrini ziyaret ederken şekle uyup başını kapatmasını da anlamsız bulanlardanız. Anlamlı olanı, Kaftancıoğlu’na başörtüsü giydirerek sosyal medyada dolaştıranlara verdiği cevap… “Fotomontajla kadınları aşağılıyorlar aslında. Kadınların özgür iradesiyle karar verecekleri her şekle ve renge saygı duymak zorundasınız” demiş. İfadenin ikinci bölümü doğru. Ancak ilk bölümündeki yaklaşım nasıl bir yorumdur? Kaftancıoğlu’nun başına başörtüsü giydirmek!.. Yani O’nu başörtülü olarak göstermek aşağılamak anlamına mı geliyor? Burada aşağılayıcı unsur nedir? Başörtüsü mü, montajcılar mı? Bu nasıl bir bakış açısıdır. Aksine bu sözler ve bu yaklaşım başörtülü kadınları aşağılayıcı bir yaklaşımdır.  Tam da Kaftancıoğlu’nu anlatmaktadır.

Hani bir erkeğin başına başörtüsü montajlayarak,  O’nu kadın gibi sunmak değil mesele… Bir kadının başına başörtüsü montajlamak!.. Kadına has bir şeyi yakıştırmak...  Bir fötr montajlasalardı!.. Ya da Hinduların kullandığı tipte bir atkı!.. Acaba Kaftancıoğlu yine böyle yorumlar mıydı?.. Bilmem anlatabildik mi?

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.