banner114

Türkiye’de hiç örneği olmayan ve belki olmayacak bir biçimde… Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderin arkasında açık destekle durmasına rağmen kongre kaybeden ve il başkanı seçilemeyen… İlginç biçimde daha sonra önce Bakan yardımcısı sonra milletvekili yapılan bir vekilimize …Muhammet Balta’ya cevap vereceğiz. Bırakınız toplumun bakışını… Kendi partisinin tabanı bile il başkanı yapmazken vekil yapılan milletvekilimize ikinci kez cevap vereceğiz.

Erzincan-Trabzon Demiryolu hattının Aşkale-Rize güzergahına kaydırılmaya çalışıldığına dair bilgi ve belgeler bize geldiğinde ilk olarak STK’larla bir araya geldik. Gördük ki başta Demiryolu Platformu üyeleri olmak üzere STK’larımızın da gelişmelerden haberi varmış. Yani biz bir spekülasyonun peşinde koşmadık. Biz, bu milletvekilimizin de gelişmeden haberdar olduğuna ancak işine ‘Sessizlik’ geldiği için sustuğuna inanıyoruz. Şimdi kalkıp spekülasyon demesini samimi bulmuyoruz. Diyelim ki bizim yayınladığımız belgeleri görmedi!.. STK’ların feryatlarına da inanmadı!. Rize Milletvekili Sayın Muhammet Avcı’nın sosyal medya mesajlarını da mı görmedi? Tekrar ediyoruz. Gördü ama görmezlikten geldi. İşte bu noktada şu iddiamızı kamuoyu ile paylaştık. “Trabzon ayakta… Siyaset-STK’lar infial halinde. İki vekil ise susuyor. Bu iki vekilin bu dönem 3.ve son dönemleri. ‘Belki yine vekil yapılırız. Bu konuda Rize’ye karşı konuşup vekillikten olmayalım’ biçiminde düşünüp susmuş olmasınlar” Zira Teşkilatlanma Genel Başkan Yardımcısı Muhammet Avcı konuştu. Söyleyecekleri her söz Avcı’ya karşı söylenmiş kabul edilebilirdi!..  Bu bir serzenişti. Serzenişimiz, milletvekili Muhammet Balta’nın zoruna gitmiş. Bize karşı çirkin ve sokak ağzı ifadeler sarf etmiş!..

Balta diyor ki; Milletimizin yanındayız. Trabzon adına söz verdiğimiz projelerin kesinlikle birilerinin söylediği gibi gelecek hesapları yaparak bizi birbirimize düşürmeye çalışan şeytanivari yazanları kınıyorum.

günebakış diyor ki; Milletinin ve şehrinin yanında olan milletvekili onlarca STK ayağa kalkmış kent hukukunu savunurken iki kelime ederdi! Sözün nereye gideceğinin hesabını yapmazdı!..  Şeytani düşünce, kent ayakta iken sessiz kalıp, iş açığa çıkınca ortaya çıkıp ahkam kesmektir. Şeytanlarla yol arkadaşlığı yapmayanlardanız.

Balta diyor ki; Şahsi çıkar ve geleceğimizi milletimizin, devletimizin ve partimizin üzerinde tutmadık. Şahsi geleceklerini onların üzerinde tutan alçak ve haindir.

günebakış diyor ki; Sana ve birlikte hareket ettiklerine iki kelime yazılınca hemen cevap yetiştiriyorsun da, Genel Başkanına ve partine ve parti değerlerine hakaret edenlere neden bir tek kelime söylemiyorsun? Yoksa sen yalnızca kendinle ilgili yazılıp çizilenlerle mi ilgileniyorsun? Onlarca somut örnek verebiliriz.

Balta diyor ki; Teşkilatı birbirine düşüren böyle alçaklık olmaz. Bunlara sessiz kalamayız. Bunlar vatansever gibi görünüp, sahte Trabzonlu gibi gözüküp kendi şahsi çıkarları uğruna şehri dizayn etmeye çalışanlardır.

günebakış diyor ki; Teşkilat içine nifak sokan ve sürdüren sizlersiniz. Ekipçilik-hizipçilik sizin işiniz. Biz sadece size ayna tutuyoruz. Vatanseverliğimiz ise sizin hayallerinizin çok ötesinde ve sizin tartışamayacağınız kadar kadimdir. Trabzonlunun sahtesine gelince… Birincisi tam da size yakıştığı gibi yorumladınız!.. Trabzonluluğun tarifi ve sahiplenme duygusu çap ister, vizyon ister. Bu da senin sorunun. Kişisel çıkarlar uğruna kenti dizayn etme yalanı senin ağzının sakızı olmuş. Senden, partinin yetkililerinden ve iddianı ispatlayacak bir tek bürokrattan örnek veremezsin. günebakış’ın gücü ve toplumsal desteğini dizayn olarak göstermek istiyorsun.

Balta diyor ki; Dava arkadaşlarımız hakkında farklı olumsuzluklar  varsa gerçekten şahsi çıkar ve menfaatleri uğruna bir şeyler yapıyorlarsa kendi aramızda hesabını sorarız.

günebakış diyor ki; Bırak hesap sormayı siz ancak ifşa edeni, ortaya çıkaranı suçlarsınız. Partiyi inişe bu  anlayış geçirdi. Sadece bir örnek vereceğiz. Trabzon’daki TİSKİ ihalelerinin Van’dan gelen müteahhitlere verilmesi sizce hesap sormaya veya sorulmaya değer mi? Bu sadece bir örnek… Diğer ihaleleri ve şehre karşı yapılan işleri yazmıyoruz. Çünkü sen arkasında olduğunu en başta ilan ettin.

Sayın Balta… Bu bölgenin, bu kentin yetiştirdiği dava ve ahlak adamı olma iddiasını sürdürebilen bir gazeteciyiz. Bunun için Allah’a şükrediyoruz. İnandıklarımızı, gördüklerimizi, kanaat getirdiklerimizi evet fütursuzca yazacağız. Yazmaya da devam edeceğiz. Bunlara alçaklık diyenler, boylarının uzunluğuna değil seviyelerine baksın.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ali demir 4 gün önce

Ağzınıza sağlık Ali bey.vermissiniz ayakcinin ağzının payını.