banner114

AK Parti Milletvekili Muhammet Balta, bir internet sitesinin canlı yayınında bizi hedef almış. Gazeteci arkadaşımız kendisine TİSKİ’de yaşananlarla ilgili görüşlerini sormuş. ‘Bir araştırmanız oldu mu?’ ifadeleriyle de söyleyeceklerinin bir bilgiye dayanıp dayanmadığını en başından sorgulamış. Ancak vekil Balta’nın TİSKİ’deki olayları yorumlamak yerine hedefine bizi koymuş. Cevabı, ne bir araştırmaya ne bir gerçeğe dayanıyor. Şahsımıza karşı tamamen hissi, kin ve öfke dolu yalan ve iftiralar sıralamış. Vekil Balta, “Trabzon’da AK Parti’nin içinde bir zihniyet olduğunu (Milli Görüş anlayışını kastediyor), bu zihniyetin partiyi yönetmek istediğini” iddia ediyor. Onlar üzerinden de şahsıma yönelerek “istekleri olmayınca da AK Partili yetkilileri itibarsızlaştırmak için yayınlar yapıyor.” Demiş. TİSKİ’de neler olduğunu anlatmamış, Milli Görüş düşmanlığını ve şahsıma olan öfkesini kusmuş. Balta’nın söylemlerini 10 maddede topladık. İbretlik söylemler aynı zamanda AK Parti’nin halini de gösteriyor. İsim vermeden şahsımı ve temsil iddiasında olduğum İslamcı anlayışı kasteden Balta’ya madde madde ve kendi söylemleri üzerinden cevap vereceğiz.

1-Balta diyor ki:Bir milletin yetki verdiği, milletin oylarıyla seçilen belediye meclis üyeleri, belediye başkanları ve milletvekilleri vardır. İşte bütün bu yapılara karşı dışarıdan müdahalelerle beraber bu yapıları yönetmeye çalışan ve kendisini güç kabul eden farklı kişiler var

Öztürk diyor ki; Milletin oylarıyla seçilen belediye meclis üyeleri, başkanlar ve milletvekillerini yönetmek gibi absürt bir niyetimiz ve irademiz asla olmadı, olamaz… Ey Muhammet Balta! Şunu söyleyebilir misin? 26 yıllık siyaset hayatın olduğunu ifade ediyorsun. Ali Öztürk 1 kez olsun seni arayıp; a) reklam istedi mi? b) işe adam koymanı istedi mi? c) Trabzon’da herhangi bir kuruma bir yetkili ataması veya görevden alınması için aracılık etti mi? İl genel meclis üyeliği, il başkanlığı, bakan yardımcılığı ve milletvekilliği yaptın. Şahsıma yüklediğin vasıflar tamamen yalan ve iftira… Kendi üzerinden cevap ver!.. Senden bugüne kadar bu kenti veya partini yönetmek adına ne istedik!.. Hemen her makamda bulundun. Seni nasıl yönetmek istedik? Sadece bir örnek verebilir misin?

2-Balta diyor ki;Belediye Başkanımızın kendisini oraya getirenlere karşı sorumluluğu var. 5 yılın sonunda terazi kurulacak. Onunla birlikte karar verilecek!..”

Öztürk diyor ki; İşte senin vizyonun ve siyaset anlayışın bu kadar!.. Peki bu 5 yılda vatandaşın seçtiği o belediye başkanını kim denetleyecek? Doğru- yanlışları kim seslendirecek? Basının denetim görevi yok mu Sayın Balta? İşte o denetim görevine siz ‘Yönetmek istiyor’ diyorsunuz.

3- Balta diyor ki; (Görevden alınan Berrin Soygenç ile ilgili konuşuyor) “İnsanların bir ekiple çalışmasına saygı duymak lazım. TİSKİ olayında şunu kabul edemeyiz. Bir görev değişikliğinde, görev değişikliği yapılan şahsın yakını giderek bir genel müdürü tehdit edemez. Belediye Başkanı yetkisini kullanmıştır.”

Öztürk diyor ki; Ajitasyon yapma Muhammet Balta!.. Görevden alınan ve bugün adeta mobbing uygulanan senin partinin kurucu kadın kolları başkanı. Kaldı ki kimse görevden almayı veya çirkin saldırıyı tartışmıyor. Tartışılan mesele AK Partili bir belediyenin AK Parti Kurucu Kadın Kolları Başkanına 1 yıldır adeta mobbing uygulamasıdır. AK Parti Kurucu Kadın Kolları Başkanı Berrin Soygenç, görevden 1 yıl önce alındı. Bugün onu tartışmıyoruz. Aradan geçen bu 1 yılda peşi bırakılamadı. Yıllık izni verilmek istenmedi. İl başkanı araya girip ricacı oldu.  İzni öyle verildi. (İl başkanını arayıp konuştun mu?) Raporu hakem hastanesine yollandı. Başına müdür atayıp gözetim altında tutuldu. Tuvalete gidişi bile takibe alındı. Bunların şahitleri var. Onlarla konuşacak kadar adaletin var mı? Gazeteci sana en başta soruyu sorarken ‘Bu konu hakkında bir araştırma yaptın mı?’ diye sordu. Aynı soruyu ben de soruyorum. O kadın senin bacın… O bir kadın… Senin yakının da olabilirdi. Kaldı ki senin partinin kurucu başkanlarından… Sen ne biçim partilisin? Hiç empati yapıp gidip yaşananları sorguladın mı?

4- Balta diyor ki;TİSKİ’nin bahsettiği bir basın kuruluşu var. Bu basın, yıllardan beri iktidar partisini kendi kafasında dizayn ettiği tamamen doğru. Kendisinin düşünceleri olmadığı zaman yanlış deyip yalan ve iftiralarla o kişiyi sindirmeye çalışıyor.”

Öztürk diyor ki; Yalan ve iftira sen atıyorsun Muhammet Balta. Ben ilke adamıyım. AK Parti bir yetkili yanlış yaparsa onu ilkeler çerçevesinde (Her partiliyi kendi ilkelerimiz ve kentin çıkarları çerçevesinde değerlendiririz) yorumlar ve yazarız. Burada yalnızca ilkeler geçerlidir.  Tıpkı bugün olduğu gibi. Derdimiz ne yönetmek ne para, ne çıkar talep etmektir. Hemen hiç bir noktada örtüşmeyen bir yönetimle karşı karşıyayız. Ne kentin çıkarlarında ne parti ne dava ekseninde... Ne hazindir ki işte bu yaklaşımımıza sen bilerek ve çarpıtarak ‘Şehri yönetmek istiyor’ diyorsun.

Evet, ben bir dava ve ilke adamıyım. Senin ‘Farklı zihniyet’ dediğin o zihniyetin bir mensubuyum. Senin o zihniyetle ve benimle kavgan yeni değil. Sen il başkanıyken belediye meclis üyeliğine seçilen başörtülü Av. Saadet Saban’a başörtüsünü çıkarmasını şart koşmadın mı? Bunu kendi ağzınla açıklamadın mı? Bugünkü başkan Murat Zorluoğlu da başörtülü 3 daire başkanını görevden aldı. Mahkemede hakkını arıyor diye birinin peşini bırakmayıp adeta mobbing uyguladı. TİSKİ olaylarında bunlar var. Onun için mi arkasındasın. Sen o zaman AK Parti de hangi zihniyeti temsil ediyorsun?

Devamı gelecek!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
belediyece 2 hafta önce

trabzon belediyesine bir adam gelmişti. osman karagüzel. ama ne akp si̇yaseti̇, ne de si̇z basin kiymeti̇ni̇ bi̇lmedi̇ni̇z. gerisi boş

Avatar
Yalı mahalleli 5 gün önce

aynen öyle. bu beledi̇ye osman adigüzel kadar çalişkan, dürüst, adaletli̇ ve bi̇lgi̇li̇ bi̇r başkan veki̇li̇ görmemi̇şti̇r. işçi̇yle i̇şçi̇olur, çalişirdi. akçabata evi̇ne makam araci i̇le deği̇l, otobüs veya mi̇ni̇büsle gi̇der geli̇rdi̇. yazik ki̇, trabzonda hi̇ç ki̇mse onun kiymeti̇ni̇ bi̇lmedi̇