banner114

Dedi: Paralel çete askerlerinin darbe girişimi karşısında bir şeyler söyle.

Dedim: Aziz ve asil milletim benim. Türk milletinin uğruna, toprağa düşen şehitlerinin mirasını korumaya ne kadar layık ve muktedir olduğunu izledik. Allah’ın sevdiği bir büyük millet…

Dedi: O zaman darbe girişiminin hariçten de desteklendiğini mi söylüyorsunuz?

Dedim: Evet, onu söylüyoruz. Dâhili ve harici bedbahtlar ülkemi ve milletimi yaşlı ve ruh sorunlu bir adamın iradesine emanet etmek ve o iradenin üzerindeki ABD’ye teslim edebilmek için harekete geçmiştir. Ortada kanlı bir darbe girişimi ve 200’e yakın şehidimiz vardır. Bu aziz millet ve onun polisi olmasaydı ülkem altın tepsi içinde ABD’ye sunulacaktı.

Dedi: Darbe girişimi karşısında bir üçüncü muhteşem tavır yok muydu?

Dedim: Başkomutanın tavrı. Yeri önce bulunamayan, ardından Marmaris’te kaldığı oteli bombalanan, buna rağmen kaçmayan, tırsmayan ve dünyanın gözü önünde İstanbul’a ulaşmak için uçakla yola çıkan ve halkın içine giren başkomutan. “Halkım sokağa çıksın ben de geliyorum.” deyip dediğini yapan bir başkomutan. “Yürüyeceksin… Millet yürüyecek arkandan” şiarını hatırlatan başkomutan. Daha öncekiler gibi kaçan, sinen, halkın iradesini silaha teslim eden, fötrünü ve şapkasını alıp gidenlerden değil… “çıkın sokağa, ben de çıkıyorum.” diyen bir insan…

Dedi: Biraz da Trabzon ve bölgeden bahsetsek.  Neler gördünüz.

Dedim: Asil milletimiz her ilde ve her bölgede değerlerine sahip çıktı. Trabzon meydanında Arap turistler bile halkın içine karışıp ruh derinliklerindeki taleplerini ortaya koydu. Bu ince ayrıntı muhteşem bir ayrıntı. Yansımalarını ileride göreceğiz. Türk’ün dünyaya verdiği imajı inşallah  büyük avantaj olarak izleyeceğiz. Bir önemli ayrıntıyı daha nakletmeden geçemeyeceğim. Trabzon Valisi Yücel Yavuz’un emniyet ve askeri yetkilileri makamında toplayıp halka destek vermesi. Vali karargâhında, halk meydanlarda demokrasiye sahip çıktı. Bu tablo da ayrıca anlamlıydı.

Dedi: ABD bu işin tam olarak neresindeydi?

Dedim: ABD’den habersiz bu çete bu işe kalkışamazdı. Obama’nın açıklama yaptığı saate bak. Gece yarısından sonra saat 01.00… Yani darbe kırıldıktan sonra ve Avrupa’dan cılız açıklamalar.

Dedi: Darbe girişiminin kırılma noktası neresi ve hangi zaman dilimi?

Dedim: Halkın sokağa çıkması… Tankların önüne yatması/durması…

Dedi: Darbecilerin ihanetlerinde hafızalara kazınan en unutulmaz nedir?

Dedim: 16 demokrasi şehidiyle TBMM’nin bombalanması. Yunanlının bile yapmadığını bunların yapması.

Dedi: Darbe sanki yalnız İstanbul ve Ankara’da hayat buldu. Anadolu ayağında bir şey yoktu. Nasıl yorumluyorsunuz?

Dedim: Bu darbe ile 12 Eylül’ü, şekli ve hedefi itibarıyla 27 Mayıs’ı karıştırmayın. O darbelerde hedef ülkeyi yönetmekti. Bu darbe 27 Mayıs’a şeklen benzese bile amaç Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükûmeti düşürmekti. Şayet 48 saat sürdürebilselerdi belki pazartesi günü kendi bakanlarını bile ilan edeceklerdi. Yani bu darbe 12 Eylül ve 27 Mayıs gibi ülkeyi askerin yöneteceği bir darbe biçimi değildi. Hedefi 28 Şubat’a benziyor. Hükûmeti göçerterek ABD’nin arzuladığı yeni bir hükûmet ihdas etmekti. Aynı zamanda Paralel’i yeniden diriltmekti.

Bir hafta önce yazmıştık. ABD eski başkanlarından Bush’un güvenlik danışmanı John Hannah’ın açıktan söylediği şey gerçekleştirilmek istendi. Ne demişti? “Tayyip Erdoğan gerekirse darbe ile gönderilmeli!..” Bu darbenin hedefi işte böyle bir şeydi.

Dedi: Takdir edilecek biri daha var, hatırlayabilecek misiniz?

Dedim: MHP Lideri Devlet Bahçeli… Gerçekten Türk devletine ve milletine yakışan bir liderlik duruşu sergiledi. Bu darbe girişimi aynı zamanda Meral Akşener’in Paralel destekli bir hareket olduğunu da gösterdi. Bize göre MHP’de muhalefeti bitirdi.

Dedi: Türk halkı darbeyi önleyerek dünyaya nasıl bir mesaj verdi?

Dedim: 1) Recep Tayyip Erdoğan asla bir diktatör değil, bir halk lideridir. 2) Gülen Hareketi gerçekten bir terör örgütüdür. FETÖ doğru ve net bir tespittir. İnsan öldürebilen, ülkesine ihanet edebilen hastalıklı bir düşüncenin ürünüdür. Bir irindir. 3) Türk milleti aziz ve asil bir millettir. Ruh hamurunu her zaman ve her zeminde koruyabilmiş ve bundan böyle de koruyacağını gösteren bir büyük millettir. Dünya şimdi Türkleri artık gıpta ile izleyecektir. 4) Demokrasinin hep ‘tepeden inme’ gelmesinden yakınırdık. Şimdi millî iradeyle kan pahasına, can pahasına korunmuştur.

Dedi: Milletin püskürttüğü darbeden sonra Paralel’e karşı nasıl bir tavır gelişecektir?

Dedim: Artık bir milat başlamıştır. Önemli bir şey de darbe hukukuyla ülke yönetmek isteyenler ve onların destekçileri artık hızlı bir biçimde ve her zeminde tasfiye edilecektir. Millet iradesinden sonra artık hukuk da net irade koyacaktır.

Dedi: Bugünkü son sözlerinizi alalım.

Dedim: Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleri’ne selam olsun.

Hakk şerleri hayreyledi.

Zannetme ki gayreyledi

Dünya ani seyreyledi!..

Gördün mü Mevla neyledi?

 

Neylerse güzel eyledi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.