banner114

15 Temmuz FETÖ darbe girişimi nedeniyle Türkiye Ombudsmanı Av. Şeref Malkoç Trabzon’da bir konferans verdi. KTÜ Osman Turan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konferansta Malkoç, Türkiye’nin bugüne kadar yaşadığı darbe süreçlerini anlattı. Darbelerin tarihten bugüne devam ettiğini ve amacın Türkiye’yi içerden zayıflatmak olduğunu kaydeden Malkoç, darbelerin tamamında oyunun dışarda kurulduğunu, oyunu kurup belli bir aşamaya getirenlerin daha sonra tedbir gerekçesiyle darbe yaptıklarını söyledi. Malkoç 1960, 1971 ve 1980 Darbesi’ne ilişkin ayrıntılar verdikten sonra sözü 28 Şubat Post-Modern Darbesi’ne getirdi. 28 Şubat darbe sürecinde darbecilerin, “Gerekirse 1 milyon kişi ölecek” diye beyanatlar verdiğini kaydeden Malkoç, darbecilerin millet düşmanlığından örnekler verdi. Malkoç, “Dönemin Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Genelkurmayı ziyaret ettiğinde koridorda bir subaya Başbakan’a omuz attırdılar. Artvin’den bir Albay, Başbakan’a küfretti. Şikayet edip gereğini istedik. Genelkurmaydan ‘Gerekirse daha ağırını söyleriz!’ cevabı geldi. 28 Şubat sadece bunlardan ibaret değil! Trabzon KTÜ’den zulümleriyle tanıdığımız Kemal Gürüz YÖK Başkanı olarak binlerce kızımıza zulmetti. 28 Şubat’ta yaşanan zulüm hiçbir dönemde görülmedi.” örneklerini verdi.

28 Şubat sonrası yeni bir dönemin başladığını, her şeyin bitti sanıldığını kaydeden Malkoç, “Sonra bitmediğini anladık. Dönemin Başbakanı, şimdiki Cumhurbaşkanımızın eşini başörtülü diye Gülhane Askeri Tıp Akademisine sokmadılar. 2007 yılında muhtıra vermeye kalkıştılar.  2008 yılında irticanın odağı gerekçesiyle AK Parti’yi kapatmaya kalktılar. 2010 yılından sonra ise bu kez FETÖ’nün baskı ve atraksiyonları başladı. FETÖ, Türkiye’yi ABD’nin istediği gibi şekillendirmeye kalkıştı. Buna izin verilmeyince operasyonlara başladılar. İlk çıkışları 7 Şubat 2012. MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ı alarak Başbakan’ı yargılamak istediler. Ardından Gezi Olayları’nı organize ettiler. 17-25 Aralık 2013 tarihinde ilk darbe girişimini hayata geçirmek istediler. Hiçbirinde başarılı olamayınca 15 Temmuz Darbesi’ne kalkıştılar.” şeklinde anlattı. FETÖ’nün bir ihanet şebekesi olduğunu ve en büyük zararı İslam’a verdiğini kaydeden Malkoç, “Başarılı olsalardı İslam’ı Papalığın emrine vereceklerdi.” dedi.

***

Malkoç’un bu söylemi aslında konferansın bamteliydi.  Biz en başından beri FETÖ’nün Siyonizm tarafından İslam’ı tahrif etmek için büyütülüp beslendiğini ve Türkiye’den başlamak üzere bütün dünyada İslam’ı tahrif etmenin hedeflendiğini yazıyoruz. FETÖ hareketi kendi içinde hiçbir zaman İslami adap ve muaşeret kuralları çerçevesinde hareket etmedi. Hareketin ön görüsü ve hedefleri hiçbir zaman İslami ilkelerle örtüşmedi. Kuran’dan hep uzak oldular. Hiçbir açılışlarında ve toplantılarında Kuran okumadı, okutmadılar. Hep zenginlere hizmet ettiler ve onları elde etmeye çalıştılar. Fakirlerle hiç işleri olmadı. Aile yapısını hiç önemsemediler. Milletin ve ümmetin onlar için hiçbir zaman bir anlamı olmadı. Zaten onun içindir ki bugün çok kolayca Türkiye düşmanı kesildiler. Dünyanın her yerinde Türkiye’ye düşmanlık ediyorlar. Tayyip Erdoğan’a değil, Türkiye’ye düşmanlık ediyorlar. Onlar için vatan mefhumu Fetullah’ın söylediklerini özgürce konuşabildikleri yerler. Allah ve Resulü ile aslında hiçbir bağları kalmadı. Yahudi ve Hristiyanları da cennete göndermek için Kuran’ı tahrif etmeye yeltendiler. Diyanet’i ele geçirip Cuma hutbelerinden ‘Allah indinde tek din İslam’dır!’ hükmünü bile kaldırdılar. İşte Malkoç’un en büyük zararı “En büyük zararı İslam’a verdiler.” sözü karşılığını bu tabloda buluyor. Siyonizm yeryüzünde İslam’ı tahrif edecekse buna Türkiye’den başlamak zorunda olduğunu biliyor. Zira, Anadolu’da, İslam bu denli sağlam ve kale gibi dimdik iken dünyanın hiçbir yerinde tahrifat yapamazsınız. Tahrifata önce Türkiye’den başlayacaksınız!.. İşte o zaman arkanıza ABD’yi alıp dünyanın istediğiniz yerinde yeni bir İslam ihdas edebilirsiniz!.. 15 Temmuz’da Allah buna izin vermedi. Allah bu hainlerin yüreklerine korku düşürürken, on binlerce insanın yüreğine cesaret zerk edip melekler gibi üzerlerine gönderdi. 15 Temmuz şehitleri ve gazileri Türkiye ile birlikte İslam dinini de korudular. İslam’ı tahrif edilmekten kurtardılar.  15 Temmuz işte bunun için bu kadar önemli… Bütün mesele, bu şuura erişmede…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.