banner114

Bugün 15 Temmuz 2020… Türk siyaset tarihinin en ağır, hain ve en şerefsiz darbesinin 4. Yıldönümü… 15 Temmuz darbesi en ağır darbe çünkü, 251 şehit verdik, iki bin yedi yüz otuz dört (2734) gazimiz var. En hain darbe zira, ülke yönetimi dış güçlerin eline teslim edilecek ve ülkenin bölünmesine onay verilecekti. Darbe, Siyonizm’in kontrolündeydi. En şerefsiz darbe çünkü, şeref ve haysiyetlerini bir şahsa kiralayan binlerce insan İslam’a ihanet etmiş, İslam’ı iğfal için yola çıkmıştı.

1960-1980-1997 darbeleri ülkedeki siyasi hareketlere karşı yapılmış ancak vatan-millet-din kavramları üzerinde bir iğfal planlanmamıştı. Özgürlükler kısıtlanmış, ülke ekonomik anlamda batırılmış, insanların hakları ellerinden alınmış, düzmece mahkemelerde insanlar ya ölüme gönderilmiş ya hapse atılmıştı. Ama hiçbiri ‘yeni bir din’ iddiası gütmemişti. Hepsinde de ‘Askeri Demokrasi’ biraz daha güçlendirilmişti. 28 Şubat Post Modern Darbesi bile inançlı insanları mağdur ederken İslam’la hesaplaşmaya ve yeni bir din üretmeye cesaret edememişti. 15 Temmuz darbesi doğrudan İslam’a karşı yapılan bir darbedir ve hedefi İslam’ı tahrif etmektir. 15 Temmuz darbesi yeni bir İslam icat etme ve Kur’an ile sessizce ve derinden savaşma darbesidir. 15 Temmuz darbesi yeni bir Müslüman tipi oluşturma ve batıya biat darbesidir.

Tam 40 küsur yıldır İslam’ı kendi içinden tahrif etmek ve yeni bir İslam anlayışı üretmek isteyen Siyonizm, FETÖ’yü seçmiş ve örgütlemiştir. FETÖ eliyle Kur’an ve sünnet tahrif edilecek, ‘Dinler arası diyalog ve uzlaşma’ adı altında İslam’ı köleleştirecekti. Kur’an’a yeni yorumlar getirilecek ve Hristiyanlar ile Yahudiler de cennete gönderilecekti. Böylece batı ve İsrail ile mücadele bitirilecek ve artık İslam coğrafyası sömürgeleştirilecekti.

FETÖ’nün İslam’ı tahrif operasyonunun merkezi Türkiye olarak belirlendi. Türkiye’den başlatılacak bu tahrifat, tüm İslam dünyasına yayılacak ve etkin biçimde hayat bulacaktı. Türkiye teslim alındıktan sonra bu yeni din anlayışına hiçbir İslam ülkesi direnemeyecekti.

Türkiye’de kabul gördükleri ‘Yeni İslam!..’ İslam coğrafyasında yayılırken zorlanmayacaktı. Türkiye ve FETÖ işte bunun için seçildi. Bu hain operasyonun önünde en büyük engel Recep Tayyip Erdoğan’dı. Onun için önce Erdoğan tasfiye edilecek ardından hareketin köklerine sıra gelecekti.

15 Temmuz akşamı Türk halkı işte buna izin vermedi. Vatanı-milleti ve İslam’ı büyük bir ihanetten kurtardı. Şehitlerimiz bunun için can verdi, gazilerimiz bunun için yaralandı. Onlar, Çanakkale’de atalarımızın kafir topluluklarına karşı verdiği mücadelenin bir benzerini içimizdeki ihanet şebekesine karşı verdi. 1915 Çanakkale muharebesinde ‘Son kale Türkiye’, düşman eline geçme tehlikesi atlattı. 15 Temmuz 2016 darbesinde de ‘Son kale Türkiye’ bu kez, yerli düşman işbirlikçilerinin eline geçme tehlikesi atlattı. 1915’te de hedef İslam’dı. 2016’da da hedef yine İslam’dı. Biri dışardan, biri içerden…

15 Temmuz darbesini Türk Milletine Allah kazandırdı. FETÖ’nün şaşırması, darbeyi erkene alması, yüreğine korku düşüp ya kaçması veya teslim olması hep Allah’ın yardımıyla oldu. Allah, sokağa inen ve sürekli tekbir getiren binlerin yüreğine cesaret verirken, FETÖ’cülerin yüreğine korku saldı. 15 Temmuz zaferi Allah’ın dinine ve bu millete yardımıyla sonuçlandı.

15 Temmuz ile ilgili herkes kendine bir pay çıkarmıştır. Bu tarihi anlamlandırmak için “Ne yapalım?” demiştir. Biz de günebakış olarak bu süreci kitaplaştırarak binlerce cilt kitap bastırdık. Geceyi, gazilerimiz ve şehit aileleri ağzından nakledip en ince ayrıntıların yer aldığı kitapları Trabzon’da hemen tüm okullara dağıttık. Gelecek nesillere vesikalar bıraktık.

Darbe ‘Yalan’ diyenler… Darbeyi hafife indirgeyenler bizzat gazilerin ağzından o geceyi okuyacak ve 15 Temmuz gerçeği unutulmayacaktır. Okullara dağıttığımız kitaplarla gelecek nesiller, 15 Temmuz darbesini o geceyi yaşayan birinci ağızlardan öğreneceklerdir.

Bu anlamlı hizmetin sonuçlandırılmasında işin bilincinde olarak önemseyip çalışmamıza katkı sağlayan Ortahisar Belediyesine ve Başkan Ahmet Metin Genç’e teşekkür ederiz.

15 Temmuz’u anlamak, onun unutulmaması için bir şeyler yapmaktır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.