banner114

Ülke gündemi basit işlerle meşgul ediliyor!

Bir sayın vali öğretmenler günü töreninde bir öğretmeni azarlamış! Azarlanan kişi meğer öğretmen değilmiş, mahalli basından bir muhabirmiş, salonda en önde oturuyormuş, ayak ayak üstüne atmış, vali bu duruma kızmış; kamuoyu algısına göre kameraların önünde onu eleştirmek ve aşağılamak için “Sen öğretmen misin birader?” demiş!

Efendim vali haksızmış veya haklıymış. Öğretmen saygısızlık etmiş veya saygısızlık etmemiş oturuş şekli normalmiş. Herkese göre bir yorum almış başını gidiyor. Böyle boş işlerle uğraşan bir Türkiye olmamalı. Çok daha ciddi gündemleri olan bir ülkenin enerjisini oturma şekli üzerindeki tartışmalarla geçirmesi gerçekten anlaşılır gibi değil!   

Basından olan kişiler törenlerde kendileri için ayrılan basın bölümünde oturması gerekir, en önde protokolde ne işi var? Ayrıca ben öğretmen değilim, istediğim gibi otururum diyerek adaba, edebe aykırı davranmaya ve bunu da öğretmenlere mal etmeye hakkı yoktur!

Sayın valinin daha farklı bir üslupla konuya dikkat çekmesi veya görmezden gelerek sonra bu kişiyle özel görüşmesi, kameralar önünde tepki göstermemesi daha uygun olurdu.

06 SFG 4543 !

Bir diğer konu, efendim saraya gidip gizli görüşme yapılmış! Üç harfli dört rakamlı plakalı araçla gidilmiş! Yapılan araştırmada böyle bir araç plakasının olmadığı anlaşılmış! Verilen araç plakasının harfleri dahi kodlanmış; bu millete 15 Temmuz’u yaşatan terör örgüt liderinin adının başına sayın sözcüğü eklenerek kodlanmış! SFG olmuş. Sonra bu emniyette kayıtlı olmayan sahte plaka harfleri olarak kullanılmış! 06 SFG 4543 !

Bu kurgu anlaşılıyor ki Ankara/ genel merkezlidir ancak tasarının asıl mutfağı Bakingam Sarayı mı? Beyaz Saray mı? Pensilvanya’daki saray yavrusu mu? Yoksa her üçünün birlikte ürettiği ve önümüzdeki süreçlerde benzerlerini üretmeye devam edeceği bir senaryo mu?

Birkaç gün öncesinden bu gelişmeye dikkat çekmek için mesaj taşıyan ve bu amaçla “Türkiye’nin amiral gemisi” olarak ilan edilen gazetenin köşe yazısında yaşlı başlı, tecrübeli bir basın mensubu kendisine anlatılan kurguyu/kumpası yazı diline dökerek anlatmış! Ya gerçeği bilmeden anlatana inanmış, ya da inanarak yazmış!

Allah Allah, saraya giden bu gizli adam kimmiş acaba? Kimse kim! Bize ne? Bu gizli denilen görüşme ne kadar önemliymiş? Efendim işin doğrusu, kimse gizli veya açık bir görüşme de yapmamış; bu bir komplo imiş. Birileri birilerini devre dışı bırakmak istiyormuş da o kişiyi gözden düşürmek, değersizleştirmek için bir gazeteciye köşesinde önceden hazırlanan bir senaryoyu yazdırmış!

Gitmiş mi gitmemiş mi? Kim gitmiş? Neden gitmiş? Komployu kim kurmuş? Arkasında kim varmış? Saraya gitmek neden gizli olsun veya neden suç olsun? Tartış babam tartış! Gazeteler, televizyon kanallarındaki açık oturumlar, haber kanalları, mahalle, kahve konuşmaları…

Ne gündem ama…!

Boş işler, boş konuşmalar… Bunlar ülkemizin gerçek gündemi değildir. Ülke gündemini bu şekilde meşgul etmeye kimsenin hakkı yoktur, olmamalıdır. Ülkenin daha ciddi işleri ve gündemleri vardır!

Bu sahte yöntemlerle, gerçek olmayan, kısa süreli algılarla kafalar bulandırılmakta, ülke karıştırılmak istenmekte ve bu karışıklık ve bulanıklık içinde bazı yetkilerin el değiştirmesi hedeflenmektedir; bazı güçlerin tasfiyesi istenmekte ve ülkenin geleceğinin ayak oyunlarıyla Batı’nın çıkarları doğrultusunda yapılandırılmasına çalışılmaktadır.

Bütün bunlar bir yana asıl kınanması ve eleştirilmesi gereken; basın mensuplarının, medya kuruluşlarının böyle çirkin işlere alet olmasıdır!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.