Siyasette korku üretilen bir şeydir, kullanılan bir şeydir, toplumları zaman zaman başkalarına karşı birleştirmek için kullanılan bir şeydir. Egemen güçlerin egemen konumlarını sürdürebilmeleri için şaşmaz bir taktiktir korku. Diktatörlerin, zalimlerin, Allah korkusu olmayanların etrafına korku saldıklarına tarih boyunca şahit olduk. Korku gücü ile sürdürülen saltanatlar devri bitmiştir.

Türkiye Devleti yıllarca düşman yaratarak korku üzerinden yola devam etmeyi esas almıştır. Bir dönem komünistleri düşman görerek korku üretti, bir dönem mütedeyyinleri, bir dönem Kürtleri düşman görerek bu günlere kadar gelindi.

Artık hiç bir şeyden korkmayan bir ülke olmaya adım adım yaklaşmaktayız. Ancak bu tarih serüveninde dostumuzu ve düşmanımızı çok iyi tanımalıyız ve gelecek nesillere tanıtmalıyız.

Korkulara mağlup olmamak için ekonomimiz dünyada en iyi olmalıdır. Gıda anlamında 80 milyon vatandaşımızın bütün yiyeceğini üretecek tarımsal güce sahip olmalıyız.  Tarım ve hayvancılık geleneksel yöntemlerle sürdürülmemelidir. Bilimin ışığında çağın son yenilikleri çiftçilerimize ulaştırılmalıdır.

Kendi yerli silah sanayimizi oluşturarak dünya ile baş edebilecek silah  gücüne ulaşmalıyız.

Ulusal savunma sistemini bütün ayrıntısı ile tesis etmeliyiz.

Yerli savaş uçağımız ülke semalarında devriye gezmelidir. Milli denizaltı ve uçak gemimiz dosta güven düşmana korku salmalıdır.

Kendi sanayimizi kendimiz üretmeliyiz. Yeni nesil madenler için üniversitelerimizde kürsüler kurmalıyız.(Bor kürsüsü vs.) Geleceğin enerji kaynaklarını şimdiden dert etmeliyiz. Bilim adamlarının rahat çalışacağı imkanları onlara sunmalıyız.

Genç nesiller yeni bir şuur ile mutlak yetiştirilmelidir.

Okul müfredatları güncellenerek milli ve yerli şuuru gençlerimize öğretilmelidir. 780 Bin kilometre kare vatan toprağına ne zorluklarla sahip olduğumuzu tereddüt bırakmayacak şekilde  gençliğin ruhuna kazınmalıdır.

Batı hayranlığı ve batının bize dayattığı bizi tanımlamayan kültür yerine yerli ve milli kültürü yerleştirecek yeni bir politika geliştirilmelidir.

Korkuyu milletimize değil dünyaya salmalıyız. Güç her zaman bir çekim merkezidir. Biz güçlü olursak ortalıkta amaçsız dolaşan ülkeler bizden yana evirilecektir.

Ancak buna ulaşmanın başlangıcı 80 milyonun iyi işler yapması ile olur. Her Türk vatandaşı ne iş yapıyorsa en iyisini yapmalıdır. Komşusu ile değil dünya ile yarışmalıdır. Devlette çalışan ay sonu alacağı maaşı düşünmemelidir.  O yaptığı işi dünyanın çeşitli ülkelerinde yapan bir Amerikalıdan, bir İngiliz'den, bir Alman'dan daha iyi yapmayı düşünmelidir. Düşünürken ülkesinin yaptığı iş ile bir nebze olsun gelişeceğini hayal etmelidir.

Özel sektör kısa yoldan para kazanma hesaplarından daha önce, yaptığı işin ülkesine ve milletine ne derece katkı sağladığını düşünmelidir.

80 Milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bir seferberlikle yaptığının en iyisini yapmalıdır.

Yerli ve milli olmadan korkusuz yaşamamız zor...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner108