Gazeteci-Fotoğraf sanatçısı ve yüreği insan sevgisiyle dolu arkadaşımız Varol Uzlu ziyaretimize geldi. Sohbetin tam ortasında telefonuna sosyal medyada dolaştırılan bir ihanet metni düştü. Varol Bey sesli okumak istedi. Kabul ettik ve dinledik. Sosyal medyada dolaştırılan ülkeye ihanetin metni karşısında gerçekten ürperdik. Bu ihanet metnini okurlarımızla paylaşmak istedik. 2019 bunun için önemli...

***

Aşağıda yayınlayacağımız metin, FETÖ ihanetinin ABD ve Almanya ile imzaladığı gayri resmi sözleşme... Şayet 15 Temmuz başarılı olsaydı bu maddeler hayat bulacaktı. Bu metni sosyal medyada dolaştıranlar, bu ihanetlerin mevcut hükümet döneminde olacağını iddia ediyor. Ama tam da Tayyip Erdoğan’ı göndermek isteyenlerin istekleri sıralanıyor. Gaflet ve ihanet iç içe geçmiş sırıtıyor. Gelin birlikte okuyalım.

“1-2-3-4-5 ve 6.Madde tamam. Bop hızlı bir şekilde ilerliyor. Uyurların uyanması için tüm uyurlara soralım sizi uyandıracak olan sesin şiddeti ne olmalı.???

KUZEY IRAK’TAKİ KUKLA DEVLETİ TÜRKİYE RESMEN TANIYACAK

7. Irak’ın kuzeyinde kurulmuş olan ve sözüm ona "Kürdistan" adı verilen Kukla Devlet, resmen ilan edildikten sonra, Türkiye tarafından da resmen tanınacak. Türk devletinin Kukla Devletin kurulusunu "savaş nedeni" sayan Milli Güvenlik Siyaset Belgesi ve bu yöndeki politika ve kararları kaldırılacak.

PKK/KADEK ELEMANLARINA GENİŞ KAPSAMLI AF

8. Abdullah Öcalan ve diğer dört lideri dışında bütün PKK/KADEK yönetici ve elemanlarına geniş kapsamlı af çıkarılacak.

PKK/KADEK YASALLAŞACAK

9. Etnik grupların yasal siyasete katılmaları önündeki bütün yasal

kısıtlamalar ve engeller kaldırılacak. Af yasasıyla bağlantılı olarak PKK/KADEK’e yasal siyaset düzleminde yer alma olanağı sağlanacak, hapiste veya dağda bulunan yöneticilerin siyasal mücadeleye katılmaları için gerekli hukuki, siyasal önlemler alınacak ve uygulanacak.

BELEDİYELERE ÖZERKLİK

10. Kamu Reformu Yasası ve yeni Yerel Yönetim Yasaları hızla çıkartılarak, Türkiye deki Kürt nüfusun yoğun olarak yasadığı şehir ve kasabaların belediyelerinin özerkleşmesi süreci kararlı olarak yürütülecek.

DÖRT YILDA AŞAMALI

OLARAK FEDERASYONA GEÇİŞ

11. Türkiye, dört yıl içinde uygulanacak bir planla, üniter devlet yapısını terk ederek, federasyona geçecek.

KIBRIS’TA DENKTAŞ DEVREDIŞI BIRAKILACAK VE ANNAN PLANI

UYGULANACAK

12. KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, "Arafat modeli" denen uygulamayla devre dışı bırakılarak, Kıbrıs’ta Annan Planı bazı küçük değişikliklerle hayata geçirilecek.

EGEDE YUNANİSTAN’IN

TALEPLERİNE ESNEK TUTUM

13. Ege kıta sahanlığı konusunda Türkiye, Yunan doktrinine daha esnek davranacak, Türk jetlerinin uçuş alanı daraltılacak, sık sık ortaya çıkan "it dalaşı" sorunu Yunanistan rahatsız edilmeden çözülecek.

ERMENİSTAN’A YÖNELİK

KISITLAMALAR KALDIRILACAK

14. Türkiye’nin Ermenistan ile ilişkileri normalleştirilecek ve iyileştirilecek, sınır ticaretinde Ermeniler lehine düzenlemeler yapılacak, Ermenilerin Türkiye’ye gezilerindeki bazı kısıtlamalar kaldırılacak.”

Dikkat ederseniz 12. Maddede hala Rauf Denktaş’tan bahsediliyor. Yani bu metin 7-8 yıl önce hazırlanan metin. Isıtılıp yeniden sosyal medyada dolaştırılıyor. Ne ilginçtir ki bir zamanlar Tayyip Erdoğan üzerinden yürütülen kirli propagandanın hayata geçebilmesi şimdi ancak  Erdoğan’sız mümkün gözüküyor.

Evet... ABD ve Almanya önce Tayyip Erdoğan’ı gönderip ardından da bunları yaptırmak istiyor. Bir diğer ifadeyle Tayyip Erdoğan bu ihanete geçit vermediği için gönderilmek isteniyor. 2019 bunun için önemli. Sizi uyandıracak sesin şiddeti kaç olmalı?..

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner89

banner108