Yıl 1071, Alparslan gazi, Malazgirt önlerindeydi. Orta Asya steplerine sığmayan büyük bir kavim dünyanın farklı coğrafyalarında yeni yurtlar edinmek için hicret ediyordu. Oğuzlardan müteşekkil bu kavmin bir bölümü  mücahit Arap kabileleri ve Müslüman Kürtler ile birlikte bu günün Amerika'sı olarak kabul edeceğimiz Romen Diyojen'in ordusunu yerle bir ederek Bizans'ın kapısına dayanmıştı.

Mevcudu, imkanları karşı taraftan kat kat azdı, ne fark eder? Oğuz sancağı altında birleşen bu iman erlerinin Allah(cc)'dan başka yardımcıları yoktu. Allah lütfü ile Anadolu Türklere vatan olmuştu.

O günden bu yana Selçuklu, Eyyübi, Memluk, Safavi, Babür, Timur, Harzemşah veya Osmanlı hakkında "batı" diye adlandırdığımız kafir cenah iş bu önlerine çıkan ümmet-i Muhammed'in ordusuna, her ne kadar etniği Kürt, Arap, Çerkez, Oğuz vs. olsa bile ezan okunduğunda Allahın divanına durdukları ve İslam'ın izzetinin yılmaz bekçileri olduğu için, cihat eden Müslüman oldukları için, bu doğulu ordulara "Türk" dediler...

Batı, Türk lafzı Müslümanlığı ve Abbasi’den Memluk’tan sonra Osmanlı ile beraber Hıttin’de, Konstantiniyye’de, Niğbolu’da, Mora’da, Mohaç’ta, ve Çanakkale’de her ne kadar Arap, Acem, Türkmen, Kürt, Çerkez, Arnavut, Boşnak, Zaza, Laz, hatta Ermeni ve Rumların da zaman zaman destekleriyle katıldığı savaşlardaki Muhammedi ordulara “Türk” demişlerdir.

Dün olduğu gibi, bugün de hak-batıl mücadelesinin bir tarafında "Türkler" diğer tarafında "Haçlı ve tapınakçı" zihniyetin temsilcileri "diğerleri" var.  Özellikle son yüzyılda Müslüman dünyanın üzerine türlü operasyonlar düzenlenerek kardeşi kardeşe kırdırmaktadırlar. Bu taktik bin yıldır devam etmektedir.  En çok zararı Türklerin gördüğü aşikardır.

Bu gün Ortadoğu kan gölüne dönerken, Türkçe, Kürtçe, Arapça ağıtlar göklere yükselirken, kahkahalar hep aynı dildedir!

Türlü stratejik planlarla ve algı operasyonlarıyla tarih boyunca  Müslüman dünyayı bir birine düşüren o malum düşman, bugün yine türlü planlarla Müslüman Türk'ün ve Müslüman Kürt'ün iman dolu göğüslerine şer hançerini saplamaktadır. Bu öyle bir noktaya geldi ki, sanki Müslüman Türkler Müslüman Kürtlerden bir şeyin intikamını alıyor gibi algı oluşturulmaktadır.

En basiti soruyla, "bu işten kim karlı çıkacak kim zararlı çıkacak?" sorusu kimsenin aklına gelmez mi!

Batıl yekpare olup her yönden hakka saldırmışken, hakkın safları neden yitik ve dağınık birbirini ziyan etmektedir. Zira dün Çanakkale'ye dayanan yedi düvel, bugün Ortadoğu batağında Müslümanları birbirine boğazlatmaktadır.

Ey Müslüman ve saf Kürt kardeşim, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi bozmağa çalışan  bu hayasızca akın beyinlerimizi çürütüp şuurlarımızı karıştırmıştır. Çanakkale'de kucak kucağa şehit düşen dedelerimizin mezar taşlarını okuyamadığımız için davalarından da bihaber düştük. Ümmetin mücahit evladı Kürtler! Bu sancağı bin yıldır kılıç hakkı kaldıran dedeleriniz ve dedelerimizin hatırasına dönünüz!  Malazgirt’te Hıttin’de İznik’te Mohaçta ve dün Plevne’de Çanakkale’de şehit düşen ümmet-i Muhammedin iftihar-ı medarı olan kahraman ehli sünnet ehl-i tarik arif mollaların torunları Kürt ağaları beyleri gençleri!

Ey Kürt kardeşlerimiz titreyin, silkelenin ve o paslı kılıçları çıkarıp bileyin, bileyin zira demiri doru olan çelik çabuk tava gelir. Yeniden gafile, zalime, Kılıcarslan’ın, Selahaddin’in, Nurettin Zengin'in,  Fatih'in, Yavuz'un tokadını atın!

Biz kardeşiz, bin yıldır birlikte yaşıyoruz, eğmeğimizi paylaşıp kız alıp vererek akraba olmuşuz.

 Kendinizi küffara teslim ederek gelecek hesabınız doğru değildir!

Allah Kuran-ı Kerimde; MÂİDE-54: "Ey iman edenler! Sizden kim dininden dönerse, bilsin ki Allah yakında öyle bir toplum getirir ki, Allah onları sever, onlar da Allah'ı severler; müminlere karşı yumuşak, kâfirlere karşı da onurlu ve şiddetlidirler; Allah yolunda mücadele eder, hiçbir kınayıcının kınamasından da korkmazlar. Bu, Allah'ın bir lütfüdür, onu dilediğine verir. Allah, geniş ihsan sahibidir, her şeyi çok iyi bilendir." buyurmaktadır.

Bu toplum Türk toplumudur, Kürt kardeşlerimiz de bu toplumun  önemli bir parçasıydı. Ancak batının kandırması ile ayrılmak üzereler. Ayrılırsanız Allah(cc)'ın laneti peşinizi bırakmaz...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner89

banner108