banner114

Trabzonspor, Trabzonspor’a karşı başlığıyla duyurduk skandalı… “Skandal” yakıştırması bize ait değil. Spor camiasında kiminle görüşürseniz aynı şeyi söylüyor. Trabzonspor Futbol Kulübünün Trabzonspor Basketbol Kulübüne icra göndermesi skandal ve “akıl tutulması” olarak yorumlanıyor.

Trabzonspor Futbol Kulübünün, Basketbol Kulübüne icra göndermesi, kulüp binasından dışarı atması ve restleşme olaylarının hepsi teferruat… Amaç hasmane bir tutumun sınır tanımaz kin ve nefretinin göstergesi. Amaç Eski Başkan Muharrem Usta’nın alacaklarından para düşmek. Etik olmayan ve Trabzonspor’un değerleri çiğnenerek yapılan bir operasyon.

***

Trabzonspor Basketbol Takımı Ülker’den alındıktan sonra yine dönemin Trabzonspor Futbol Kulübü yöneticileri eliyle oluşturulan bir kulüp… Kulübe, Trabzonspor’un renkleri ve amblemini kullanma izni verilmiş. Ardından ara ara yardımlar yapılmış. Bu izni veren her iki isim Eski Başkan Sadri Şener ve Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu… Daha sonra gelen Asbaşkan Nevzat Şakar döneminde de Trabzonspor kompleksi içinde yer verilmiş. Trabzonspor Basketbol Kulübü, hem Trabzonspor hem değil. Manevî olarak Trabzonspor bütününün bir parçası… Oluşan ve oluşturulan fiillerle Trabzonspor’un bir parçası hâline dönüşmüş. Dönemin Trabzonspor Başkanı Sadri Şener de dâhil olmak üzere gelen her başkan, yardım da etmiş. Kimi teberru demiş kimi dememiş. Kimi yönetim kurulu kararı almış kimi almamış. Mesele bunlar değil. Bunlar zaten teferruat. Aslolan şey basketbol kulübü Trabzonspor’un bir parçası ve bu çerçevede yardımlar yapılmış.

Gazeteci ve spor adamı Hasan Al’ın ifadesiyle “Ortada iki ayrı dernek olsa bile 50’ye yakın ülkede, 80 televizyon kanalında canlı yayımlanan Euro Challenge finalini bütün dünya Trabzonspor diye izlemiş olmasına rağmen öyle bir açıklama yapmak için uzaydan gelmiş olmak lazım.”

Biz ise bu operasyona “Öfkenin teslim aldığı hâl… Akıl tutulması…” diyoruz. Hele hele öfkenin kaynağı kıskançlık eksenli nefretten kaynaklanıyorsa…

***

Ortada hukuken iki ayrı dernek olsa bile ikisi de Trabzonspor’u temsil ediyor. Aynı renkler ve aynı amblemle ve aynı şehir, aynı camia için mücadele ediliyor. Dahası aynı camia sahipleniyor ve aynı heyecan hissediliyor… Takipçilerin nazarında iki ayrı dernek yok. Trabzonspor var. Trabzonspor renkleri ve amblemi var. Gerisi teferruat… Hâl böyleyken ve eski başkanlar Sadri Şener, İbrahim Hacıosmanoğlu da aynı aidiyet duygusu içinde sahiplenip destek olmuşken neden Muharrem Usta dönemi hedef seçildi? Neden Muharrem Usta’nın yolladığı paralara icra işlemi uygulanıyor. Rezalete imza atanlar Trabzonspor Basketbol Kulübünün o paraları ödeyemeyeceğini biliyor. Hukuk boşluğunu kullanarak ama etik olmayan ve bir o kadar da ilkesiz yöntem uyguluyorlar. Amaç belli. İkinci aşamada Muharrem Usta’nın alacaklarından düşeceklerini ilân edecekler.

***

Operasyonun gerçek amacının bu olduğu saklanamaz bir gerçek. Zaten o noktaya varınca anlaşılacak. Trabzonspor gibi ilke ve kurallarla yönetilmesi gereken kulübün düşürüldüğü duruma bakın. Ne ilke kalmış ne… Trabzonspor markası nasıl bir öfke ve nefrete kurban ediliyor... Birleştirme ve umut iddiası ile gelenler kulübü nasıl bir tartışmanın içine sürüklüyor!.. Sevgili Hasan Al bu operasyonu “kötü niyetli adımlar” olarak yorumladıktan sonra “iyi niyetli olsalar icra yerine Usta’nın alacaklarından mahsup edebilirlerdi” diyor. Sevgili Hasan Al… Nihai amaç zaten orası. Ve bu bir operasyonla kıra döke yapılıyor. Hem de kulüpte 60 milyon liradan fazla alacağı olan bir başkana… Üstelik kulüpten 60 bin lira alacağı dahi olmayanlar tarafından.

Muharrem Usta mağdur edilmeye devam ediyor. Camia ise şimdilik izliyor. Bakalım operasyonun finali nasıl son bulacak…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
yasar 13 ay önce

maalesef beceriksiz yönetim usta ya saldırarak gündem oluşturuyor.

banner108