Divan Kurulu Başkanı Sayın Ali Sürmen, başkan seçileceği zaman, ilk kez tüm gruplardan uzak ve yalnızca Trabzonspor’u düşünen bir divan başkanı seçilecek diye düşündük. Bugüne kadarki sürece değinmeyeceğiz. Ancak daha seçildiğinden itibaren Usta yönetiminin karşısına geçtiğini söyleyebiliriz. Önce yasal kongre sürecini tartışmaya açtı. Şimdi de takımın kötü durumundan kongre vazifesi çıkarttı!

Bütün camia 2010-11 sezonunun bile üzerinde bir kadroya sahip olduğumuz kanaatinde birleşirken… Ve yönetim ‘Erken hoca değiştirmeme’ ilkesini hayata geçirmek isterken ve bunun için zor duruma düşerken… Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı tam da kavşak noktasında…. En kritik zamanda camiayı toplayıp kongre istedi. Öylesine kötü niyet ki!.. Divan Kurulu toplantısını Galatasaray müsabakasından sonraya bıraksaydı ve Trabzonspor bugünkü gibi Galatasaray’ı yenmiş olsaydı seçimli Genel Kurul isteyemeyecekti… Bu önyargısını ‘Galatasaray maçını yense bile o akşam seçimli bir olağanüstü kongre kararı alın’ ifadeleriyle dışa vuruyor. Keşke toplantıyı müsabakadan sonra düzenleseydi.

***

Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Av. Ali Sürmen taraf… Ama Trabzonspor’dan yana taraf değil. Şu anlamda söylüyoruz. Bugün bu yönetimin arkasında durmak Trabzonspor’un arkasında durmakla eşdeğerdir. Lakin Sayın Sürmen, Muharrem Usta’ya karşı olan ve çoğu kulübü bu noktaya sürükleyen İbrahim Hacıosmanoğlu’nu iktidara getirenlerden yana taraf… Bu taraflılığı da büyük oranda siyasi… Siz bakmayın Bakan Sayın Berat Albayrak’a övgüler dizmesine… Berat Bey onlar için dışarıdan destek verdiği müddetçe kıymetlidir. Günün birinde kulübü yönetme veya söz sahibi olma iradesi gösterse derhal karşısına dikilirler. Bu gerçeğe yüzlerce örnek verebiliriz. Ama konumuz şimdi o keyfiyet değil.

***

Galatasaray’la dönüm maçı yapacak olan Trabzonspor’a destek olmak yerine bu kritik eşikte Divan Toplantısı yapan Av. Sürmen kulüp başkanını bakın nasıl tehdit ediyor?

  1. Kulüp Başkanı Divan Kurulu toplantılarına niçin gelmiyor?

Muharrem Usta daha öncekilere katıldı. Daha 1. Yılında aynı divan, kongre sürecini absürt bir biçimde tartışmaya açmadı mı? Usta hangi samimiyete güvensin de toplantıya iştirak etsin?

  1. Yönetimin çoğunluğu kaybederse kulübe el koyuyoruz, haberin olsun!..

Divan Kurulu toplantısında, mahkeme ile tehdit edip Usta yönetimine aba altından sopa gösteriyor. Hacıosmanoğlu dönemi gibi bir süreçte bile kongre çıkartamayanlar Usta için elbise biçmeye çalışıyor. Şu ifadeleri Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı söylüyor:

“Yönetimi uyarma durumum var. Yönetim kurulu 14 kişidir bir de başkanımız var. Medeni Kanun 84. Maddesine göre yönetimin yarısından bir fazlası 8, yönetim şu anda kılpayı ayakta durabiliyorsa, bunun krizi yönetmedeki bırak sayısal, niteliksel olarak yeterlilik, moral motivasyon olarak yeterliliği var mı?

Bu sayılara dikkat edin. Bu sayılara dikkat etmezseniz, Allah korusun bu kulüp geçmişte yaşandığı gibi mahkeme kapılarına düşer. Öyle kulaktan dolma laflarla, biz üç kişi ile de yönetiriz, üç kişi diye bir sayı mı var? Tüzüğün 43/A, B, C maddeleri net bir şekilde sayısal eksiklik durumunda nelerin olması gerektiğini anlatmıştır ama eğer yönetim görevini yapmazsa ve sayısal rakam aşağıya düşerse. Denetleme Kurulu’ndan da bize böyle bir rapor gelirse, sayısal olarak kulüp yönetilemez durumdadır’ diye gelirse Divan Başkanlığı olarak tüzüğün 52/D maddesini kullanacağımızdan yönetimin haberi olsun.” Bunları Divan Kurulu Başkanı ve en kritik maçtan hemen önce söylüyor.

2010-11 sezonundakinden daha iyi kadrosuna rağmen camianın elit geçinenleri Trabzonspor yönetimini böyle tehdit ediyor.

Size göre Trabzonspor’un iki yakası niçin bir araya gelmiyor? Sanırız anlaşılıyor!..

Şimdi bu baskıyı askıya almanın zamanı… Hacıosmanoğlu döneminde bile Disiplin Kurulu işletemeyenler tehditle yönetim devireceklerini zannediyorsa aldanıyorlar. İnşallah ilk cevabı sahadaki 11’den alacaklar. Sonrasını zaman gösterecek.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner108