Biz Trabzonspor’u çocukluktan severiz… Koyun beklerken, inek beklerken başkanlık hayalleri güderiz. Sonra başkan olabilmek için her yerde ve her zeminde Trabzonspor’u ne kadar sevdiğimizi ve hatta Trabzonspor için ölebileceğimizi söyleriz.  Başkan olduktan sonra da Trabzonspor’un üzerine çöker, kalkmamak için her yolu deneriz. Ne demokratik hak tanırız, ne hukuk tanırız, ne de sandık… Trabzonspor’u bitirene dek gideriz !

Biz Trabzonspor’u altından kalkamayacak kadar borca sokar öyle severiz. Biz Trabzonspor’u bir rant aracı olarak değerlendirip öyle severiz! Biz Trabzonspor’u bize kapalı her kapıyı açtığı için severiz! Biz Trabzonspor’u medyada boy göstermek için severiz! Biz Trabzonspor’u bizi reklam aracı olarak çok iyi tanıttığı için severiz. Biz Trabzonspor’u herkesten ve her şeyden çok severiz ! Bizden fedakarlık istenince hep Trabzonspor’dan fedakarlık ederiz. Biz seversek böyle severiz !

***

Trabzonspor’un kupasını 6 ayda getireceğini iddia ederek camiayı aldatıp başkanlığı elde edenler bugün artık ne hukuk tanıyor ne sandık. Yargıtay kararına rağmen olağanüstü kongreye gitmeyip yetkisiz bir kongre daha yapıyorlar. Hukukun işlemediğini iyi bilerek, “Nasılsa bir dava 2 yıldan önce bitmiyor” diyorlar. 

1600 noter tasdikli imzaya rağmen kongreye gitmeyenler kendilerinin yaptığı yeni 5000 üye ile yeniden başkan olacağını zannediyor. Trabzonspor’un tüm kimyasını alt üst edip bu kulübü yönetebilmek mümkün değil. Trabzonspor’un tüm değerlerine ihanet edip bu kulüple yürüyebilmek mümkün değil.

***

İbrahim Hacıosmanoğlu’nun yalnız kendisini değil… Trabzon’u ve Trabzonspor’u değil… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı bile tartıştırdığı bir ortamda hala başkan olabileceğine inanmıyoruz. Hakemleri stadyum odalarına kilitletip Trabzon’u ve Trabzonspor’u iki paralık edip devleti acziyete düşürüp, “Uğruna ölümü göze alacağım kişi aradığı için serbest bıraktım” diyen bir anlayışla yol arkadaşlığı artık sona erdi.  Biz Hacıosmanoğlu’nun aday olabileceğini düşünmüyoruz.

***

Trabzonspor’u herkesten ve her şeyden çok sevenler!... Dün Hacıosmanoğlu’nun etrafında aynı amaç için birleşenler !... Hacıosmanoğlu’nu, ‘savaşçı komutan olarak seçenler’… Şimdi yeni lider olarak Celil Hekimoğlu’nu belirlediler. Biz Hekimoğlu’nu başarılı ve saygın bir iş adamı olarak tanıyoruz. Kolay yetişmediğini ve geldiği konuma kolay gelmediğini iyi biliyoruz. Hekimoğlu’nun başarısındaki yönetim iradesini görebiliyoruz. Lakin yöneteceği kuruluşun Trabzonspor ve yöneteceklerinin de yukarıda vasıflarını saydığımız insanlar olduğunu hatırlatıyoruz. Kendileri ne kadar iyi niyetli ve samimi olursa olsunlar ülkenin bugünkü tablosunda etrafında toplanan o isimlerle ve arkalarına gizledikleri savaş baltalarıyla önce Celil Bey’i ardından Trabzonspor’u bitireceklerini söylemeliyiz. Celil Bey’in dışardan görünen bugünkü tablosuyla Hacıosmanoğlu’nun 2013 yılındaki kongre kazanan tablosu arasında bir benzerlik görüyoruz. “Kim olursan ol gel” anlayışıyla alınacak bir kongre Trabzonspor’u daha perişan edecektir. Bugünkü zeval noktasından daha kötü uçuruma sürükleyecektir. Söylemeliyiz ki bu tür bir yaklaşım asla Trabzonspor’u çok sevmek değildir.

 

Trabzonspor’u çok sevmek… Trabzonspor’u her şeyden çok sevmek… Sevdiği için fedakarlık etmekten/edebilmekten geçer. 1 yıl, 2 yıl öncesinden, “Trabzonspor’u ancak ben kurtarırım!” deyip yola dizilmek ve, “Beni hiç kimse bu yoldan döndüremez!” diyerek uzlaşmayı ve ortak aklı reddetmek Trabzonspor’u sevmek değildir. Bugün şu hallere düşürülmüş Trabzonspor için çatışmayı gözlemek asla Trabzonspor’u her şeyden çok sevmek değildir. Gün samimiyet günüdür. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner89