Tekin Küçükali, Trabzon’un yetiştirdiği ve İstanbul’a gönderdiği değerli aksiyon adamlarından birisi. Zor zamanda yola çıkabilen ve yol alırken hava muhalefetini önemsemeyen aksiyon adamı tipi... Dolayısıyla zor bulunan cinsinden... Bir zamanlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yol arkadaşlığı yapan bir isim... Erdoğan, Küçükali ile yol arkadaşlığından vazgeçince Erdoğan’a cephe alan Tekin Küçükali, bugünlerde Meral Akşener’in partisinden gelebilecek bir davete açık olduğunu söylüyor.

Tekin Bey’e göre “Ülke tam bir felaketin eşiğinde ve Meral Hanım büyük bir sorumluluk yükleniyor!..” Türkiye, ABD ve Avrupa karşısında millî refleks gösterdiği için uçurumun kenarına geldiyse ve eskiden olduğu gibi Batı’nın dümen suyuna girerek uçurumdan kurtulacaksa (!) ‘Uçurum edebiyatı kolay gelsin’ diyelim ve devam edelim. Neyse... Biz Tekin Bey’in AK Parti veya Meral Hanım’la ilgili yorumlarına takılmadık. CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’le ilgili yorumunu analiz etmek istedik. Bilindiği gibi Tekin Bey, Kızılay Genel Başkanı iken Haluk Bey de Kızılay’ın 1. derece avukatıydı. Yani uzun süreye dayalı bir birliktelikleri var. Ankara’daki bu birlikteliğin bir hemşehri dayanışması olduğunu zannediyorduk. Öyle ya!.. Tayyip Bey’le bir yol arkadaşlığı yapan dönemin Kızılay Genel Başkanı aynı zamanda Pekşen’le siyasi yol arkadaşı olamazdı!.. Olsa olsa ticarî veya hemşehri kaygısı olabilirdi!..

Görüyor ve okuyoruz ki bu birliktelik siyasi bir dayanışma getirmiş. Tekin Bey’e, Trabzon milletvekilleri arasında en çok hangi vekilin çalışmasını beğendiğini sormuşlar. O da “En çok Haluk Pekşen’in performansını beğeniyorum.” demiş. Tekin Küçükali’nin milliyetçi bir anlayışın yanı sıra aynı zamanda iyi bir Trabzon milliyetçisi olduğunu bilenlerdeniz. Dolayısıyla bu çerçevede birkaç soru sormak istiyoruz?..

Haluk Pekşen, Akyazı’daki stadyuma karşı olanlardan biri... Pekşen, Trabzon Şehir Hastanesine de karşı... 7 yeni uzun Uzungöl projesinin de karşısında olduğunu ilan etti. Haluk Pekşen, Yeşil Yola savaş açtı. Özel idarelerin ve Büyükşehir belediyesinin yaptığı Yeşil Yolu, “Cengiz inşaat ve MAPA yapıyor” diyerek karşı çıkışına kılıf üretiyor. “Yol güzergâhında hiçbir tesis belirlenmemişken “Bütün sosyal tesisler şimdiden Arap Şeyhlerine pazarlandı.” diyor. Şimdi de 7 turizm projesine göletler nedeniyle karşı çıkmaya hazırlanıyor. Pekşen, fikren Helsinki Yurttaşlar Derneği Platformundan beslenen bir milletvekili... Bu konularda sizde aynı mı düşünüyorsunuz? Yoksa bunları performanstan saymıyor musunuz?

Tekin Bey isterse meseleye bir de Milliyetçi Düşünce perspektifinden bakalım. Öyle ya!.. Türkiye’yi uçurumun kenarından Meral Hanım kurtaracağına göre... Haluk Bey, Meral Hanım’ın din ve vicdan özgürlüğü anlayışına nasıl bakıyor? Meselâ, başörtüsüyle bayram törenlerine katılan bir polis şefine “Tam bir provokatör” diyerek başörtüsünün provoke aracı olduğunu söylemek isteyen Pekşen’in performansına da katılıyor mu?

Değerli Küçükali bu siyasi performansı da onaylıyor mu? PKK’nın hendeklerini savunan ve Türkiye’nin PKK ile mücadelesini insan hakları ihlaline sokan... Sonra da KHK ile görevinden uzaklaştırılan İbrahim Kaboğlu’nun Tonya’daki CHP panelini Pekşen’in yönetmesi aynı performansın içine girer mi? Tekin Bey tam olarak hangi performansı övgüye değer buluyor?

En iyisi biz Değerli Küçükali’den ‘şu performans’tan tam olarak ne kastettiğini öğrenelim. Takdir edilecek performans kişinin söylem ve eylemlerinin niteliği ile alakalı mıdır? Yoksa ne söylediği ve ne yaptığına bakmadan keyfiyet oluşturmak mıdır?

Sevgili Tekin Ağabey, Haluk Pekşen’in performanslarına bir iki örnek verse de her gün bölgenin vekillerini takip eden yerel basın olarak bizde hakkını teslim etsek!.. Yoksa bırakalım siyasi yaklaşımlarını, Trabzon’a gelen hemen her yatırıma bir mazeret üretip karşı çıkan Pekşen’e haksızlık yaptığımızı düşüneceğiz!..

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner108