Bir araya gelip  kritik eşiği  geçmeliyiz!

Trabzonspor’da olağanüstü kongre kararı alınmasının ardından Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, bordo-mavili kulübün içinde bulunduğu durumu fırsata çevirmenin yolunu bulmaları gerektiğinin altını çizdi. Kriz ortamında Trabzonsporlu olan herkesin sorumluluk duyup elini taşın altına sokması gerektiğinin altını çizen Genç, “Camianın önde gelen isimleri ile görüştüm ve içinde bulunduğumuz süreci camia olarak birlik ve beraberlik içerisinde bir araya gelerek güçlü bir yönetimle geçirmemiz gerektiğini söyledim. Trabzonsporlu olan herkisin de bu sorumluluk duygusu ile hareket etmesi gerek.

Trabzonspor olarak kritik bir süreçten geçtiklerini söyleyen Genç, “Ancak önce şunu söylememiz gerekiyor, biz büyük bir camiayız. Trabzon camiası, Trabzon değerleri ve dinamikleri, Trabzonspor’un dinamikleri ile birlikte büyük bir camiadır. Sadece saha sonuçları ya da mali durumumuzu kendi dar çerçevesinde değerlendirmemek lazım. Tabi ki zor bir süreçten geçiyoruz, onu kabul ediyoruz. Ama bu zor süreçten kalkabilecek büyük bir camiayız. İkincisi, bunu bir kriz olarak nitelendirirsek ki öyle nitelendirilebilir. Çünkü transfer yasağı geldi, olağanüstü genel kurul kararı alındı. Bunu bir fırsata çevirmenin de yolunu bulmamız lazım. Belki bundan da hayırlı bir sonuç çıkabilir. Bunu bir zemin kabul ederek bunun üstüne yeni şeyler üretebiliriz. Bunu yapabilecek imkan ve kabiliyete sahibiz. Bu manada hepimizin sorumluluk duyması ve elini taşın altına koyması lazım” dedi.

Genç, camianın bir çok dinamiğinin olduğunu da belirtirken, “Benim kendi adıma bu beyanımı ‘aday’ gibi yorumlayanlar oluyor ama asla böyle bir şey yok. Çünkü şu anda benim bir görevim var, yerel bir yönetimin başındayım. Ama bu konuda yapılacak bir oluşumda seve seve gönüllü olabileceğimi, olmam gerektiğini beyan ettim. Bu mutlaka aktif bir görev değil. Şu anda olması gereken, kesinlikle listelerin yarıştığı bir kongre değildir. İçinde bulunduğumuz süreci camia olarak birlik ve beraberlik içerisinde bir araya gelerek güçlü bir yönetimle geçirmeliyiz. Bu konuda dinamiğimiz var. Bu dinamik gücümüzü değerlendirmemiz lazım. Bu yönetim bir görev verir, işi biz takip edelim, seve seve elimi taşın altına koyarım. Ya da bir yere gidilecek, bir şey yapılacak, kendi konumumu böyle nitelendiriyorum. Yoksa benim şu anda bir görevim var” diye konuştu.

Tek listeli seçimin daha bütünleştirici olacağını söyleyen Genç, “Bunun daha kaçınılmaz olduğunu düşünüyorum. Bunun için de şehrimizde önde gelen isimlerimiz var. Bunların başında Faruk Özak gibi bir isim var. Daha önce bu konuda büyük bir deneyimimi olan, şehrin hem kanaat önderi, hem Trabzonspor camiasının önemli bir ismi. Faruk Özak gibi bir isim var. Ben düşüncelerimi kendisiyle de paylaştım. Böyle bir büyüğümüz etrafında kenetlenip, ‘A ya da B yönetim’ düşüncesinden kaçınarak bu camianın bütün dinamiklerinin bir araya gelerek bu kritik eşiği geçmemiz lazım. Benim düşüncem bu. Bu fikrimi Divan Başkanıyla da paylaştım. O da aynı kanaatte. Trabzonspor’umuza hizmet etmiş, yöneticilerimiz, büyüklerimizin hepsiyle paylaştım. Bu süreci bu şekilde geçer ve bunu bir fırsata çeviririz.

Trabzonspor’un her türlü sorunun altından kalkabilecek bir camia olduğuna da vurgu yapan Genç, “Evet, ekonomik tablo ağır ama bunlar yönetilebilir, Trabzonspor bunun altından kalkar. Büyük bir camiayız, hepsi yönetilir, borç da sürdürülebilir hale getirilir, yapılanma süreci olabilir. Belki kongre kararının sezon sonuna ertelenmesi de daha doğru olur. Sezon sonu daha iyi, daha sağlıklı… Çünkü alel aceleye getirmemek lazım kritik süreci. Bu manada nasıl bir şey olursa ben de seve seve katkı sağlamak isterim. Onu tüm samimiyetimle ve fanatik bir Trabzonspor taraftarı olarak söylüyorum. Çünkü şu anda kaçanlar var. Dün bağıran-çağıranlar bakıyorsun ortalıkta yoklar. Ama o, bu bakmamak lazım, onun tarafı ya da bunun tarafında olan diye bakmamak lazım” diye konuştu.

Genç, dinamiklerin bir araya gelmesinin Trabzonspor için olmazsa olmaz olduğunu da belirtirken, “Bütün dinamiklerin bir araya gelip güçlü ve özelikle tek listeli bir yönetimle bu süreci geçirebiliriz. Kanaatimiz bu yönde. Trabzonsporlular da bu manada merak etmesinler. Trabzonsporlular olarak bu tür badirelerin altından kalkabilecek hem imkana, kabiliyete ve dinamik değerlere sahibiz. Tek sorun bu dinamik değerlerin bir araya gelememesidir. Şu aday, bu bunun adayı, bu dönem böyle bir dönem değil. Ondan da kaçınmak lazım. Hep bir araya gelelim. Trabzonspor hepimizin ortak değeri, en müşterek değeri ise fikrimiz ne olursa olsun o çatının, o şemsiyenin altında olalım. Şu anda öyle bir zaman. Şu anda birlik beraberlik zamanıdır” dedi.

Nurgül GÜNAYDIN

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner108