Art niyetlilerin karşısında  kibarlığımız biter

“Ne zaman Trabzonspor başını kaldırmaya başlasa bir taraftan iğneyi sokmaya çalışırlar. Şu anda oyuncularımızın birlik-beraberlik duygusuyla mücadele ettiklerini ve birbirlerine sarıldıklarının farkındayım.

‘Burak Yılmaz benim en değerli oyuncularından birisi, benim en değerlimi en kıymetlimi istemenin yolu vardır, benim en değerlimi benim elimden almak o kadar da kolay değildir.”

Taraftarların özellikle sosyal medya paylaşımları konusunda dikkatli olmalarını isteyen Başkan Ağaoğlu, “Futbolcularımız kim olursa olsun, sevin bağrınıza basın, bu yönde paylaşımlar yapın. Ama lütfen ve lütfen biz lige bu oyuncularımızla başladık onlarla devam edeceğiz. En ufak bir olumsuzlukta, büyük bir olumsuzluk da olabilir futbolcularımıza karşı hoş olmayan ifadeleri sosyal medyada paylaşmayalım, onlar bizim değerimiz.”

Yaşanan bütün gelişmelerin tamamen Burak’ın Burak Yılmaz’ın duygusallığından ve yanlış anlaşılmalardan kaynaklı olduğunu yineleyen Başkan Ağaoğlu, “Ben bunu bir başkaldırı olarak değerlendirmem.”

Ben biraz kibar  bir insanım ancak takımıma, oyuncularıma zarar geleceğini hissettiğim anda o beyefendi Ahmet Ağaoğlu çizgisinden çıkmayı ve karşılarına dikilmeyi çok iyi bilirim.

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu son günlerde özellikle Burak Yılmaz’ın transfer söylentileri, alacakları için kulübe ihtar çekmesi ve takımla ilgili açıklamalarda bulundu.  Dün İstanbul’da düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalarda bulunan Başkan Ağaoğlu, toplantıyı bazı yanlış anlaşılma ve bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak için yaptığını söyledi.

Burak Yılmaz’ın kendisiyle bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini ifade eden Ağaoğlu, “Burak’ın gazeteye verdiği röportajda üç başlık var. ‘Yabancı oyunculara 15 Mayıs’ta ödeme yapıldı’ ifadesi. Doğrudur. 15 Nisan veya 18 Nisan tarihinde kulüpte oyuncularla yaptığımız toplantıda oyunculara 15 Mayıs’ta kalan alacaklarını ödeme taahhüdüm vardı, bir takım çalışma ve girişimlerimiz vardı. Ben bunun 15 Mayıs’a kadar neticeleneceğini düşünüyordum. Fakat Türkiye’de işler o kadar kolay yürümüyor. Bir kredi anlaşması bazı teminatlarda sıkıntı çıkması nedeniyle 18 Mayıs tarihine kadar uzadı. Ve o tarihte saat 11.58’de 85 milyon TL’lik kredi hesabımıza geçti. Yine aynı gün saat 14.30’da Burak Yılmaz’ın da dahil olduğu 14 yerli ve 6 yabancı  oyuncumuzun ödemesini gerçekleştirdik. Yalnız Burak Yılmaz 15 Mayıs’ta yabancı oyunculara ödeme yapıldığı ve kendi ödemesinin yapılmadığı düşüncesine kapılarak 16 Mayıs tarihinde Kulübümüze ihtarname gönderdi. İhtarname kulübümüze 18 Mayıs 16.30’da ulaştı. Böyle bir düşüncenin içerisine girmiş olması benim açımdan da baktığım zaman hiçbir art niyet aramaksızın böyle bir ayrıştırma gibi bir durumla karşı karşıya kaldığını düşünerek yapmış olduğu bir eylem olarak düşünüyorum. Neticede ihtarname geldiğinde para bankada hesabındaydı.”

BURAK’LA İLGİLİ ÇOK AÇIK VE NET OLDUM

Ağaoğlu, Burak’la alakalı tavrının başından beri çok açık ve net olduğunu belirtirken, “Zaman zaman çok farklı biraz da esprili ifadeler kullandım. Bunu Slovenya kampı ve ikili görüşmelerde de tekrarladım. Bunun sebebi şu; Burak Yılmaz geçtiğimiz sezon en takımın skorer yani en çok gol atan oyuncusu. Türkiye’de de şu anda özellikle 3 büyük takımda bir pivot santrafor sıkıntısı var. Türkiye’nin de bu konuda en güçlü ismi Trabzonspor’un sözleşmeli oyuncusu. Şimdi bu tür oyuncuya başka kulüplerin ihtiyacı var da Trabzonspor’un elinde 3-4 tane Burak var da hadi bir tanesini gönderelim gibi bir düşünce zaten söz konusu değil. Özellikle Beşiktaş ile Burak Yılmaz isminin kamuoyunda sıkça anılması üzerine yanılmıyorsam 24 Ağustos tarihinde Sayın Fikret Orman beni aramıştı. Beni aradığında, ‘Başkan kamuoyunda Burak’ın ismi Beşiktaş ile sıkça anılmaya başlandı. Bu konu beni rahatsız etmeye başladı, burada Trabzonspor e Burak’ın kendisi söz konusu, bu hepimize zarar vermeye başladı, bu konudaki düşünceleriniz ne?’ diye sordu. Ben de, ‘benim böyle bir düşüncem kesinlikle yok, hocamızın önümüzdeki sezon kadroda mutlaka görmek istediği ve satılmasına hiç sıcak bakmadığı bir oyuncumuz, biz Burak Yılmaz’ı satmayı düşünmüyoruz’ dedim. Siz bunu söyledikten sonra bu konu bizim için kapanmıştır’ dedi ve o konu orada kapandı” şeklinde konuştu.

SADECE MENAJERLER ARACILIĞIYLA GÖRÜŞME OLDU

Başkan Yardımcısı Ertuğrul Doğan ve Burak Yılmaz’la birlikte bir toplantı gerçekleştirdiklerini ifade eden Ağaoğlu, “Burak kendisi ile ilgili düşüncemi sorduğunda, ‘Burak eğer senin bir başka kulübe gitmen söz konusu ise, ben seni satmıyorum, göndermiyorum. Sen bu kulübün en önemli oyuncususun, iyi bir kadro oluşturduğumuza iyi bir hava yakaladığımıza inanıyorum, takımın lider oyuncususun, hiçbir yere gitmen söz konusu değil’ dedim. Bu görüşmeden sonra bu konu bizim için tamamen kapandı. Ta ki transferin bitimine 48 saat kalıncaya kadar. Yani 29 Ağustos tarihinde Başkan yardımcımız beni arayarak ‘Beşiktaş’ın Burak’la alakalı bir teklifi var’ dedi. İlk sorum, ‘Kulüpten mi geldi’ şeklinde oldu. ‘Hayır menajerler aracılığıyla geldi’ dendiği zaman ‘Ben bu konuyu görüşmeyeceğim, isterseniz siz devam edebilirsiniz’ dedim. Çünkü kulüpten gelmeyen hiçbir teklif benim için ciddi değil yok hükmündedir. Ve bilindiği gibi o süreç içerisinde menajerlerle bir takım görüşmeler yapıldı. Menajerler aracılığıyla geldiği için iki başkan yardımcımıza yönlendirdim, işin doğrusunu isterseniz hiç de ciddiye almadım.”

KULÜPTEN GELMEYEN TEKLİFLERİ CİDDİYE ALMAM

31 Ağustos akşamı saat 20.30 civarında başkan yardımcımız sayın Mehmet Yiğit Alp beni telefonla arayarak, ‘Başkan konu kapanmıştır, teklifi ciddi bulmadık ve reddettik’ dedi. Bu görüşmelerden Burak Yılmaz’ın haberi yok. Bu görüşmeleri, ‘Beni satmak için çaba harcadılar’ ifadeyi o görüşme çerçevesinde değerlendirip bir kırgınlık içine girmiş olabilir, büyük bir ihtimalle de öyle. Yaptığımız konuşmalardan edindiğim izlenim de öyle. Bundan kaynaklanan bir yanlış anlaşılma. Bu teklif Trabzonspor Kulübü’nden gelmedi Trabzonspor Kulübü’ne ve bizim başkan yardımcılarına menajerler aracılığıyla geldi. Onun için bunu, ‘Trabzonspor’un Burak Yılmaz’ı satma çabası olarak değerlendirmek doğru bir yaklaşım olmaz. Kaldı ki defalarca satmayacağımı her platforma ve Burak Yılmaz’ın yüzüne de çok açık ve net olarak ifade ettim. Ama bu son iki gün içerisinde olan görüşmelerin Burak’ta bir hayal kırıklığı ve küskünlük yarattığı yaptığı açıklamalardan da ortaya çıkıyor. Olayın tam açılımı bu.

BU KONUDA HAKSIZ DİYEMEM

Burak Yılmaz’ın ikinci ameliyatında ve çıktığında yanında olduğunu ancak Berlin’de geçirdiği ameliyat esnasında orada bulunamadıklarını söyleyen Başkan Ağaoğlu, “Aslında orada da haksız sayılmaz. Her ne kadar Kulübümüzün sağlık ekibinden bir kişi yanındaysa da o esnada ameliyat öncesi ve sonrasında en azından benim bir telefon etmem gerekirdi, bu konuda haksız olduğunu söyleyemeyeceğim. Yapı olarak baktığımız zaman Burak Yılmaz heybetli sakallı görüşüne bakmayın, tanıdığım oyuncular içinde en duygusal olan çok farklı bir karakteri olan üç beş oyuncudan birisi” diye konuştu.

USTA İLE İLGİLİ SÖYLEMİ

Burak Yılmaz’ın, ‘Usta’ya ağabey dediğim için bana takık’ sözlerine de açıklık getiren Ağaoğlu, “Kulübümüzün önceki dönem başkanı sayın Muharrem Usta ile alakalı olarak kullandığı ifadelere kafamın takıldığını ve kendisine gönül koyduğumu ifade etmiş. Bu konuyu onunla da konuştum. Ben kendisine, ‘Bir kulübün genel kurul süreci içerisinde kulübün çalışanının bu tür bir ifade kullanması normal değil’ demiştim. Bunu söyledim, hala da aynı düşüncedeyim. Ama oradan bir kafa takıklığı veya oradan oyuncuya karşı bir tavır asla söz konusu değil” dedi.

BENİM EN DEĞERLİMİ ALMAK KOLAY DEĞİLDİR

Burak Yılmaz’ın transferi gündeme gelip bu doğrultuda kendisine soru sorulduğu zaman, ‘Burak Yılmaz benim en değerli oyuncularından birisi’ dediğini hatırlatan Ağaoğlu, “Benim en değerlimi en kıymetlimi istemenin yolu vardır, benim en değerlimi benim elimden almak o kadar da kolay değildir. Her zaman futbolculuğunu, tekniğini, duruşunu takdir ettiğim, beğendiğim bir insandır. Benim bu görüşüm, takımımızda Kaptanımız Onur’dan başlayarak son transfer Ekuban’a kadar, bordo-mavili Trabzonspor armalı formayı taşıyan her oyuncu benim için aynı değeri taşır, aynı hassasiyet ve özenle bütün futbolcularıma ben kol kanat gererim. Onlar kulübün varlıklarıdır. İki kaptanımızla yaptığımız toplantıda onlara, ‘Ne kadar daha mukaveleniz var?’ diye sordum. Birisinin 2, birisinin 2.5 yıl.  Benim kontratımın süresi Aralık ayının sonuna kadar’ dedim. Bunun anlamı şu, Aralık ayında ben gidebilirim bir başkası gelebilir. Ama bu kulübe sahip çıkması gereken, bu kulübün takım ruhunu, mücadele gücünü, arkadaşlığını birlik beraberliğini sağlayacak olan sizlersiniz. Biz burada sadece yönetiyorsunuz. Buna sahip çıkması gereken sizlersiniz. Ben bütün oyuncularımızı bu duyguyla mücadele ettiklerini ve birbirlerine sarıldıklarının farkındayım”

GÜÇLÜ BİR TRABZONSPOR PROFİLİ ORTAYA ÇIKINCA…

Son dönemlerde yaşananların herkesin kafasında soru işareti oluşturduğunun altını çizen Başkan Ağaoğlu bunun tek sebebinin ise Trabzonspor’un başarısının olduğunu söyledi. Trabzonspor’da iyi bir takım ruhu oluştuğuna vurgu yapan Ağaoğlu, “Kendisine inandığımız hocamız Ünal Karaman’la bütün oyuncularımız inanılmaz bir hava yakaladı. Herkes canla başla mücadele ediyor. Herkes yeni transferleri konuşurken, hepsi çok iyi. Ama onların içerisine eklememiz gereken Onazi, Sosa, Kucka var, bütün oyuncular takımı sahiplendiler. Burada bir güçlü Trabzonspor profili ön plana çıkmaya başladı. Bu şekilde üzerimize yüklenilmesi ve bu şekilde gündem yaratılmasını ben tasvip etmiyorum ama doğal karşılıyorum. Çünkü maalesef bu ülkenin yapısı bu. Ne zaman Trabzonspor başını kaldırmaya başlasa bir taraftan iğneyi sokmaya çalışırlar” şeklinde konuştu.

BURAK’IN TAVRI BİR BAŞKALDIRI OLARAK NİTELENDİRMEM

Yaşanan bütün gelişmelerin tamamen Burak’ın Burak Yılmaz’ın duygusallığından ve yanlış anlaşılmalardan kaynaklı olduğunu yineleyen Başkan Ağaoğlu, “Ben bunu bir başkaldırı olarak değerlendirmem. Yaptığı röportajında kulübün adını hiç zikretmiyor, kulübün şahsiyetine yapılmış görmüyorum. İfadelerde başkan geçtiği için ben başkan olarak bu açıklamayı yapma ihtiyacı hissettim. Şartlar ne olursa olsun farklı amaçlar gözetilseydi ki Burak o karakterde oyuncu değil, belki tavrımız çok farklı olabilirdi. Ama o ifadelerden yola çıktığınız zaman zaten 3 başlık altında toplanıyordu. Bunların tamamen yanlış anlaşılmalardan kaynaklandığı gün gibi aşikar. Bundan sonra da bunlar devam edecektir, çünkü önümüzde ocak transfer süreci var. ‘Burak gidiyor mu, o kalıyor mu’ söylemleri yine başlayacak. Arkadaşlar önce biz gidiyoruz ya. Aralık ayına kadar bizim kontratımız. Uğraşacaksanız bizimle uğraşın, takımla uğraşmayın. Takımdaki birlik-beraberliği ve arkadaşlığı ve bu bağ içerisinde bu bağın nihai neticesi olarak oluşan mücadele gücünü ve bunu sahaya yansıtan oyuncularımla lütfen uğraşmayın” ifadelerini kullandı.

BİZİM DE OYUNCULARIN DA TEK HEDEFİ VAR

Takıma ve oyunculara herhangi bir zarar gelmesine asla müsaade etmeyeceklerine vurgu yapan Başkan Ahmet Ağaoğlu şunları söyledi:

“Ben biraz kibar ama bir Sürmeneli ne kadar kibar olacaksa o kadar kibar bir insanım takımıma oyuncularıma zarar geleceğini hissettiğim anda o beyefendi ki Ahmet Ağaoğlu çizgisinden çıkmayı ve karşılarına dikilmeyi çok iyi bilirim. Burak Yılmaz bu konuşmanın hiçbir şekilde taraflı değil. Belki de bunların hepsini özellikle son 24 saatlik olayı Burak ile paylaşsaydık veya ben paylaşsaydım böyle bir şeye gerek kalmayacaktı. Ancak oldu bir kere, biz olanı da temizlemesini biliriz. Benim tek sevdam Trabzonspor’dur. Ben elimden geldiğince yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte Trabzonspor’a hizmet etmeye çalışıyoruz. Oyuncularımız ve teknik heyetimizle dışardan gelecek her türlü olumsuzluğa karşı bizim göğsümüz siperdir. bütün oyuncularımızın hepsinin kafasında tek bir düşünce var; aynı duygu ve düşünce ile Trabzonspor kulübünü layık olduğu yere taşımak.”

TARAFTARLARA MESAJ

Taraftarların özellikle sosyal medya paylaşımları konusunda dikkatli olmalarını isteyen Başkan Ağaoğlu, “Taraftarımızdan büyük destek ve özellikle bir şeyden sakınmalarını istiyorum; Futbolcularımız kim olursa olsun, sevin bağrınıza basın, bu yönde paylaşımlar yapın. Ama lütfen ve lütfen biz lige bu oyuncularımızla başladık onlarla devam edeceğiz. En ufak bir olumsuzlukta, büyük bir olumsuzluk da olabilir futbolcularımıza karşı hoş olmayan ifadeleri sosyal medyada paylaşmayalım, onlar bizim değerimiz. Dediğim gibi Ahmet Ağaoğlu Aralık ayında gider bir başkası gelir. Hepimiz bu formanın bu armanın içindeyiz. Buna taraftar da basın da camia, divan da, genel kurul üyelerimiz, Trabzonspor’a gönül vermiş milyonlar aynı duyguyu paylaşmak zorunda. Zaten Trabzonspor bunun ilk belirtilerini vermeye başladıktan itibaren her taraftan dalmaya başladılar. Ama dediğim gibi eğer alem buysa bu alemin harcı olmasını da biliriz. O cevabı da, mücadeleyi de vermesini biliriz. Ama herkes önüne baksın kendi işini yapsın.

KAPTANLIK KONUSU

Başkan Ağaoğlu Burak Yılmaz’dan ikinci kaptanlığın alınmasına ilişkin de şunları söyledi: “Kaptanlık birisinden alınır başkasına verilir. Bunun geri verilip verilmemesi yönetimde yeniden konuşulur. Ancak Burak Yılmaz’ın buna aldıracağını ve performansını etkileyeceğini düşünmüyorum. Burak kafayı taktı mı sadece kırmızıya odaklanan İspanyol boğası gibi bir yapısı var. Üstelik takımda Onur gibi 1. Bir kaptan varken, Allah korusun bir sakatlık olmadıktan sonra kaptanlık pazubantı onun kolundan çıkmaz. Bizim Burak’tan beklentimiz biran önce eski formuna kavuşup takıma yeterli ve gerekli katkıyı verip takımı layık olduğu yerlere arkadaşlarıyla birlikte taşıması.”

KADRO DIŞI KALMASI SÖZ KONUSU DEĞİL

Yaşananlardan sonra Burak Yılmaz’ın kadro dışı kalmasının söz konusu olamayacağının altını da çizen Başkan Ağaoğlu, “Kadroda kalması için can siperane çalışan birisinin böyle bir şey söz konusu bile olamaz. Kulübe yöneltilmiş bir eleştirisi yok, başkanla başlayıp başkanla biten bir açıklama yapmış. Ben bu tür şeylerden oyuncuyu kazanma doğrultusunda sonuna kadar mücadele eden bir insanım. 35 yıllık spor yöneticiliğim, burada benim 1 numaralı prensibim, oyuncu ya da antrenör kazanmak için sonuna kadar savaşırım. Elimdeki bütün imkanları kullanırım. Benim yokluğum onun performansını artıracaksa takıma yada ekibe yararlı olacak noktaya gelirse ben orada kendimden fedakarlık yaparım. Çünkü biz yardımcıyız teknik heyet ve oyuncular futbolun gerçek aktörleridir. Bizler genel kurulunu bize verdiği yönetme yetkisini kullanmaya çalışan kişileriz. Onların ise her yönü ve her şekliyle kendilerinden önce bu takımın başarısı ve bu takımı Türkiye’de milyonların sevgilisi haline getiren abilerinin yolu izleyip aynı aidiyet duygusuyla hareket etmeleridir.

Kadro dışı kalmak bir disiplin suçudur. Burada sadece yanlış anlaşılmadan ötürü bana yönelik eleştiri var, ben de bunları nasıl karşıladığımı söyledim” dedi.

Anahtar Kelimeler:
Trabzon Haberleri
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner108