Fransa’da, aralarında eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, üç eski başbakan, Yahudi ve Hristiyan cemaati temsilcileriyle yazarların da olduğu üç yüz kişinin imzasıyla yayınlanan, Kur’an-ı Kerim’den “şiddet ve Yahudi karşıtı fikirleri yaydığı gerekçesiyle bazı ayetlerin çıkarılması” yönündeki bildiri üzerine bir değerlendirme yapmamız gerekir. Çünkü konuyu bilmeyenler veya yeni yetişen gençler, sanki Kur’an insanlar tarafından yeniden düzenlenebilir veya bazı bölümlerine ekleme-çıkarma yapılabilir algısına kapılabilirler.

Öncelikle, sözüm ona bu değişikliğe cüret etmelerinin sebebine bakalım: Müslümanlar Yahudi karşıtlığını Kuran’dan alıyorlarmış. Eğer bu ayetler Kuran’dan çıkartılırsa İsrail’e karşı direniş azalacak veya ortadan kalkacakmış! Bu karar İsrail’de değil de neden Fransa’da alınıyor? Çünkü siyonist yapı bütün dünyayı kuşatmış, Amerikan ordusunu ve lobisini ele geçirmiş, kendi adına bu güçleri devreye sokmuş; kendini perde gerisinde gizlemiş, her zaman olduğu gibi bir kere daha maşalarını kullanmıştır.

Şiddete uğrayan, kaynakları sömürülen, toprakları işgal edilen Müslümanlardır, İslam topraklarıdır. Zulmedilen toplum İslam toplumudur. Bu zulmü yapanlar; İsrail ve arkasındaki başta Amerika olmak üzere diğer Batılı ülkelerdir. Zulme karşı direnenleri, haksızlığa tepki gösterenleri, hakkını arayanları, yıkılan evini, işgal edilen topraklarını koruyanları, tüfek ve tanklara karşı sapan taşı atanları, şiddet eylemcisi olarak tanımlamak ve tanıtmak; saldırgan ve işgalci kuvvetleri haklı göstermek tam bir Firavunluktur, tam bir gâvurluktur! Türkçe deyimle “hem suçlu, hem güçlü” olmaktır.

Evet, Kur’an İsrailoğulları’ın yaptıklarını, dönekliklerini, hainliklerini, iki yüzlülüklerini, kaypaklıklarını, sinsiliklerini, ihanetlerini, nankörlüklerini, neden vatansız kılındıklarını ve vatansız kalacaklarını, akibetlerinin çok kötü olacağını uzun uzun anlatmaktadır.

Durum ve gerçek böyle iken, kendi fikirlerini, kendi hedeflerini yine kendileri kaleme alarak kutsal kitaplarını kendileri yazan ve bunu ilahi vahiymiş gibi kabul eden bu insanların, kendi ideallerinin peşinden koşmaları, kan banyosu yapan bir İslam alemi ortaya çıkarmıştır. Bunun sebebi Kur’an ve Müslümanlar değil, kendi uydurduklarıdır, kendi zalimlikleridir.

Siz eğer bir şeyleri değiştirmek istiyorsanız Tevrat’taki insan uydurması olan şu vahşet  bölümlerini değiştirin: “Et yiyin ve kan için. Yiğitlerin etini yiyeceksiniz ve dünya beylerinin kanını içeceksiniz. Sarhoş oluncaya kadar kan içeceksiniz” (Hezekiel Bölümü) “Onları kasaplık koyunlar gibi ayır ve öldürme günü için onları hazırla.”(Yeremya  Bölümü)

Hristiyanlara gelince; çarmıha gerdikleri ve 12 havari dışında asla dinlemedikleri Hz. İsa’nın arkasından kiliseler ve papazların yazdıkları binlerce İncil nedeniyle ortaya çıkan komediye, biraz olsun ciddiyet ve kutsiyet vermek için toplanan konsülde, sadece dört tanesini esas alabileceklerine karar verenler, bu gün Matta, Markus, Luka ve Yuhanna nüshalarına, yani kendi yazdıklarına iman ediyor olmanın köksüzlüğünü,boşluğunu, geçersizliğini yaşamaktadırlar. Yani buradan kutsal kitap yazma ve düzenleme konusundaki geçmişin alışkanlığını Kur’an üzerinde de yürütmek istedikleri anlaşılmaktadır.

Oysa Kur’an korunmuş kitaptır. Kıyamete kadar da korunacaktır. Koruyucusu bizzat Allah’tır. Bir harfine dokunulmamıştır, dokunulamayacaktır. “Kur’an’ı kesinlikle biz indirdik, elbette onu yine biz koruyacağız.”(Hicr-9) Ama onlar bunu bilmiyorlar, ya da güç yetiririz zannediyorlar.

Bu konuda Müslümanlar da sorumludur! Ayetler uygulandıkça hayat bulur. Müslümanlar Kur’an ayetlerine uymadıkları veya birçok ayeti sosyal hayattan soyutladıkları, bunun yerine farklı bir yaşam tarzı uyguladıkları zaman, kendi özellerinde ayetleri değiştirmiş olmuyorlar mı? Veya hurafeleri din diye anlatanlar, kaynağından saptıranlar ilahi dinin yerine kendi kuruntularını koymuş olmuyorlar mı?

Yazılan, emredilen başka; yaşanan, yerine konulan başka! Asıl acı olan burasıdır. Oraya buraya kızmanın ne anlamı var?

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Osman BAYRAKTAR 11 ay önce

aynen katılıyorum harika

banner108