Dedi: TGC seçimlerinin üzerinden bir hafta geçti. Hâlâ yazıyorsunuz.

Dedim: Verdiğimiz oylar entrika ve çirkin bir oyunla gasp edilip seçilemeyen bir kişi başkanlığa oturtuldu. Susalım ya da entrikaya razı mı olalım?

Dedi: Nasıl bir entrika ve oyundan bahsediyorsunuz?

Dedim: Tekin Atay’ın listesinden 89 oyla seçilen Nedim Mollaveisoğlu seçimden sonra entrika ile istifa ettirildi. Yetmedi, seçimden sonra istifa etmesine rağmen divan tutanağında yok sayıldı. Ne istifası yazıldı ne aldığı oy.

Dedi: Divan mı entrika yaptı?

Dedim: Divan yanlış yaptı. Lâkin entrikayı Nedim Mollaveisoğlu’nu istifa ettirenler yaptı. Divanın hatası bu entrikayla birleşince kazanamayanlar ‘kazandı’ oyunu sahneye kondu.

Dedi: Divan, Mollaveisoğlu’nun istifasını da tutanağa yazmadı mı?

Dedim: Hayır, yazmadı. Yalnız bu kadar değil. Yusuf Turgut’un listesine alınan ve 87 oy alan bir üyeye yedek işaretlenerek verilen oy asil rey gibi yazıldı. (Yönetim Kurulu Üyesi Halil İleli’nin ifadesi) Bunu da hatadan sayalım mı?

Dedi: Bu kadar hata olabilir mi?

Dedim: Bitmedi… Üst kurul listesi tam bir fecaat. Ergun Ata ve Turgut Özdemir seçilemedi. İkisi de 88’in altında oy aldı. Ama divan önce Ergun Ata’yı listeye yazdı. Sonra çıkardı!..

Dedi: Sonra nasıl çıkardı?

Dedim: Divan Başkanı İhsan Öksüz arayarak hata yaptıklarını söyledi. Ergun Ata’nın yerine Servet Özkara’nın gitmesi gerektiğin ifade etti.

Dedi: Peki Genel Kurul tutanağı değişti mi?

Dedim: Zannetmiyorum. Divan Kurulu Başkanı bu yanlışı ikiliye ilettiğini söyledi. Ayrıca kendisi de istifa ederek yerine Turgut Özdemir’i yazdı. Bunları seçildikten sonra yaptı.

Dedi: Yani Turgut Özdemir de Ergun Ata da aslında seçilemedi. Ama divan ikisini de 88 oyla seçilmiş yazdı. Bunu mu söylemek istiyorsunuz?

Dedim: Aynen öyle oldu.

Dedi: Şimdi bunlara mı itiraz ediyorsunuz?

Dedim: Bunlardan daha vahimi 88 oy alan başkan adayının kendisini başkan ilân etmesi. Gazetecilik adına utanılacak durum. Susup kabullenelim mi?

Dedi: Ama dünkü yazısında ‘Seçimde benim listemden ben dahil 5 isim, diğer listeden 4 isim yönetime girdi’ diye yazıyor.

Dedim: Samimî ve dürüst değil. Yukarıda anlattığımız gibi seçilmedi. Ortaya çıktığında göreceksiniz.

Dedi: Ama dünkü yazısında, ‘Gelin 15 Temmuz 2016’da kongreye gidelim.’ diye söylediğini yazmış!..

Dedim: Entrika ile seçtirilen liste elinde, kendisiyle 5 kişi olduğunu söylüyor. Alsın o zaman kongre kararı niye almıyor?

Dedi: Size göre niye almıyor?

Dedim: İlk akşam nasıl ‘Hikmet Aksoy başkanlığında olağanüstü kongre’ ilân etti ve bir saat sonra çark ettiyse, bunda da irade kendi elinde değil. Samimi değil. Samimi ol Yusuf Turgut!..

Dedi: Ama geriyorsun. Gerginliği sürdürüyorsun!..

Dedim: İrademizi gasp edenler değil de biz mi gerginlik yaratıyoruz? Biz bu kepazeliğe susup oturursak ve uslu gazeteci olursak gerginlik olmaz değil mi? Gerginlik varsa şayet!.. Müsebbibi 93 oyun iradesini gasp edenler ve seçilemediği hâlde topluma seçilemeyen 5 kişiyi dayatanlardır.

Dedi: Nereye kadar sürecek bu iş?

Dedim:: Süresi yok. Hak aramanın süresi olmaz. Hak yerini bulana kadar, demokratik irade sağlanana kadar ahlâk ve fazilet mücadelesi devam eder. Kopan sahte fırtına ve sinek vızıltılarının uğultusu yoksa kulaklarına kadar gelmiyor mu?

Dedi: Az kalsın unutuyordum. Ankara’dan birisi q klavye ile yazmış!

Dedim: Kolektif militanlarının ödül babasından bahsediyorsun. Onu daha sonra yine yazacağız.

 

Hiçbir ilkesi ve çizgisi olmayan ve yalnızca pragmatist bir ahlâk ekseninde yaşayan kolektif kayırıcısına cevabını vermeye devam edeceğiz. Biz önce İletişim Fakültesi Dekanlığından bir açıklama bekliyoruz. Bu ödül rezaletine onların o Kolektif kızını nasıl önerdiklerini merak ediyoruz. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner89

banner108